House of the Dead (2003)


Režie: Uwe Boll
Rok výroby: 2003
Délka: 90 min
Země: Kanada / USA / Německo

Hrají:
Jonathan Cherry … (Rudy)
Tyron Leitso … (Simon)
Clint Howard … (Salish)
Ona Grauer … (Alicia)
Ellie Cornell … (Jordan Casper)
Will Sanderson … (Greg)
Enuka Okuma … (Karma)
…a další

 

Vy, kdo neznáte Uwe Bolla, vězte, že je to něměcký režisér, který natáčí ty nejtupější filmy světa. Tato tvorba se už nedá nazvat jako podprůměrná, ale naprosto nulová, debilní a… nechci být sprostý. Jeho prvotinou je House of the Dead z roku 2003 a je to tvůrce filmů podle počítačových her, takže ho nazývám druhým Paulem Andersonem, ale zatímco Anderson si svůj průměr (někdy podprůměr) docela pevně drží, Boll je jasným zkrachovalcem, bohužel se mu však daří až moc dobře.

House of the Dead je snímkem o několika puberťácích, kteří se chystají dostat na největší technopárty měsíce (sice tam tancuje asi 20 lidí, ale asi je opravdu největší), ale je tu problém. Místo setkání se nachází na několik desítek kilometrů vzdáleném ostrově a výletní plachetnice jim utekla před nosem. Sáhnou tedy do svých úspor a poprosí kapitána cizí rybářské lodi, aby je tam za drobný peníz vzal (1000 dolarů, co to je, že?). Penězmi omámený kapitán nabídku přijímá velmi nerad, protože ostrov je považován za prokletý. A co se nestane! Na technopárty nikdo není, muzika nehraje a všichni někam zmizeli (alespoň tu nechali sud piva značky Budweiser). Naše skupinka se je tedy chystá najít, ale bohužel vstoupili na ostrov plný podivných zombie s rudýma očima, které jsou opravdu k popukání. Mají ovšem tu smůlu, že hlavní hrdinové vezmou věc do svých rukou a pomocí nejmodernější techniky je hodlají zabít.

Nejhorší z nejhorších, nejblbější z blbých… Nejtupější film, který jsem kdy viděl! Něco nad čím zůstane rozum stát. Jak mohla být podobná volovina natočena ve třetím tisíciletí nemohu nikdy pochopit. Ale Uwe Boll je na to mistr. Toto dílo je filmem podle stejnojmenné PC hry a během děje nám dokonce přes obrazovku probleskne několik úryvků z oné počítačové řežby. Tvůrci nemají žádný cit pro děj (kde se vzali zombíci?), ale pekelně si užívají bullet- time (zpomalení času) a tak se nám kamera během akční scény několikrát přemotá kolem každého zúčastněného. Jenže herci jsou úplně směšní. Nejméně polovina z nich neumí ani správně držet pistoli, natož ovládat bojová umění. Jak se najednou stane z party obyčejných pařmenů zabijácké komando, o tom raději nebudu přemýšlet. Masky příšer jsou dementní a směšné zároveň a za jakýkoliv komentář ve filmu by jste nejraději chtěli, aby přiběhla nějaká nestvůra a usekla té blondýnce hlavu. To se však nestane.

Nejvíce jsem se nasmál, když jeden z hrdinů prohlásil, že “je to tady jako v hororu od Romera.” Musím ho zklamat, není. Je to tady spíše jako v nejhorším filmu všech dob, to ano. Znám dva způsoby použití tohoto filmu. Každoročně se konají podivné závody v hodu do dálky s čímkoliv (mobilní telefony a tak), nyní chápu jejich smysl. Myslím si, že bych mohl být i rekordmanem. Druhou variantou je, poslat tento film osobě, kterou ze srdce nenávidíte, to asi taky udělám. Ségro, mám pro tebe film!

Hodnocení1
PS: K hodnocení přidejte OBROVSKÉ MÍNUS. - Sharku, Bloodrayne je proti tomu filmový klenot
10%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

