Jeepers Creepers (2001)


Režie: Victor Salva
Rok výroby: 2001
Délka: 90 min
Země: Německo / USA
Alternativní názvy: Here Comes the Boogeyman, JEEpERs CrEEpers

Hrají:
Gina Philips … (Trish Jenner)
Justin Long … (Darry Jenner)
Jonathan Breck … (The Creeper/Bald Cop)
Patricia Belcher … (Jezelle Gay Hartman)
Eileen Brennan … (The Cat Lady)
Brandon Smith … (Sgt. David Tubbs)
Peggy Sheffield … (Waitress Beverly)
Jeffrey William Evans … (Restaurant Manager)
Patrick Cherry … (Binky Plutzker)
…a další

 

Dva studenti, bratr a sestra, se vracejí domů z kolejí. Cestu si krátí vymýšlením legračních sloganů ze značek projíždějících aut a hádáním se o maličkostech. Po nekonečných deseti minutách nudného rozhovoru se konečně dočkáme první indície, která naznačí, že se opravdu díváme na horor. Na jejich auto se nalepí podezřele rychlá dodávka, která jim rozbije kufr. Aby toho nebylo málo, uvidí to stejné vozidlo o pár chvil později stát u polorozpadlého kostela s chlapem, který do jakési roury hází zkrvavené prostěradlo, v němž se asi nachází něco škaredého. Mladý pár je v šoku, ale ještě více je zajímá, co se v onom rouše nacházelo. A tak dostanou báječný nápad tu tajemnou rouru prozkoumat (američané to mají ostatně ve zvyku). U roury “nečekaně” spadne mladík dovnitř a dostane se tak do sklepení bývalého kostela, kde si nějaký vrah udělal provizorní masový hřbitov. Ale je to bohužel mnohem horší, tím vrahem je tajemná nestvůra, která se probouzí jednou za 23 let a musí 23 dní hodovat, aby opět mohla v klidu usnout. To vše jim řekne nějaká vědma, která má podivné sny a vidiny. Příšera má navíc v oblibě hudbu, takže tam, kde zazní melodie z tajemnými slovy jeepers creepers, tam bude za okamžik rušno.

Bohužel, jak je ze začátku této recenze patrno, je Jeepers Creepers hodně jednoduchý horor, který vás ničím nepřekvapí a tudíž ani nenadchne. Příšera, která jak se později ukáže, umí i létat, ve vás možná probudí vzpomínky na Noční můru v Elm street nebo seriál Buffy, přemožitelka upírů. V celém filmu se jí budete bát jen když bude stát v přítmí nebo ve tmě, takže jí nebudete vidět do tváře. V Jeepers creepers nehrají žádné hvězdy, ale oba hlavní hrdinové hrají celkem obstojně. Jméno režiséra mi nic neříká.

Hodnocení4
Jeepers Creepers je nudný a laciný horor, který ve svém žánru nemůže obstát. Není zde místo, kde by vás překvapil a ti co budou tvrdit, že je strašidelný jsou lháři nebo viděli málo hororů. Podobný film by totiž s troškou fantazie vymyslelo i pětileté dítě.
40%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

32 komentářů

Přidejte svůj komentář
 1. Solo 11 července 2011 v 05:46

  Celkem slušná první polovina filmu vás všemožně
  láká, aby jste skutečně věřili, že se jedná o velice dobrý film. Jenže zde jsem
  měl dojem – čím víc se blížil závěr filmu, tím to bylo horší a nudnější. Herci
  hrající sourozenecké duo byli příjemným překvapením, jejich výkony bych
  společně s tím starým auťákem a vyzdobeným sklepením kostela vyzdvihl asi
  nejvíc. To je ovšem tak vše. Těch několik laciných hlášek, gumových efektů tomu
  už moc nepomohlo. Navíc se tvůrcům vůbec nedařilo maskovat ty velké díry ve
  scénáři, kterých tam bylo požehnaně.  5/10

 2. MrBerserkr 26 ledna 2011 v 20:35

  Omlouvám se za rasizmus, ale americký horor = prstatá kočka pronásledovaná obří příšerou, spousta krve, spousta mrtvých, žádná atmosféra, asi právě kvůli tomu, že všeho tam je příliš a také nelogismy v ději. Tohle mě mile překvapilo děj nebyl úplně přitažený za vlasy. Předem smířený s těmito chybami jsem se bavil. Když to nebudete brát jako horror, tak si to 80% zaslouží. I přez klasické chyby jsem se bavil.

 3. SkuciuS 16 ledna 2011 v 12:37

  Tento film se stal velkým zklamáním.  Už v půlce filmu jsem si přál, aby to skončilo. Opravdu neznám důvod místního nadhodnocení. Už jsem viděl horší a tupější filmy, ale v tomto případě nedovedu vysvětlit důvod mého nezájmu. Snad ta směšná vizáž hlavního hajzla, který z (nepochopitelně trapných) důvodu pronásleduje dvě nesympatické osoby. Těch 20% dávám za vzhled toho sklepení. Nestává se často, abych film označil za absolutní nudu.

 4. Marc Vincent 26 října 2007 v 13:57

  myslim si ze je to celkom dobry horor. Dal by som mu aj 60%, ale za svoju nedopracovanost si dostane 30%.
  kebyze to je dlhsie, prepracovanejsie, tak je to uplne super.

  jednotka je do prvej polovice filmu dobra, a dvojka je jedine dobra na konci(teda supr dobra), ked pride prisera o nohu, ruku a zacne toho nestastnika vystraseneho nahanat po poli.

   

Nový komentář