Jolly Roger: Massacre at Cutter’s Cove (2005)


Český název: Jolly Roger: Masakr v zálivu
Režie: Gary Jones
Rok výroby: 2005
Délka: 80 min
Země: USA

Hrají:
Rhett Giles … (Jolly Roger)
Tom Nagel … (Alex)
Kristina Korn … (Jessie)
Thomas Downey … (velitel Mathis)
Kim Little … (Lowenstein)
Pamela Munro … (starostka Batesová)
Dean N. Arevalo … (Tanner)
Conrad Corral … (pan Sims)
… a další

 

Představte si, že jste se svými přáteli večer na pláži. Chcete si se svojí přítelkyní/přítelem užít sexuálních radovánek a tak se vytratíte do soukromí. Ještě než však stačíte začít, všimnete si opuštěné pirátské truhly, která se neznámo jak ocitla na pobřeží. Raději ji neotvírejte nebo se vám stane totéž, co těm dvěma, jejichž zvědavost byla silnější. Truhlu otevřeli a uvnitř našli lidskou lebku. Chvíli si z ní dělali srandu a pak ji zahodili do moře. Jenže … právě díky tomu se mohlo zhmotnit zlo v podobě piráta Jollyho Rogera, který nelení a hned začne sekat hlavy. Ale nezabíjí jen tak náhodně (krom těch teenagerů na pláži), ale likviduje potomky těch, kteří jej v minulosti zradili a ukradli jeho poklad.

Tolik děj, zbytek je akce. Film jako celek je hodně špatně provedený, herecké výkony nic moc a o trikových scénách ani nemluvě (např. useknuté hlavy poskakují jak tenisové míčky).
Scény nepůsobí ani tak horrorově, jak humorně. No posuďte sami – ženská v přístavu, která spatří piráta “v akci” místo toho, aby utekla ven tak se zavře v místnosti a bojí se tak moc, až ji tam klepne pepka, nebo striptýzový bar (mimochodem asi moc neprosperující, protože jsou tam jen – majitel, dvě striptérky a jeden jedinný návštěvník), kde Jolly nejprve osahává striptérku, aby pak její kolegyni usekl hlavu. A to všechno bez mrknutí oka a v klidu sleduje onen návštěvník. No a do třetice starostka Batesová. Ta za hrdinného pokřiku “nevzdám se bez boje” vyběhne vstříc Jollymu – ovšem beze zbraně a navíc s jednou rukou useknutou, a Jollyho meč je připraven…

Hodnocení3
Příběh vraždícího piráta mohl být určitě zpracován mnohem lépe. Předchůdci v 80. letech by se tohoto nápadu zhostili určitě s větší chutí. A nebo můžeme doufat, že se v budoucnu tématu chytne např. Alexandre Aja...
30%

Sdílejte článek

 1. Solo 4 února 2010 v 10:54

  Měla to být parodie, nebo to tvůrci mysleli vážně? To byly otázky které
  mi uvízly v hlavě jakmile jsem se na tohle ”veledílo” dodíval.
  Vraždící pirát, který zabíjí potomky lidí jenž ho zradili mohl být
  velice solidním námětem k natočení možná i nadprůměrného hororu, ale to
  by se toho musel ujmout jiný režisér, hrát jiní herci a překopat
  scénář. Takhle je z toho jen podprůměrný paskvil, u kterého se dá fakt
  jen chlastat ten rum a mrknout na nahé prsa. Jinak to bylo o…hodně slabých 30%

 2. Soiu 24 listopadu 2007 v 13:46

   Z tohohle filmu sem byla totálně zklamaná. Zkvělej námět ovšem  zkazilo provedení. Jen to, že byli “trpaně usekané hlavy” nebo začáteční scénka při milování byla partnerka rozřezána “symetricky” na dvě půlky. Byl by to skvělej “horor” kdyby se toho někdo ujal skvěle zpracovat. Bohužel, nejenže to nebyl horor a připadalo mi to jen jako trapná komedie kde se pohybují loutky bez hlav, ale ani atmosféra nebyla dobrá. Já bych tomu dala 20 % jen za dobrej nápad, jinak je to děs a hrůza!

Nový komentář