I Am Lisa (2020)


I Am Lisa (2020)

Režie: Patrick Rea
Rok výroby: 2020
Délka: 92 min
Země: USA

Hrají:
Kristen Vaganos … (Lisa)
Jennifer Seward … (Sam)
Manon Halliburton … (šerif Deborah ‘Deb’ Huckins)
Carmen Anello … (Jessica Huckins)
Shawn Eric Jones … (Dolphus)
… a další

 

Lisa prodává v knihkupectví, které zdědila po své babičce. Žije v malém zapadlém městečku a pokud není v práci, nejvíce času tráví s kamarádkou Sam. Přestože je nekonfliktní, život jí neustále ztrpčuje Jessica a její dvě kamarádky. Jednoho dne to už nevydrží a jde si stěžovat na policejní stanici, ovšem tím si podepsala rozsudek smrti. Místním šerifem je totiž matka Jessicy, která se společně se synem Nickem a tajemným Dolphusem starají nejen o pořádek ve městě, ale zároveň se i zbavují nepohodlných obyvatel. Lisu zbijí, omráčí a zraněnou nechají v lese napospas vlkům. Dívka je sice pokousána, ale útok přežije a od té chvíle začne procházet podivnou proměnou. Pomalu se z ní stává vlkodlak, toužící po krvavé odplatě…

Mrzké hodnocení na internetu pro mne bylo varováním, že tento film zřejmě moc kvalitní podívané nenabídne a skutečně tomu tak i bylo. Patrick Rea natočil už docela dost filmů, ale já od něj zatím viděl jen pár krátkometrážních snímků, rovněž spíše podprůměrné kvality. Nechtěl jsem nad ním ovšem lámat hůl úplně, nicméně své renomé si v mých očích příliš nevylepšil. Není to sice úplná tragédie, ovšem byl z toho po všech stránkách cítit nízký rozpočet.

Co se hereckých výkonů týče, to rovněž nebyla žádná sláva. Přišlo mi, jakoby posbíral partičku sousedů s dospívajícími dětmi a šli si takhle natočit vlastní horor jen tak pro zábavu. K tomu se nějak přichomýtl člověk, který se snažil udělat speciální efekty a gore, ale i on se zrovna moc nevytáhl. Máme tu nějaký ten zlomený vaz, spálený obličej, proříznuté i prokousnuté hrdlo ozdobené troškou kečupu, ale nic z čeho by vás alespoň trošku zahřálo u srdce.

Pár náznaků atmosféry by se tu našlo, až na dvě tři scény, je to spíš o nudném kecání. Začátek zaujal, ale postupně záživnost upadala, a i přes těch pár mordů se už moc nevzpamatovala. Navíc tu některé věci nedávaly moc smysl, chování některých postav taky postrádalo logiku, no prostě hodně podprůměrná záležitost. Klidně tento film můžete minout bez povšimnutí.

Hodnocení3
Rozhodně znám mnohem záživnější a lepší filmy s vlkodlačí tematikou. Znám ale i ještě mnohem horší. Za plakát a ty vraždy dám…
30%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář