Incredible Torture Show, The (1976)


Český název: Divadlo hrůzy
Režie: Joel M. Reed
Rok výroby: 1976
Délka: 91 min
Země: USA
AKA: Bloodsucking Freaks

Hrají:
Seamus O’Brien … (Sardu)
Viju Krem … (Natasha D’Natalie)
Niles McMaster … (Tom Maverick)
Dan Fauci … (Sergeant John Tucci)
Ernie Pysher … (Doctor)
Luis De Jesus … (Ralphus)
…a další

 

Co si lze myslet o filmu, jehož podstatou je zobrazit bizarnosti na ženách? Při sledování Bloodsucking Freaks jsem si vzpoměl na podobnou tvorbu od režiséra Jesse Franca. Ten se ale drží jakž takž v přijatelných mezích, ale Joel M. Reed bourá veškerá tabu. Tento jeho snímek je plný zvráceného násilí vůči ženám a kromě sado-masochismu ukazuje také scény nekrofilie a kanibalismu.

O co tedy jde? Jistý postarší pán, nazýván jako Mistr Sardu, vystupuje ve svém malém divadle a návštěvníkům předvádí scény mučení dívek. Krom Mistra je v divadle ještě jeho poskok Ralphus – debilně poskakující, debilně se šklebící a debilně vypadající debil. Obecenstvo je v přesvědčení, že se jedná pouze o brilantně provedené triky, avšak omyl. Děvčata na jevišti skutečně trpí a umírají. A trýznění obětí není ani tak pro diváky, ale hlavně pro tyto dva týpky, kteří mají v utrpení svých obětí zábavu. Připravte se na uříznutí dívčí ruky pilkou, vydloubnutí oka, probodnutí zápěstí nebo lisování hlavy. A mimo jeviště v zákulisí? Tam vše pokračuje mnohem hůř – gilotina, roztahování na kříži, nohy uříznuté motorovou pilou, smečka kanibalských žen, vysávání mozku brčkem…a nebo Sardusovy masochistické hrátky.

Po celou dobu sledování filmu jsem měl pocit, jakoby snad ani filmaři neměli k dispozici scénář. Stupidní dialogy, výkony herců – kteří vlastně ani herci nejsou – žalostné a do toho všeho primitivní záběry kamery. Co se násilnických scén týče, tak všechny jsou natočeny tak, aby zobrazily hlavně nahou holku. To, že uříznutá ruka je na první pohled ze dřeva, že kříž, který se má i s dívkou roztahovat, se neroztahuje (holka ale křičí jakoby ji na nože brali), useknutá hlava je umělá, už tvůrce příliš nezajímalo. Prostě maximální jednoduchost a amaterismus. A hudba ani není hudbou, ale pouze jakýmsi doprovodným zvukem.

Jedno uznání si ale Joel M. Reed zaslouží. A sice za scény, které do filmu vymyslel. Již zmíněné roztahování na kříži nebo uříznuté ruce by se ještě snést daly. Ale házet šipky do terče, který je namalovaný na dívčím zadku, vrtat do hlavy vrtačkou a následně brčkem vysávat mozek, pouštět elektrické výboje do prsou nebo provozovat orální sex s hlavou, která právě odpadla od gilotiny? To už hraničí se zdravým rozumem.

Hodnocení0
Bloodsucking Freaks nezaujme ani nepobaví (pokud nepočítám trapně natočené scény). Na druhou stranu ale ani nepobouří, protože veškeré násilí je natočeno tak nějak decentně a hlavní linie je zaměřena na nahotu. Nicméně hodnotím...
0%

Sdílejte článek

26 komentářů

Přidejte svůj komentář
 1. Solo 26 října 2009 v 18:53

   

  Troma mě opět nezklamala. Pěkně morbidní
  podívaná, která nám ukázala na co všechno se dají použít ženské a jaká
  to může být sranda. I když byly některé efekty otřesné, tak jsem se u
  filmu bavil od začátku až do konce. Nechápu jak se tohle nemůže někomu
  nelíbit. Když už nic tak scénka s terčem může být příjemným podnětem k
  zajímavé hře. Otázkou je jestli by s tím souhlasíla nějaká dívka z
  okolí:))) Když tak tyčkou přes hlavu a jdem házet středy:))
 2. zbynek smejkal 21 února 2008 v 21:35

  Ok. jen chci dodat že jsem taky viděl hodně filmů od tromy. Jejich filmy se musí brát z nadhledem. Třeba brát Toxickýho mstitele 4 jako vážný film opravdu nemá význam. Ale pravda je že tento je PODLE MĚ asi jejich nejslabší. A ještě Atomové gymnázium 2 to mě zklamalo. A ted jsem videl Monster in the closet to bylo dobrý .

 3. Solo 21 února 2008 v 21:30

   zbynek smejkal: jj já viděl hodně filmů od Tromy. Nejsou moc dobré ale pobavili mě aspon trochu. Já nesouhlásím s 0% pro tenhle. Ty efekty byly fakt hrozné, ale jak píše že děj 0% s tím nesouhlásím – možná že to nepochopil. Rád bych uzavřel tohle téma a Michal má právo vyjádřit svůj názor

 4. Zbynek 13 prosince 2007 v 23:22

  Tak možná se ti to nelíbilo protože to bylo od společnosti TROMA. Jejich filmy buď milujete nebo nesnášíte já je miluju. Jestli nechceš vidět jejich další filmy tak se vihni tíhlech: atomové gymnázium, příšera z šatníku, killer condom, toxický mstitel,screamplay, Maxie a řezník, den matek, poultergeist, kanibal!-muzikál, frightmare.

Nový komentář