Howling V: The Rebirth (1989)


Český název: Kvílení vlkodlaků 5 / Vlkodlak V
Režie: Neal Sundstrom
Rok výroby: 1989
Délka: 96 min
Země: Velká Británie

Hrají:
Philip Davis … (Count Istvan)
Victoria Catlin … (Dr. Catherine Peake)
Elizabeth Shé … (Marylou Summers)
Ben Cole … (David Gillespie)
William Shockley … (Richard Hamilton)
Mark Sivertsen … (Jonathan Lane)
Stephanie Faulkner … (Gail Cameron)
…a další

 

Vítejte u mé recenze na film Howling 5. Sice není tak dobrý jako první díl, ale není ani vyloženě debilní.

Někdy v roce 1489 žije na zámku prokletá rodina. Když o sobě zjistí (teda oni to už od začátku filmu vědí), že jsou prokletí, manžel (voják) zabije svoji manželku i sebe. Jakmile se propíchne, uslyší řev svého malého syna, který zůstává naživu.

Poté se hned ocitáme v současnosti (teda v roce vzniku), a to v roce 1989. Parta mladých turistů a celebrit je pozvána na hrad, kde se před několika lety stal onen masakr. Seznámí se s jedním pánem, který tam žije několik let sám. Zjistí, že je nějaký divný, straní se jim. Když se jeden z nich ztratí, ostatní ho marně hledají. Jeden se dostane do tajemné komnaty (ne, nebude tam schovaný Harry Potter). Zjistí něco znepokojivého. Ten člověk, který je pozval, je buď bestie nebo masový vrah. A také mu musí být víc než 400 let.

Po několika vraždách a zmizení skupina zjistí, že je to dítě, které tehdy přežilo. A je z něj vlkodlak. Teď se musí dostat z hradu. Ale jak? Brána je zavřená a snad neexistuje žádná jiná cesta ven. Takže je třeba bojovat s vlkodlakem.

Filmy série Howling jsou od druhého dílu většinou dost špatné. Hodnocení se většinou nevyšplhá ani do 20%. Tento díl naštěstí ušel. Příběh je sice dost klišovitý a jednoduchý, to se dá ovšem odpustit. Co se bohužel odpustit nedá, jsou hodně špatní herci, kteří jsou ve svých scénách dost slabí. Taky byly hodně nesympatičtí.

Maska vlkodlaka je hodně průměrná. No vlastně to nejde ani hodnotit, protože vlkodlak není vidět skoro ani na tři minuty. To je další mínus, ale aspoň to filmu dodává takovou děsivou atmosféru. A tím se dostávám k další věci, a to je právě atmosféra, která je celkem dobrá a snímku dává dobrých pár procent navíc. K atmosféře patří též hudba, která je ale zase dost slabá.

Hodnocení4
A protože mám dobrou náladu tak těch slabých 40%.
40%

Sdílejte článek

  1. Solo 22 listopadu 2008 v 19:49

     Protože mám dobrou náladu nebudu moc rozepisovat svůj komentář. Osobně jsem viděl první díl a pak ještě dvě pokračování. Těch dílů je tolik, že si přesně nevybavuju, které z nich to byli. Co jsem však o nich slyšel jsem rád, že jsem skončil u těch tří filmů. Jednička byla dost dobrá, ale ten zbytek patří do kategorie težkého podprůměru.

Nový komentář