Howling: New Moon Rising (1995)


Režie: Clive Turner
Rok výroby: 1995
Délka: 90 min
Země: Velká Británie

Hrají:
John Ramsden … (Detective)
Ernest Kester … (Ernie)
Clive Turner … (Ted Smith)
Jack Huff … (Father John)
Elizabeth Shé … (Mary Lou)
Jaqueline Armitage … (Jaqueline)
Jim Lozano … (Jim)
…a další

 

Vítejte u mé recenze na zatím poslední film ze série Howling, u nás známé pod názvem Kvílení vlkodlaků. Nebudu se moc rozepisovat, takže nečekejte nic dlouhého. On si vlastně tenhle film ani mojí recenzi nezaslouží, protože jsem měl

 1. dusivý efekt po zkouknutí
 2. chuť spáchat po projekci sebevraždu.

Ano, neuvěříte, ale je to opravdu kravina.

Samotný příběh je naprosto dementní a sám scénárista asi ani neměl ponětí, co píše. Děj se točí okolo jedné vesničky, kde žijí obyčejní lidé. Tedy ono je to spíš country městečko. Všude kam se podíváte, je country hudba, country lidé, prostě všechno. Je noc a plno lidí si tu povídý o ženských a dělají drsňáky. Další den to samé, stále se jen mluví, country hraje bez přestávky. Prostě se ukáže, jak mají pohodový život. V noci se ale jeden kněz baví se šerifem o vlkodlačích legendách a mrtvole, která byla nedávno nalezena. A máme tu další noc. Už jsem začal čekat, že se něco stane. Protože vlkodlak konečně vystrčí růžky. Ale chyba, to jsem si myslel moc. Protože když je čas na vlkodlaka, tak vše vidíme jen z pohledu jeho vlastních očí. A červeně, takže je to totálně nepřehledné.

Vlkodlak konečně útočí (nájezdem kamery). Další den se chvíli vyšetřuje a poté se jde zase do hospody. Tak to pokračuje dál.

Tento film je jednoduše špatný. Nevím ani, se kterými negativy začít. Tak se zaměřme dejme tomu třeba na onen “příběh”. Vše se jen opakuje do kola, což je neuvěřitelně nudné a hloupé. Podle mě to ani neměl být vlkodlačí film, protože o vlkodlacích se většinou jen mluví a samotné monstrum na konci filmu (nepočítám do toho flashbacky z předchozích dílů) je tak neuvěřitelně hrozné, že to ani nejde pořádně popsat. Jeho proměna trvá asi tři vteřiny a jeho vizuální podoba je ještě horší. Dialogy jsou naprosto vycucané z prstu, povídá se zase o jednom a tom samém a problémy lidí v country vesničce jsou nezajímavé.

Herci jsou nepřesvědčiví, jejich vystrašené výrazy jsou spíš k smíchu. Jsou kupodivu naprosto neznámí. Prostě hrůza. Jako hudba, která se nedá poslouchat. Ze začátku byla jediným plusem, protože se mi zdála alespoň vtipná, ale po třetím poslechu stejné skladby mě to naopak vytáčelo.

Ani atmosféra se nedá od tohoto díla čekat. Dokonce se o ni ani nikdo nesnažil. Tento díl byl natočen pro kanál Zone horror, který dával dobré horory jako třeba Hellraiser, ale bohužel nevím, jestli vůbec tahle stanice ještě funguje, protože pak dávali samé špatné filmy, na které se ani nikdo nekoukal.

Takže moje rada? Prosím, nekoukejte na to, varuji vás, je to srajda, jakou jste určitě ještě neviděli. Je tu všechno špatně, od strašných herců až po záchodový humor, kterému se může smát snad jen hlavní hrdina. Jestli to zkouknete, akorát si zkazíte náladu a nejspíš už nikdy nebudete chtít vidět vlkodlačí horor.

Hodnocení0
Ještěže jsem tento film nesrovnával s ostatními slavnějšími vlkodlačinami, jako American Werewolf in London a předešlými Howlingy, to by teprve pak padaly nadávky, že by byl problém článek vůbec zveřejnit.
0%

Sdílejte článek

 1. Solo 8 listopadu 2011 v 18:55

  Tak z tohohle paskvilu si odnáším pouze
  obrovský sušák, protože se tam pořád chlastalo a já neměl zrovna nic v ledničce-
  no a potom obrovskou dávku znechucení a ospalosti. Country nepatří zrovna mezi
  můj oblíbený styl, takže jsem otráveně čekal, kdy konečně přestane hrát ta
  otravná hudba, ale ono se pořád tancovalo a tancovalo, až se mi začali klížit
  oči. Sedmý díl je opravdu vrcholovou stupiditou a jasně nejhorším dílem celé
  série. Absolutně nechápu, proč vůbec vzniknul, ale pro pár vidláků co se tu
  objevili to byl zřejmě vrchol jejich jinak nudných životů. Polovina lidí
  neuměla ani hrát. O nějakých efektech se nemá cenu ani bavit, protože ten
  červený filtr přes kameru a několika vteřinová proměna ve vlkodlaka stojí za
  vyliž pr…Někteří to zřejmě ani nepostřehnou, protože nejspíš usnuli. Ty
  vzpomínkové pasáže aneb ukázky z předchozích dílů jsou tak asi jediným
  pozitivem, který jsem tu našel. Dlouho jsem zvažoval za co bych dal alespoň
  nějaký bod, ale na nic jsem nepřišel. Poroto dám s velkou radostí čistou
  nulu=odpad!
   

Nový komentář