Joy Ride (2001)


Český název: Jízda do pekel
Režie: John Dahl
Rok výroby: 2001
Délka: 97 min
Země: USA
Alternativní názvy: Road Kill, Candy Cane, Highway Horror, Squelch

Hrají:
Steve Zahn … (Fuller Thomas)
Paul Walker … (Lewis Thomas)
Leelee Sobieski … (Venna)
Jessica Bowman … (Charlotte)
Stuart Stone … (Danny, Lewis’ Roommate)
Basil Wallace … (Car Salesman)
Brian Leckner … (důstojník Keeney)
…a další

 

Nejspíš si každý z Vás už někdy z někoho udělal srandu. Záleží na tom, z koho to je, protože někdy může být reakce na vaše vtípky velice nepřiměřená. Naposledy když já jsem si dělal srandu z jednoho kluka a byla fakt neškodná, netušil jsem, že jeho dvoumetrový bratr jí považuje za škodlivou. Od té doby se nesměju ani při komedii v televizi.

Lewis Thomas (Paul Walker) se rozhodl, že domů nepoletí letadlem, ale koupí si auto, cestou nabere jednu krásnou slečnu Vennu (Leelee Sobieski) a společně stráví několik dní na cestě napříč USA. Netušil, že bude muset z vězení vyzvednout povedeného bratříčka, který jim bude celou cestu křenit. Fullera, jak se bratr jmenuje, napadne, že by si mohli do vozu pořídit vysílačku a pobavit se s partou kamioňáků. Tady však uhodí srp na dřevo a jejich srandičky neskousne jeden z nich. Začne všechny tři pronásledovat stylem, že se mi ježily všechny chlupy na těle, takže oba dva. Jejich vzájemné pronásledování vyvrcholí únosem Venny a Lewisovi s Fullerem nezbývá, než jí dostat nazpátek.

Hvězdou tohohle filmu je Paul Walker, který má řízení auta nejspíš v popisu filmové práce. Jeho Fast and Zběsile bavilo snad každého, kdo někdy držel volant a podle mně byl lepší než Vin Diesl, který už ve dvojce ani netočil pivo. Představitelku Venny si budete pamatovat z Drtivého dopadu nebo jako Johanku z Arku v televizní adaptaci, takže se divím jak to, že tomu kamioňákovi nerozetla lebku a musela se spolehnout na pomoc od těch dvou.

 

Hodnocení9
Tenhle film mě opět nadchnul, a to se jen tak nějakému nepovede a když ano tak pak koukám jako ten černej pták, viď Nancy.
90%

Sdílejte článek

10 komentářů

Přidejte svůj komentář
  1. Solo 7 dubna 2013 v 11:34

    Mám docela rád tyhle ty hororové Road movie ala původní Stopař, ale jen málo která z nich dosahuje jeho kvalit a i zde jde pouze o průměrnou záležitost, u které jsem nejvíce postrádal pořádnou dávku napětí. Je sice pravdou, že jsem tu narazil na několik ponurých momentů, ale nějak zvlášť jsem z toho odvařený nebyl. Chyběla mi větší tvrdost záporné postavy, jen s honičkou v poli se už opravdu nespokojím. Je z toho sice cítit ona potřebná bezmocnost hlavních postav, ale i zde jsem narazil na spoustu „klišé“, které jsem už viděl někde jinde. Všudypřítomná blbost a naivita po čase omrzí a vy tak přece jenom očekáváte nějaký zlom (něco nového), co jsme nikde jinde ještě neviděli, jenže tady se toho bohužel nedočkáme. Ani to, že Leelee nenosí pod tričkem podprsenku, už toho moc nezachrání. Navíc rovněž nemám rád happyendy, takže i tady v mém případě tvůrci neobstáli.

Nový komentář