Jaws 3-D (1983)


Český název: Čelisti 3
Režie:
Joe Alves
Rok výroby: 1983
Délka: 99 min
Země: USA

Hrají:
Dennis Quaid … (Michael ‘Mike’ Brody)
Bess Armstrong … (Kathryn Morgan)
Simon MacCorkindale … (Philip FitzRoyce)
Louis Gossett Jr. … (Calvin Bouchard)
John Putch … (Sean Brody)
Lea Thompson … (Kelly Ann Bukowski)
P.H. Moriarty … (Jack Tate)
Dan Blasko … (Dan)
…a další

 

Děj se nám přesunul do obrovského vodního zábavního parku, snad pro to, aby žralok měl žrádlo pěkně po hromadě a v duchu každého pokračování se nám dostalo více krve a mrtvol. Scéna, která mi z tohoto filmu zůstane snad nadosmrti vrytá do paměti je ta, když se obrovská žraločí máma řítí do podvodního řídícího centra, kde hlavou prorazí několika centimetrové tvrzené sklo, aby si pošmákla na obsahu místnosti. Ukázat žraloka v celé své kráse by vůbec nemuselo být špatné, pokud by úroveň té scény nekolísala někde mezi Soubojem Titánů, což byl na svou dobu ovšem přelomový film, a Fimfárem.

Děj je jednoduchý. Pracovníci Mořského Světa, což jsou mimochodem potomci policisty Brodyho z prvních dvou dílů, objeví mládě žraloka, kdo by však tušil, že někde poblíž je i žralok obrovský. Nicméně ten na sebe nenechá dlouho čekat a začne likvidovat jednoho návštěvníka po druhém, až dojde na onu strašnou scénu s podvodním řídícím centrem.

Kdyby režisér Spielberg nežil, tak by se musel určitě obracet v hrobě, protože on vytvořil kult a jiní ho pomaličku mění ve frašku, a to si představte, že je ještě díl čtvrtý a dokonce se uvažuje o natočení pátého, což by ale nemuselo být na škodu, protože za použití moderních technologií a nějakého zkušenějšího režiséra, by se Čelisti mohly vrátit do extra třídy horrorových filmů. Nám nezbývá než doufat a krátit si čas pobytem na pláži, třeba v letovisku Amity…

Hodnocení4
Pokud se režisér druhého dílu čelistí do jejich natočení zabýval pouze televizní tvorbou, tak režisér trojky Joe Alves má na svém kontě pouze jeden jediný hraný film, a to je film právě Jaws 3. Netroufám si polemizovat, o čem to vypovídá, ale kvalita třetích Čelistí je velmi mizivá.
40%

Sdílejte článek

 1. Solo 30 října 2009 v 18:07

  Já jsem se u trojky docela zasmál. Zábavní park se otvírá, žralok velký
  jak sviňa se schová do úzké roury a nechá své malé mládě, aby zabíjelo
  lidi v parku zatím co si dává šlofíka. Umí zařadit i zpátečku a
  většinou mine svou oběť. Asi byl slepý. Chtěl bych se jen pozastavit u
  finální scény, kdy vybuchne ten granát. Při jednom záběru se žralok
  rozsračkuje po půlce laguny a hned v posledním záběru padá ke dnu v
  celku jen s krví kolem sebe, dokonce má i hlavu, která měla být
  rozprsklá všude kolem:)))) Asi se uměl upgradeovat, aby mohl řádit i ve
  čtyřce… Jako komedie mi to přišlo dobré, zábavné…jako horor totální
  sra…

Nový komentář