Jurassic Attack (2013)


Režie: Anthony Fankhauser
Rok výroby: 2013
Délka: 83 min
Země: USA

Hrají:
Corin Nemec … (plukovník Carter)
Gary Stretch … (kapitán John Steakley)
Michael Worth … (profesor Roxton)
Natascha Berg … (Angeles Ibanez)
Alicia Ziegler … (Sarah Haldeman)
Israel Sáez de Miguel … (Marquez)
…a další

 

Děj tohoto filmu se odehrává ve fiktivní zemi Val Verde. A právě sem je poslán kapitán Steakley se svou jednotkou na speciální misi. Jejich nadřízený plukovník Carter jim zadal více cílů a všechny musí splnit do puntíku nebo bude muset být celá oblast zklikvidována ze vzduchu. Prvním úkolem je chytit nebo zlikvidovat nebezpečného vůdce vzbouřenců Marqueze, který hodlá vytvořit a použít nebezpečné biochemické zbraně. K tomuto účelu unesl i mladou vědkyni Angeles a tuto je potřeba zachránit, což je úkol číslo dvě. Speciální komando i přes jisté komplikace úkol splní, ale během návratu je jejich vrtulník sestřelen a havaruje uprostřed nehostinné džungle. K jejich smůle dopadli do ztraceného údolí, jenž světě div se, obývají stále dinosauři. Musí se z toho pekla dostat co nejdříve, jinak armáda vyhodí celou oblast do povětří. Jenomže cesta k přežití vede přes svět krvežíznivých prehistorických tvorů, pro které jsou vojáci vítaným zpestřením jejich jídelníčku…

Milovníci brakové podívané si v tomto případě přijdou zřejmě na své, protože tento céčkový film je opravdu jen pro hodně otrlé jedince. Knížky o dinosaurech mě fascinovaly již od útlého dětství a taková Cesta do pravěku patří dodnes mezi moje nejoblíbenější filmy. Když potom přišel Jurský park, byl jsem z něj naprosto uchvácen, a to jsem víceméně i dodnes. Jenže během následujících let vznikla dlouhá řada následovníků a příživníků, z nichž většina patří mezi největší filmový odpad, jaký jsem kdy viděl a tento kousek od něj nemá daleko.

Není to sice vyložená katastrofa a samotný příběh má i několik světlejších chvilek, ale těch je tu opravdu jako šafránu. Nejhorší na tom všem jsou otřesné CGI efekty, a to nejen co se týče výbuchů, krvavých cákanců ale i samotného ztvárnění dinosaurů. Tohle se pánům z Little Dragon Productions opravdu hrubě nepovedlo. Nemluvě o hromadě nelogických situací a scén, kterých se tu nakupilo vážně moc. Nejhorší ze všeho však pro mě bylo chování jednotlivých postav.

Hodnocení2
Máte-li však i přesto všechno chuť tento film shlédnout, nic vám nebrání, abyste si ho sehnali a prožili si ty muka na vlastní kůži. Já už jsem si u těchto céčkových záležitostí celkem zvykl na všechny ty nedostatky, ale vždycky mě nějaký film něčím i přesto dokáže překvapit, a to je možná i důvod proč se na podobné paskvily pořád dívám. Představivost šílených scénáristů je totiž neuvěřitelná a zřejmě bezedná.
20%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář