Jennifer’s Body (2009)


Český název: Jennifer’s Body – Bacha, kouše!
Režie: Karyn Kusama
Rok výroby: 2009
Délka: 102 min
Země: USA

Hrají:
Megan Fox … (Jennifer)
Amanda Seyfried … (Needy)
Johnny Simmons … (Chip)
Adam Brody … (Nikolai)
…a další

 

Jennifer a Needy jsou kamarádky už od dětství. Chodí spolu do školy, zajímají je kluci, občas spolu zajdou do klubu na údajně úspěšnou chlapeckou kapelu. Jenže právě zde je Jennifer unesena a posléze darována ďáblu. Vypadá sice stále stejně, nicméně Needy tuší, že něco není v pořádku. V okolí se začnou objevovat zohyzděná těla…

Tak se nám holky trošku rozšoupli. Režisérka Karyn Kusama, mající ráda silné ženské charaktery, viz. její filmy Boxerka (s Michelle Rodriguez) nebo propadák Aeon Flux (s Charlize Theron), se nám rozhodla darovat netradiční multižánrovku, kterou jen tak neuvidíte. Do jisté míry se jí to, ehm, podařilo. Dokonce si k tomu sehnala Megan Fox aneb „tu sexbombu z Transformers” a Amandu Seyfried, jenž zazářila v Mamma Mia! Děvčata se upsala projektu, který v sobě mísí „teen” komedii a jakýsi „monster” horor, bohužel však nedokáže plně zabodovat ani na jedné frontě.

Bacha, kouše! samozřejmě není jen „dívčím horůrkem”, protože už v prvopočátku se tu mírně klepalo na erotično, vepsané v originálním názvu filmu. Čtyřicetikilová kráska Megan Fox i (zhruba stejná váhová kategorie) Amanda Seyfried má něco málo nachystáno i pro mužské publikum. Je tu zhruba několik záběrů na poodhalené poprsí, decentní koupel v jezeře nebo kratičká lesbická chvilka mezi ústřední dvojkou. Není toho moc, chlapci však alespoň přinejmenším neusnou po čtvrthodině filmu.

S humorem a samotným hororem je to však již horší. Humor se sice sem tam objeví, žádné velké salvy smíchu však nečekejte. Horor je dodáván pravidelně, ale v pochybné kvalitě. Klišé střídá klišé, nějaká ta lekačka a konec. Najde se zde pár krvavějších záběrů, kdy Megan otevře ústa více než je u člověka možno, ale třeba takové trhání oběti je vždy mimo záběr.

Největším problémem je však celková konzistence snímku. Bacha, kouše! se sice tváří, že je nad věcí a že toto neobvyklé spojení dvou protichůdných žánrů je relativně kompaktním dílkem, opak je ovšem pravdou. Celé to působí nedotaženě, stopáž je přeplněna hluchými místy, řeší se vztahy apod. Zaručuji vám, že pouhý den po shlédnutí se vám v hlavě vynoří tak maximálně dvě, tři scény a to jen proto, že v nich Megan byla polonahá.

A to už vůbec nemluvím o logických dírách, kdy není divákovi leccos vysvětleno. Proč si Jennifer pálí jazyk? Co měla znamenat ta zvířata nadrženě sledující nadrženou Megan? Tvůrci se prostě rozhodnou danou scénu ozvláštnit a basta.

P.S.: V závěru malé cameo Lance Henriksena.

Hodnocení5
Vypadá to zatím, že recenzuji ten nejhorší blábol na světě, ale nakonec dávám známku... asi trošku milosrdnou. Ale já prostě musím uznat, že jsem se vůbec nenudil, musím dát palec nahoru za snahu něco podobného stvořit a svou roli sehráli možná i vášnivé pohledy Megan a Amandy. A na konci se to nezdá být tak hloupé jako na začátku, respektive uprostřed. Tak těm holkám udělám radost.
50%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

17 komentářů

Přidejte svůj komentář
 1. Solo 31 ledna 2014 v 18:39

  Hurá další popcornovka. Už vidím ty zástupy náctiletých, jak si rychle obstarávají DVDčko s jejich idolem krásy Megan Fox, nakupují projímadla a prášky na hubnutí, aby se jí alespoň trošku vyrovnaly, zatímco jejich mužští protějšci, nenápadně zasunují ruku do kalhot – vždyť je to podle bulváru a internetu jedna z největších „sexbomb“ a ukáže tam prý holé záda a nejeden výstřih. No tak já mezi ně určitě nepatřím, zaprvé mi už dávno není patnáct (nebo i méně), za druhé pihovatá Megan by skutečně stála za hřích, ale to na sobě musí mít tunu mejkapu. Film jako celek stojí vážně za hovno, protože pořádnou atmosféru aby člověk pohledal (snad ta kopačka ve vězení…). Zápletka byla tak stupidní, že jí zřejmě Diablo Cody napsala totálně sjetá při sledování mexické telenovely a když se probrala běžela v telce Buffy. Ač nemám rád „EMO“ styl, tak tady se mi ze všech nejvíc líbil Kyle Gallner (a to nejsem teplý). Dá se tu sice narazit na několik scén, při kterých vážně poteče i „krev“, ovšem ty jsou nám presentovány takovou formou, jako kdyby režisér trpěl zácpou (opět snad jen ta se zvracením v kuchyni byla dobrá). Takže jsem se spíš soustředil na soundtrack a ten už byl lepší. Líbily se mi písně "Through the Trees" od kapely Low Shoulder a "I Can See Clearly Now" od Screeching Weasel.

  PS: dle toho co jsem si přečetl usuzuji: že tebe asi Frenku to zápěstí taky moc bolelo…Neviděl jsem tu nic, proč bych neměl usnout minimálně 15.min po konci filmu 😉

 2. masták 14 června 2010 v 01:33

   A taky zlatou malinu za nejhorší herečku(spolu s Transformers 2). Ale každopádně mě udivilo že tenhle film dostal tak málo cen, většinou tenhle typ filmů dostává mnohem víc. PS: Chystá se adaptace komiksu Jonah Hex, výbornej westernovej komiks(dokonce by se dal označit jako horor či mysteriozní) a hraje tam M. F. ale už jen trailer napověděl že to vypadá pěkně špatně.

 3. masták 9 června 2010 v 23:52

   No ale zrovna u Megan platí, krása a naprostá blbost. Už jen ten její způsob vyjadřování v nějakém rozhovoru(viz. twitter) byl na facku, to že říká že je jedna z nejhezčích holek je fakt na facku, a o tom že je blbá jak dlaždice mi stačí k tomu pustit si nějakej bonusovej disk transformerům. A navíc patří mezi nejhorší herečky(samozřejmě v profesionálním hávu)co se našly. Ale o její kráse nemluvím je to kočka, i když ty její přední zuby a plochý břicho(vždyt se jí dělaj sixpacky proboha to na ženských nesnáším)je fakt hnus. Ale jinak celkem ujde. Ale jak sem řekl nikdy bych nechtěl holku co je pěkná, ale blbější než kamna.

 4. Angelic-77 9 června 2010 v 23:36

   Tak to, že někdo vypadá k světu, neznamená automaticky, že je snad blbej nebo nepoužitelnej, ne? Myslím, že existuje mnohem víc hnusnejch blbejch lidí . Já netvrdím, že je vše o vzhledu, jen se mi Megan (stejně jako další miliardě lidí) líbí a film mi nepřišel zas tak příšernej. To ty si psal, že Megan je pizizubka, což nechápu, když na vzhledu podle tebe nezáleží…

 5. masták 9 června 2010 v 10:09

   JB. je jeden z nejhorších hororů roku 2009. Je za prvé hodně ale hodně špatně natočený, za druhé ještě hůř zahraný koukat 100 minut na pizizubku Megan je fakt hrůza a ty její kreace jsou vážně špatný. Film postrádá cokoliv co horor má mít, bez jakkákoliv atmosféry, bez jakkéhokoliv režisérského umu. No prostě shit. Hlavně že do filmu nabalily pěkný holky, a nějaký humor. SHIT!!! 10%.

Nový komentář