Jakob’s Wife (2021)


Režie: Travis Stevens
Rok výroby: 2021
Délka: 98 min
Země: USA

Hrají:
Barbara Crampton … (Anne Fedderová)
Larry Fessenden … (Jakob Fedder)
Sarah Lind … (Carol Fedder)
Mark Kelly … (Bob Fedder)
Bonnie Aarons … (The Master)
Jay DeVon Johnson … (Šerif Hess)
… a další

 

Postarší reverend Jakob vede spokojený život v církvi i vedle své ženy Anne. Do města se však pracovně vrací stará láska Anne a krom hrozící nevěry se dostane do spárů podivného upírského monstra. Začíná proměna kostelní myšky na nekompromisního predátora. Ale co na to Jakob?

Jak šíleně to zní, tak to i vypadá. Upřímně řečeno, z hororového hlediska mě film nezaujal vůbec. Upírská tematika je zde zosobněna postavou směšně vypadajícího Mistra a slouží pouze jako nástroj ke spuštění krize dlouholetého soužití našeho páru. A tato druhá strana filmu je lepší a zábavnější.

I přesto, že se z Jakob’s Wife vyklube spíše odlehčené drama, málokdy spadne do trapnosti (snad jen scénu u zubaře si mohli odpustit). Především zásluhou trefně vybraného ústředního dua jsem byl nakonec zvědav, kam se jejich vztah vyvine. Barbara Crampton a Larry Fessenden (vypadá jako Jack Nicholson!) to prostě táhnou do snesitelných vod.

Kromě upírů se to ve filmu hojně hemží krysami a něco málo je připraveno pro fanoušky gore scén. Závěr je sympaticky nejednoznačný.

Hodnocení5
Jakob's Wife je poměrně sympatická alegorie na dlouholeté manželství. Jako horor ovšem docela nuda. Takže si vyberte sami.
50%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

  1. Solo 17 září 2022 v 19:06

    Jsem už zvyklý a viděl jsem ledasco, ale tenhle film ve mně zanechal hodně rozporuplné pocity. Šel jsem do něj hlavně díky hereckému obsazení, protože jak Larry Fessenden tak Barbara Crampton patřili (patří) mezi moje oblíbence. Zápletka samotná ovšem v mých očích příliš dobrá nebyla. Bohužel. Zajímavá – to určitě, nikoliv však něco, co by ve mně zanechalo bůhvíjak skvělý pocit. Upířiny celkově mám docela rád (hlavně tedy ty staršího data), tady šlo o dost netradiční podání, jen nevím, jestli to bylo dobře. Z hororového hlediska se mi to totiž zas až tak moc nelíbilo. Bylo tu pár povedených gore scén, ale ta tryskající krev to už bylo místy až moc. To by si upír asi moc necucl, leda že by rád lízal z podlahy, jak se ostatně dělo i tady. Scénky s krysami určitě zajímavé, ale mohli je zapojit mnohem více. Navíc ta omáčka okolo těžce připomínala spíše nějaké drama postarších manželů a jejich hledání cesty k sobě samým. A to už tak atraktivní z mého pohledu nebylo. Když k tomu připočítám i nepříliš zdařilou masku samotného „Mistra“ bylo téměř vymalováno. Mnohem lepší bylo, když nám nebyl ukázán v celé své kráse, ale spíše byla vidět jen jeho temná silueta a pařáty. Larry Fessenden tu vypadal jak vysloužilý pedofil spíš než kněz a Barbara Crampton (kdysi múza mého mládí zvláště ve svých starších kouscích) už taky vypadala poněkud strhaně. No jejich cca šestisekundový sex ostatně mluvil za vše. Čumím, že se nechala překecat, aby se svlékla i tady. Za oba však mluví jejich herecké výkony (především) a ty byli docela slušné. Což je taky důvod, proč tomu nakonec udělím alespoň průměrné ohodnocení. 50%

Nový komentář