Jurassic Shark 2: Aquapocalypse (2021)


Režie: Mark Polonia
Rok výroby: 2021
Délka: 71 min
Země: USA

Hrají:
Jamie Morgan
Jeff Kirkendall
James Carolus
Tim Hatch
Kathryn Sue Young
… a další

 

Ropná společnost se nepoučila ze svých chyb a neukončila tajné vrty poblíž ostrova Cat Island. Stále doufá, že nalezne bohaté naleziště ropy, a to bez většího mediálního humbuku a jediné, co jí stojí v cestě, je prehistorický Megalodon. Ten, jak se zdá, své teritorium neopustil a stále brázdí tamní vody. Je však jen otázkou času, kdy znovu zaútočí a v nebezpečí budou nejen pracovníci plošiny, ale i obyvatelé nedalekého rybářského městečka.

Nejrůznější COVID opatření se postupně rozvolňují (nebo naopak opět zpřísňují) po celém světě, a tak z děr vylézají kromě uznávaných tvůrců i jejich pravé opaky, aby opět zaplavily diváky různých žánrů tunou těžko stravitelného braku, a to nejen co se toho hororového týče. Mark Polonia je jedním z nich a přestože má na svém kontě i několik zajímavých kousků, většinu jeho tvorby tvoří céčkové paskvily. No a tento film je toho (ne)zdárným příkladem. Již první díl Jurassic Shark (2012) stál za starou bačkoru a patří mezi filmový odpad, ale to Poloniu viditelně nějak netrápilo a převzal po Kellym režisérské křeslo. A musím podotknout, že toto volné pokračování je ještě horší než jednička, a to už je co říct.

Ve filmu se mluví o 15-18 metrovém prehistorickém žralokovi, no tady viditelně útočí ve vodě po kotníky, dokáže zaútočit i na souši či se jen tak proletí na člunu – který by jinak rozdrtil jen máchnutím ocasu. Samotný predátor je nám tu naservírován v dosti nepovedené digitální podobě, o těch gumových mláďatech ve vejcích nemluvě, ale to bych možná dokázal tvůrcům i odpustit.

Mnohem horší to totiž bylo se samotným příběhem – který je plný nezáživných dialogů, nelogických přehmatů, otřesných digitálních efektů a trapných hereckých výkonů (pokud se tomu tedy dá říkat herecké výkony). Jediné, co mé oko alespoň trochu zaujalo, bylo pár pěkných děvčat v bikinách, no a ani hudební doprovod nebyl nejhorší. Dokonce zde byly párkrát vzpomenuty i některé události z prvního dílu.

Hodnocení1
Jurassic Shark 2 určitě nikomu doporučovat nebudu. Je to ztráta času a přehlídka céčkové žumpy, která za vaší pozornost rozhodně nestojí. Jediný důvod proč tomu nedám čistou nulu, je již zmíněný hudební doprovod.
10%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář