Jungle, The (2013)


Režie: Andrew Traucki
Rok výroby: 2013
Délka: 84 min
Země: Austrálie

Hrají:
Rupert Reid … (Larry)
Agoes Widjaya Soedjarwo … (Budi)
Igusti Budianthika … (Adi)
… a další

 

Ochránce přírody Larry a jeho bratr Ben společně vyrážejí do Indonéské džungle, aby zde zdokumentovali ohrožený druh levharta jávského. Kromě nádherné přírody zde na ně však čeká i spousta nástrah, se kterými jim mají pomoci dva zkušení stopaři Adi a Budi. Čtveřice se vydává do oblasti, kde místní obyvatelé tvrdí, že se jejich dobytek stává kořistí hladové šelmy. Někteří dokonce věří, že jde podle legend o vlkodlaka. Larry však na domorodé báchorky nevěří a je přesvědčen, že musí jít o dospělého jedince levharta, který se dostal moc daleko od svého přirozeného loviště. Byla by senzace, kdyby se jim podařilo natočit tento ohrožený druh, a je proto rozhodnutý udělat opravdu cokoliv. Jenže během následujících dní zjistí na vlastní kůži, že jsou sledováni opravdu nelítostným predátorem.

Režisér Andrew Traucki mě nikdy nějak zvláště neuchvátil, ale oba jeho filmy které jsem měl možnost vidět (The Reef a Black Water) jsou celkem slušnou průměrnou podívanou. Takže jsem byl samozřejmě zvědavý na jeho další kousek a konečně na něj přišla řada. Trošku mě sice zaráželo to, že se jedná o found footage (protože tento subžánr mi není zrovna dvakrát po chuti), ale doufal jsem, že si s tím dokáže poradit. Ukázalo se však, že tentokrát nejenom nezvládl samotný scénář, ale ještě navíc neměl ani na slušný rozpočet. Dokonce musel udělat sbírku, na kterou mu jeho věrní fandové nakonec poslali alespoň takovou částku, aby mohl film vůbec dotočit.

Raději si ani nechci moc představit, kolik jich měl nakonec k dispozici, protože jsem na celém filmu nezaznamenal nic, co by snad mělo stát příliš peněz. Že by byly nejdražší letenky a povolení natáčet? Celé mi to totiž přišlo dost amatérské, nudné a hlavně se to kvalitou přibližovalo Záhadě Blair Witch. Je mi jasné, že zde se mnou nebude spousta lidí souhlasit, protože jde o jejich jeden z nejoblíbenějších filmů, ale já mám The Blair Witch Project umístěný v TOP 10 nejhorších hororových filmů, co jsem kdy viděl a z celé duše jej nesnáším!

Tudíž nám nezbylo nic jiného, než sledovat nezáživné běhání po džungli, kde postavy postupně našly stopy drápů, levhartí trus, jednu mršinu a během toho si párkrát vyzkoušely i režim nočního vidění, protože “něco” obcházelo jejich stan. V tu chvíli jsem již pln zoufalství neustále pokukoval po časomíře, ale naštěstí přišla závěrečná zhruba dvacetiminutovka, která si alespoň trochu zaslouží býti označována jako hororová. Atmosféra lehce zhoustla, postavy stále zmateně běhaly po džungli, ale tentokrát již v patách měly onoho toužebně očekávaného predátora. Křik a trocha krve měly dopomoci k vytvoření potřebné dávky napětí, ale přiznejme si, moc to nefungovalo. Byl to vážně levhart, vlkodlak nebo snad nějaký druh opice? To ví jen sám tvůrce a ta bandička rádoby herců, kteří v tom účinkovali.

Hodnocení3
Andrew Traucki tak zklamal na plné čáře a jde zatím o jeho vůbec nejhorší film, jaký ve své kariéře natočil. Nicméně ten závěr to celé alespoň trochu zachránil od úplného odpadu. Jeho jediným štěstím je, že neměl peníze na takovou mediální masáž, jako tomu bylo u již zmíněné blbosti výše.
30%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář