Hyenas (2011)


Režie: Eric Weston
Rok výroby: 2011
Délka: 92 min
Země: USA

Hrají:
Costas Mandylor … (Gannon)
Meshach Taylor … (Crazy Briggs)
Christa Campbell … (Wilda)
Amanda Aardsma … (Valerie)
Christina Murphy … (Gina)
… a další

 

Během jednoho večera přijde Gannon o ženu i malé dítě. Něco je doslova roztrhalo na kusy. Zdrcený muž touží po odplatě, ale komu nebo čemu se má vlastně pomstít? S podivnou báchorkou k němu přichází pochybný lovec Crazy Briggs, který tvrdí, že nedaleko městečka žije klan, jehož členové se dokáží proměnit v hyeny a loví lidi nejen pro potravu, ale hlavně pro zábavu. Brzy se skutečně přesvědčí o jejich existenci a od té chvíle netouží po ničem jiném než po pomstě…

Lykantropie je věcným tématem mnoha filmařů a většina filmů se točí především okolo vlkodlaků. Existuje ale i řada filmů, ve kterých figurují nejrůznější zvířata – do kterých se dokáží transformovat lidé většinou i kvůli důsledkům nějakého vědeckého pokusu (Kočičí lidé, Moucha, leopardi, aligátoři, dokonce i žraloci a spousta dalších) no a hyeny nezůstaly pozadu. Bohužel většina těchto kousků disponuje velmi mrzkým rozpočtem a podle toho to tak i dopadá. A tento film mnoho zajímavé podívané nenabídne.

Digitální hyeny vypadají hrozně, diváka (zvláště pak pány) zaujme snad jen proměna ženské alfa samice, která vždy těsně předtím odhodí svůj svršek a ukáže ženské přednosti. Jinak je to ale dost bída. Červené oči, uši trhající smích, trocha té krve – no žádné terno nečekejte. Když se k tomu přidají ještě podprůměrné herecké výkony a hromada stupidních a hlavně nudných dialogů, bylo vymalováno. Za celou dobu jsem narazil zhruba na dvě – tři zajímavé scény, a to bylo sakra málo.

Aby se nějak vyplnil děj, máme tu přítomné dva gangy místní omladiny, která si tu a tam dá přes držku a pak záhadnou dámu, kterou hlavní hrdina zachrání před hyenami. Ačkoliv přišel doslova před pár hodinami o celou rodinu, hned se mu začnou zapalovat lýtka. Postava Valerie je tu však z jiného důvodu – což uvidíme hlavně ke konci filmu. Rád bych označil Costase Mandylora za hlavního tahouna filmu, ale i on podal celkem mizerný výkon. Takže vlastně celou pozornost na sebe strhla Christa Campbell ovšem svými ženskými zbraněmi, nikoliv výkonem.

Hodnocení3
Hyenas tak řadím k zástupu podprůměrných filmů, které klidně můžete minout bez povšimnutí. Mnoho kvalitní podívané nenabídne. Za scénu s ožralým řidičem (první obětí alfa samice) a závěrečný souboj o nadvládu nad smečkou dám o nějaké procento navíc. I tak to však již znovu vidět nepotřebuju.
30%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář