Jeepers Creepers 3 (2017)


Režie: Victor Salva
Rok výroby: 2017
Délka: 100 min
Země: USA

Hrají:
Gabrielle Haugh … (Addison Brandon)
Chester Rushing … (Buddy Hooks)
Brandon Smith … (Davis Tubbs)
Stan Shaw … (šerif Dan Tashtego)
Jonathan Breck … (The Creeper)
Gina Philips … (Trish)
… a další

 

Policie pod vedením seržanta Davise Tubbse najde opuštěnou dodávku plnou ostatků lidských těl. Po děsivém tvorovi, který rozpoutal krvavý masakr na policejní stanici a odnesl mladého Darryho však ani stopy. Jeho sestra Trish jen zázrakem přežila a stáhla se do ústraní, nicméně je jasné, že jeho řádění ještě neskončilo. O tom je přesvědčen šerif Tashtego, který na místo přijíždí o chvíli později i se svým speciálním týmem dobrovolníků. Je rozhodnutý tvora chytit a zabít dřív, než uplyne oněch 23 dní, během kterých si shání potravu a následně ulehne ke spánku. Bylo by však dobré najít jeho slabinu a poodhalit něco z jeho minulosti, jenomže tomu se ON samozřejmě pokusí zabránit. Což samozřejmě znamená smůlu a spoustu trablů pro místní farmářskou komunitu a zvláště pak mladou dívku Addison…

Fandové této série (mezi které se rozhodně nepočítám) si museli na další díl počkat opravdu úctyhodnou dobu (14 let). Mezitím se rojila řada spekulací a mylných fámů, o čem bude tento díl pojednávat. Jednu dobu se nejvíc mluvilo o návratu hlavní hrdinky z jedničky, ale Salva nakonec přišel s jiným nápadem. Ovšem ne moc vydařeným, co si budeme nalhávat. Hodně lidí bylo nažhavených na další souboj Trish s téměř nezničitelným tvorem, ale muselo se spokojit s bandou vidláků, šerifem a rádoby drsnými pozůstalými, kterým ON zabil nějakého toho příbuzného.

Děj se tak odehrává krátce po skončení jedničky a před událostmi druhého dílu. Což by mi možná ani tolik nevadilo, jen kdyby to celé nepůsobilo tak špatným dojmem. O pořádnou atmosféru tu člověk pomalu nezavadí, dodávka střílející kopí z výfuku a s neprůstřelnými okny i karosérií (to už by rudl závistí i slavný Knight Rider), to už dost zavánělo trapností, i když se alespoň postarala o několik mrtvých navíc, no a zabiják už taky nepůsobil tak tajemně a děsivě jako v prvním díle. Navíc si nešlo nevšimnout, že ani speciální efekty nebyly žádný zázrak.

Věřím však, že se najdou tací, kterým se tahle podívaná bude líbit o hodně více nežli mě. Já nikdy nebyl žádným zarytým fandou Jeepers Creepers. Jednička si ode mě vysloužila průměr, dvojka podprůměr a trojka taky moc slavně nedopadla. Těšil jsem se hlavně na Ginu Philips (Trish), ta se na obrazovce objeví jen na kratičký okamžik v závěru a má být snad příslibem toho, že se ve čtverce už konečně objeví její dějová linka. Takže jsem si musel vystačit s poldou z jedničky (Brandon Smith) a hrdinkou tohoto dílu Gabrielle Haugh. Zbytek tu byl jen do počtu a na zvýšení počtu mrtvých. Sakra proč alespoň neukázali, co viděl šerif, když se dotkl té ruky…

Hodnocení4
Jeepers Creepers 3 tak pro mnohé určitě bude znamenat trpké zklamání. Nelogických a suchých momentů tu byla celá řada. Na druhou stranu se tu objeví i pár pěkně krvavých scén a počet mrtvých byl rovněž slušný. Nicméně budu hodnotit stejně jako dvojku (nešlo si nevšimnout odkazu na školní autobus v závěru).
40%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář