Jûsan-nin renzoku bôkôma (1978)


Režie: Kôji Wakamatsu
Rok výroby: 1978
Délka: 60 min
Země: Japonsko
Alternativní názvy: 13-nin renzoku bôkôma, Serial Rapist

Hrají:
Tensan Umatsu
Kumiko Araki
Mayuko Hino
Rara Chinami
Kayoko Sugi
… a další

 

Obtloustlý malý psychopat miluje jazz, jízdu na kole a zabíjení. Své oběti si vybírá čistě náhodně během svých projížděk. Přestože dává přednost ženám, které rád před smrtí (ale klidně i po ní) znásilňuje, nedělá mu žádný problém zabít i muže. Křik, strach, nahota a bolest ho neskutečně vzrušují a nedokáže s tím jen tak přestat. Až jednoho dne…

Kôji Wakamatsu si pro nás připravil další porci zajímavé podívané a tentokrát se rozhodl řádně přitvrdit. Násilí a nahota mu nedělaly nikdy problém, bohužel tentokrát to šlo na vrub kvality scénáře. Ten už tak propracovaný nebyl, vlastně by se dalo říci, že se vše koncentrovalo pouze na znásilňování a zabíjení. Což mi osobně zas až tolik nevadilo, ale já si u tohoto tvůrce přece jenom zvykl na jistý standard, který ovšem tentokrát zůstal naplněn tak napůl.

Samozřejmě že bylo zajímavé sledovat psychopata v akci, protože počet jeho obětí byl opravdu uspokojující (nejen pro něj samotného, ale i diváka). Do spárů se mu dostalo 13 obětí, z nichž většinu představovaly ženy, které většinou nejprve znásilnil a poté zastřelil (většinou střelou do vaginy), ale některé s ním šly i dobrovolně. U chlapů už šlo většinou jen o klasické zabití. Jenomže způsob vraždy byl většinou pořád stejný, a to mi dost vadilo. Žádná pořádná kreativita. Navíc mnohdy tvůrci zapomněli na krev nebo alespoň na místo průstřelu (když už to někdo dostal třeba do břicha).

Porce nahoty byla dostačující, což v tomto případě si stěžovat nemůžu, ale co se vraha týče, tak i on se jaksi poameričtil (několikrát si zapomněl sundat ty svoje montérky), takže to ztrácelo autentičnost. A na Japonce bych čekal i mnohem zvrácenější, bizarnější a perverznější podívanou.

Hodnocení6
V konečném hodnocení si myslím, že Kôji Wakamatsu už natočil i mnohem lepší podívanou. Tento kousek má své klady, ale i zápory a proto se tentokrát uchýlím jen k lepšímu průměru.
60%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář