Český název: Vytí 2: Tvá sestra je vlkodlak
Režie: Philippe Mora
Rok výroby: 1985
Délka: 91 min
Země: USA
Hrají:
Christopher Lee … (Stefan Crosscoe)
Annie McEnroe … (Jenny Templeton)
Reb Brown … (Ben White)
Marsha A. Hunt … (Mariana)
Sybil Danning … (Stirba)
Judd Omen … (Vlad)
Ferdy Mayne … (Erle)
Patrick Field … (Deacon)
…a další
V samotném úvodu promlouvá legendární Christopher Lee. Vypadá to, že půjde o hodně zajímavou podívanou. V jistém smyslu ano, ale takovouto zajímavost bych si určitě nejenom já nechal velmi rád ujít.
Z prvního dílu si divák pamatuje hlasatelku Karen Whitovou, jež se před kamerou změnila ve vlkodlaka a byla zabita. Nyní je bratrem Benem pohřbena. Její tělo však mizí. Stefan Crosscoe mu sdělí, že svět je plný vlkodlaků a je třeba se vydat zničit jejich vládkyni do Rumunska. Ben o tom nechce ani slyšet, ale jeho dívka ho nakonec přesvědčí. Vydávají se do Vlkavy a chystají se na poslední střet se Stirbou.
Samo o sobě to jako námět zní docela slibně. I účast Christophera Lee. Ale tím to končí. Po nádheře v podobě prvního Howlingu přichází pád z velmi početných schodů. Vše je dokonale odfláknuté.
Atmosféra se kolem svého předchůdce otře jen v prologu. Pak je to jen nejasná směs pokusů o vtip, křiku, střelby, chlupů, pražských zákoutí, českých herců a zvrhlé erotiky. Snad by do toho Lee nešel, kdyby věděl, jakou nepěknost mu to uváže na krk.
Vlkodlaci jsou naprosto nevyhovující. Na skvostné přeměny ála první počin může divák zapomenout. Již hotová monstra pak vypadají jako vyhynulé opice, jako nějaký raný předchůdce druhu homo sapiens. Zvířecí sex nakonec taky docela zklame, lezou tam po sobě jen naháči s trochu přerostlým ochlupením na zádech. Ono ani holé poprsí madam Stirby není schopno zachránit situaci. Spíš tak ještě víc podřezává už tak skoro padající větev.
Všechno je směšné, nepřesvědčivé. Vrcholem všeho je závěrečný videoklip, který už je opravdu hodně, ale hodně mimo mísu.
Poměrně zábavná a dost milá blbůstka. Ultrabéčko (možná na hranici céčka) s hodně, hodně jednoduchým příběhem, který si s ničím neláme hlavu. Má to příjemný nádech gotična, erotiky a Eda Wooda :-). Masky ač jsou fakt dost směšné (Švankmajer se přesto dost snažil) tak mě strašně bavilo je sledovat a očekávat, s čím film zase přijde. Zajímavý střih. K tomu nějaké ty české lokace (orloj) a záplava československých herců s Jiřím Krytinářem a Janem Krausem (ten je dost hustej) v čele. Jak říkám, je to blbost, která by si objektivně zasloužila možná ještě menší hodnocení, než tady má, ale mě to tak nějak sedlo a dost mě to pobavilo.
Ja som na všetky tieto rádoby horory o sestrách či rôznych školákoch vlkodlakoch už tiež dávno zanevrel… Howling II? – len slabý odvar lykantropskej klasiky Kvílenie vlkolakov (The Howling) z roku 1981. Z lykantropských filmov obľubujem ešte Amerického vlkodlaka v Londýně, Amerického vlkodlaka v Paříži, Dog Soldiers, Underworld, Vlka s Jackom Nicholsonom… a to je asi tak všetko…
Část jednoho jsem viděl, ale tím jsem na Howling zanevřel.
Prasoid: videl jsi ostatních (asi) 5 dílu tohle je oproti tomu veledílo. Ostatní díly jsou hruza.
Jo, pravda, dlouho jsem se do toho přemlouval, ale nakonec zvítězila povinnost varovat ostatní
přesně tak, je to hovadina. škoda mluvit. Se divím že se ti do tohoto filmu chtělo. Zasloužíš si pochvalu. Já bych se na to vyjebal