Isolation (2005)


Český název: Experiment
Režie: Billy O´Brien
Rok výroby: 2005
Délka: 95 min
Země: UK / Irsko

Hrají:
John Lynch … (Dan)
Essie Davis … (Orla)
Sean Harris … (Jamie)
Crispin Letts … (Doctor)
Ruth Nega … (Mary)
…a další

 

Nepříliš úspěšný farmář Dan se rozhodne podrobit své krávy genetickým pokusům. Jak to však ovšem bývá, výsledkem experimentu je mutant, parazitující na všem živém. Pětici lidí nezbývá nic jiného, než se s tím vypořádat, protože nebezpečný tvor nesmí opustit prostory farmy.

Nejhorší filmy jsou ty, o kterých toho nejde moc napsat. Zkrátka ta nudná šeď, od které nic neočekáváte a taky nic nedostanete. Snímek Isolation, od našich západních kolegů, tuto frázi splňuje do puntíku a je to zklamání i přesto, že podobné hororové béčko – o jednom dalším z mnoha nepovedených pokusů – jste viděli snad tisíckrát. Zklamání především proto, že tvůrci tohoto filmu nejsou úplní lemplové, ale na ploše 95 minut si jejich dílko až velmi často libuje v „uzívaných” pasážích, které budou netrpělivý diváci určitě nekompromisně přetáčet směrem dopředu.

Moc tomu nepomáhá ani fakt, že celý děj film je situován pouze na onu farmu. Neustálé bloudění na ploše několika desítek metrů si vybírá svou daň a divák trpí. Tvůrčí tým se tyto neduhy snaží zamaskovat atmosférou, ale nic hutnějšího se jim nedaří vytvořit. Je sice fajn, že Isolation je neustále podmračený film, že ona mutující potvora nevypadá směšně a že i přes mrzký rozpočet se na to prostě dá dívat, ale technická stránka věci bohužel nezabraňuje přívalům nudy. Tomu se říká promarněný potenciál.

Hodnocení3
Výsledné hodnocení je tedy uděleno především za technické parametry. Jinak je pro mne totiž Isolation filmem, který si již určitě nikdy nepustím. Přesto si myslím, že britská hororová produkce není na špatné úrovni. Nedávno uvedený horor Eden Lake (Jezero smrti) či o něco starší Wilderness (Pustina) ve mně zakořenili myšlenku, že Angličané naopak mohou Američanům vesele konkurovat. Tak snad se brzy vytáhnou s nějakým lepším nápadem, než jsou tyhle zmutované krávy...
30%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

  1. Solo 20 září 2009 v 12:11

     Tak nějak s autorem souhlasím, ale přece jenom se mi film líbil o něco víc. Prostředí filmu stojí určitě Frenku za zmínku za což bych chtěl iry pochválit. To že se vše odehrává jen na farmě je sice pravda, ale to byl záměr. Jak jsi podkl měli malý rozpočet. Přesto se jim v určitých pasážích podařilo navodit přesně to, co od podobných béčkových monster hororů očekávám. 50%

Nový komentář