Jakob’s Wife (2021)


Režie: Travis Stevens
Rok výroby: 2021
Délka: 98 min
Země: USA

Hrají:
Barbara Crampton … (Anne Fedderová)
Larry Fessenden … (Jakob Fedder)
Sarah Lind … (Carol Fedder)
Mark Kelly … (Bob Fedder)
Bonnie Aarons … (The Master)
Jay DeVon Johnson … (Šerif Hess)
… a další

 

Postarší reverend Jakob vede spokojený život v církvi i vedle své ženy Anne. Do města se však pracovně vrací stará láska Anne a krom hrozící nevěry se dostane do spárů podivného upírského monstra. Začíná proměna kostelní myšky na nekompromisního predátora. Ale co na to Jakob?

Jak šíleně to zní, tak to i vypadá. Upřímně řečeno, z hororového hlediska mě film nezaujal vůbec. Upírská tematika je zde zosobněna postavou směšně vypadajícího Mistra a slouží pouze jako nástroj ke spuštění krize dlouholetého soužití našeho páru. A tato druhá strana filmu je lepší a zábavnější.

I přesto, že se z Jakob’s Wife vyklube spíše odlehčené drama, málokdy spadne do trapnosti (snad jen scénu u zubaře si mohli odpustit). Především zásluhou trefně vybraného ústředního dua jsem byl nakonec zvědav, kam se jejich vztah vyvine. Barbara Crampton a Larry Fessenden (vypadá jako Jack Nicholson!) to prostě táhnou do snesitelných vod.

Kromě upírů se to ve filmu hojně hemží krysami a něco málo je připraveno pro fanoušky gore scén. Závěr je sympaticky nejednoznačný.

Hodnocení5
Jakob's Wife je poměrně sympatická alegorie na dlouholeté manželství. Jako horor ovšem docela nuda. Takže si vyberte sami.
50%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář