Jack Frost (1996)


Režie: Michael Cooney
Rok výroby: 1996
Délka: 89 min
Země: USA

Hrají:
Scott MacDonald … (Jack Frost)
Christopher Allport … (Sam)
Stephen Mendel … (Agent Manners)
F. William Parker … (Paul Davrow)
Eileen Seeley … (Anne)
Rob LaBelle … (Stone)
…a další

 

Sněhulák je fajn. Se sněhulákem je zábava. A ještě větší zábava je, když ožije. Ale co už taková zábava není, to když se do něj převtělí masový vrah.

Jedno malé dítě chce od strejdy před vánocemi vyprávět příběh, tak ho dostane. Strejda začne o zabijáckém sněhulákovi. Policista Sam před několika dny chytil vraha Jacka. Ten mu přísahal pomstu. Když Jacka měli převézt někam jinam, stala se autonehoda a Jack chtěl uniknout. Když vyhrožoval přeživšímu policistovi, který ho převážel, tak na něj vlétlo nějaké svinstvo a rozpustilo ho. Ale díky tomu svinstvu a sněhu se změnil ve sněhuláka. A tak začíná strastiplná hra na kočku a myš, protože Jack zabije každého, kdo mu přijde do cesty.

Jack Frost je klasické béčko 90. let. Najdeme zde samá béčková témata. Scénář, efekty, atd. Ale o to vlastně ani nejde. Protože Jack Frost je hlavně o zábavě, která tu je opravdu zábavná. Humor je tu svěží a opravdu vtipný. Frost hláškuje, kde se objeví. Tento film tématem hodně připomíná Child´s play, je tu vidět, že si odtud tvůrci několik věcí vypůjčili. Vraždy jsou prima osvěžení. Sice byly už také někde viděny, ale jsou celkem zábavné (třeba obličej plný vánočních ozdob aj.).

Co je trochu na škodu, jsou herecké výkony. Jediný dobrý výkon podává snad jen Shannon Elizabeth. Což je také snad asi jediná známější herečka (pak je tu plno béčkařů a céčkařů). Další škodou je samotný Frost. Sice dává parádní hlášky, ale je tu dost málo vidět.

Hudba je rocková, je celkem dobrá, ale když je to samozřejmě vánoční film, tak jsou ke slyšení i vánoční fláky. Ale k té rockové hudbě. Je dobrá, dodává tempo a je celkem dobře daná do dané sekvence.

Hodnocení6
Jack Frost je na několik zkouknutí dobrý. Nesmíte však od něj čekat nic než béčko. Jestli od něj nic nebudete čekat, budete se dobře bavit a rozmyslíte si postavit nějakého toho sněhuláka.
60%

Sdílejte článek

11 komentářů

Přidejte svůj komentář
  1. Solo 25 září 2008 v 19:30

    Hudba je rocková, je celkem dobrá, ale když je to samozřejmě vánoční
    film, tak jsou ke slyšení i vánoční fláky. Ale k té rockové hudbě. Je
    dobrá, dodává tempo a je celkem dobře daná do dané sekvence. — celkem zajímavý slovosled – Heh jde vidět, že jsme z jiné strany republiky, protože tohle je pro mě dost zmatené a bude i po šesti pivech. Tím tě nechci urazit ani začít nějakou zbytečnou hádku. Jiný kraj, jiný mrav i slovosled – Jinak se mi recenze líbí

Nový komentář