I Spit On Your Grave (1978)


Režie: Meir Zarchi
Rok výroby: 1978
Délka: 100 min
Země: USA
Alternativní názvy: Day of the Woman, I Hate Your Guts, I Spit on Your Grave, The Rape and Revenge of Jennifer Hill

Hrají:
Camille Keaton … (Jennifer Hill)
Eron Tabor … (Johnny)
Richard Pace … (Matthew)
Anthony Nichols … (Stanley)
Gunter Kleemann … (Andy)

 

Půvabná spisovatelka Jennifer Hillsová příjíždi ze zalidněného New Yorku na poklidné místo na venkově, kde si blízko vody pronajímá chatu a hodla zde dokončit svou knihu.
Tiché lesní prostředí se stává ideálním místem pro odpočinek. Jennifer se v relaxační pohodě opaluje v člunu uprostřed rybníka, na obloze ani mráček, ptáčci si cvrlikají, mravenečci se procházejí. Záhy se však objeví čtveřice místních křupanů, kteří svým chováním naruší vše pěkné a milé. Násilím ji odtáhnou do lesíku, kde ji jeden z nich brutálním způsobenm znásilní.
Jennifer se nahá prochází lesem s bolestí, aniž by tušila, že násilníci uděří znovu. A tak se taky stalo, během chvilky o pár metrů dál ji překvapí a na velkém kameni ji znovu znásilní, tentokrát druhý člen party s tím že ostatní hovada jí pevně drží za ruce a nohy. Následně se žena v šoku celá zkrvavená dotrmácí do chaty, kde z posledních sil vytáčí číslo na policii. Zde už na ní čekají muži znovu, aby se na ní vystřídal další. Jedná se o mentálně zaostalého muže, který se za bouřlivého skandování svých kamarádů pouští do ohavného činu. A aby toho nebylo málo, tak ji jeden z úchylaků zfackuje a nakope do břicha. Jennifer zůstáva nehybně ležet v chatě. Znásilněna, zbita, ponížena, sama bez pomoci.

Žena se rozhodne vzít sparavedlnost do svých rukou a plánuje pomstu. Pomstu tak krutou a bezlítostnou, která nemá obdoby. První oběti její pomsty se stává právě retardovaný Matthew.
Toho Jennifer oběsí na stromě poblíž vody, a to tak, že během milování (jako by toho neměla málo) mu nasadí oprátku kolem krku přehoupnutou přes větev a vší silou začne tahat provaz, dokud nezačne násilník viset. A pokračuje se dál!! Další pán na holení končí svůj život na místě činu v chatce a to ve vanně, kde vykrvácel. Jennifer mu tam při společné koupeli jednoduše uřízla penis.
O zbylé dva muže se postarala v místě kde vše začalo. V motorovém člunu krouží jako sup pomstichtivá spisovatelka kolem plavoucích a prosících násilníků. Jeden končí se sekyrou v zádech (Ta scénka je úžasná!!! Jennifer zdvíhá sekeru nad hlavu, v očích nenávist, plnou rychlostí se řítí.) Poslední je rozsekán od lodního šroubu, připlave s prosíkem ke člunu, opře se o motor, ten Jennifer nastartuje a je vymalováno. Pomsta byla vykonána.

I Spit On Your Grave je opravdu nechutný snímek (fuuuuuj), který je dokonce zakázán v některých zemích. Je natočen velice amatérsky a dokonce zde nezazní žádná hudba. Nesmím zapomenout na otřesné herecké výkony čteřice násilníků, to se jen tak nevidí. I Spit On Your Grave mě dostal, díval jsem se s vykulenýma očima.

POZOR !! Závažné oznámení pro ty co ještě film neviděli. Ve vlastním zájmu ho zhlédněte sami, jenom vy a obrazovka…nikdo jiný.

Sdílejte článek

  1. spilla 5 března 2014 v 22:01

    no…jelikož jsem viděl jako první až remake a následné pokračování…tak tohle mě mohlo jedině překvapit…což se ale moc nestalo. Musím uznat, že v té době to musel být opravdu jak se říká krvák…ale zas až tak silné kafe to nebylo. Podle mě mají originální snímky lecos do sebe a málokterý remare je dokáže překonat, jenže tady se mu to povedlo. Abych nebyl pouze kritický…musím uznat, že první polovina filmu byla hodně povedená a byla lepší, než u remaku (nejsem zrovna fanoušek znásilnování, ale tohle mělo drajv a štávu) a já se opravdu těšil na její pomstu. Jenže pak přišlo velké sklamání., když se skupina mužu začala chovat neskutečně hloupě a strašně jí to ulehčila. Pokud v remaku se muži chovali celej snímek dá se říct logicky a ona je dostala díky své chytrosti a nekompromisnosti, tak tady jí tu pomstu prakticky dali….což mě hodně sklamalo. Nevím, jestli se tak dřív filmy točili, nebo to nechtěli natahovat…ale ten konec mi přišel slabej. Takže závěrem…určitě se na to dá dívat…nápad je to geniání, ale až remake to dotáhnul k dokonalosti (svým způsobem)…..takže krásnej 60%

Nový komentář