25 komentářů

Přidejte svůj komentář
 1. Solo 19 května 2014 v 16:21

  Uwe Boll se už za ta léta stal opravdovou „legendou“ mezi režiséry (bohužel ne však v dobrém slova smyslu) a především noční můrou po pařmeny her. Já jsem od něj viděl už dost filmů (většinou však jiného nežli hororového žánru – z něho jen Seed a Alone in the Dark), takže jsem se snažil jeho ostatním „hororovým předělávkám PC her“ vyhýbat co to jen šlo. I já jej kdysi označoval za největšího tragéda, ale jak se má sbírka hororů rozrůstala a já narážel na další a další režiséry (jak dobré, tak i ještě větší kokoty), musím se mu omluvit a jsem rád, že jsem tu petici na netu, co kdysi kolovala, aby už netočil filmy, nepodepsal. Pokud si totiž na jeho styl zvyknete a začnete srovnávat kupříkladu s těmi „patlaly“ od Asylum či Nu Image uznáte, že on přece jenom trošku talentu skutečně pobral.
  House of the Dead (hru) jsem nikdy nehrál, každopádně film jako celek za moc nestojí, ale zas na druhou stranu se u něj skutečně místy alespoň trošku pobavíte. Nebudu se tu bavit o obnažených holkách (to je k vidění už skoro všude), ale to propojení céčkových efektů, Matrixu, stupidních hlášek a hlavně hodně slušného hudebního doprovodu místy skutečně navodilo celkem příjemnou podívanou. Ano uznávám, že to žádná bomba není, ale já u toho neusínal, zasmál jsem se a s přivřením oka mi tu ani ty „rádoby“ zombie (co dělají salta, jsou ultra rychlé, používají zbraně, plivají kyselinu, atd…) moc nevadily. Bohužel je tu však taky kvantum tvůrčích chyb, které nelze přehlédnout, i proto tomu prostě nemůžu dát ani průměrné hodnocení. 40%

 2. Reaper666 4 května 2013 v 00:18

  Tento film je skutočne neskutočná volovina 😀 Uwe Bola netreba brať príliš vážne, myslím si, že on sa svojim osobitným štýlom vysmieva konvenciám podobne ako neslávne slávny režisér Ed Wood. Filmu sa nedá dať viac ako 10% aj keď sme zhovievaví, ale opäť vravím. Oproti Jason Goes to Hell je to stále paráda 😀

 3. Reaper666 4 května 2013 v 00:18

  Tento film je skutočne neskutočná volovina 😀 Uwe Bola netreba brať príliš vážne, myslím si, že on sa svojim osobitným štýlom vysmieva konvenciám podobne ako neslávne slávny režisér Ed Wood. Filmu sa nedá dať viac ako 10% aj keď sme zhovievaví, ale opäť vravím. Oproti Jason Goes to Hell je to stále paráda 😀

 4. Ave Julius 8 července 2007 v 14:00

   Režisér nadělal sice v tomto filmu megamrtě chyb,ale jeho tým jako kameraman,střihač…atd se musel sestavovat jen z jeho kamarádů,kteří tuto práci z dobré vůle udělali,jinak to nevidím,stejně chyb by nadělal kdokoliv z nás,ale Boll má na film celkem dobrá studia,tak kde se stala chyba?jinak film je přes své mínusy zábavnější než Ordinace v rz,filmy s mluvícímy zvířaty,hokej,formule,fotbal…….. hodnotím 35% za snahu

 5. waump 17 května 2007 v 09:23

  Je to zajímavé, ale naučil jsem se mít tenhle film docela rád. Sice je to pořád blábol, ale s každým dalším shlédnutím je to zábavnější a zábavnější blábol. Myslím, že božský Uwe má dobře našlápnuto k tomu, aby se za pár let stal kultovním režisérem. Tak jak se to v osmdesátých letech podařilo Wynorskému, Pyunovi nebo F.O. Rayovi. A samozřejmě nemůžu opomenout ani Hertze a Kaufmana z TROMY. Rozhodně je to Uweho nejzajímavější film. Bloodrayne a Alone in the Dark jsou sice také bláboly, ale nejsou tak zábavné. Uvidíme jak dopadnou jeho další filmy. Asi založím fanklub Uweho Bolla.

 6. Hackí 2 května 2007 v 09:07

   Když tento film vidíte jednou, dáte mu málem 0%, ale když se na něj podíváte znovu, máte chuť mu dát 90%… A proč? Vysvětlení je jednoduché. Je to totiž ta nejlepší parodie na horory, jakou kdy někdo nechtěně natočil.  Strašně ráda se na to dívám znovu a znovu a znovu.
  Je to tak parádně blbě natočený, že bych jim dala oskara za to
  nejblbější dílo pod sluncem, ale zároveň bych je nominovala na oskara
  pro ,,best parodi horor”.

  Nejvíc mě rozesměje ta situace, kdy hlavní záporák úpně nesmyslným
  textem vysvětluje jeho příběh. A ten nejlepší efekt? Zkuste si přehřát
  znovu a pomaleji, jak mu rozšlápli hlavu. Oči lezoucí z důlku, to mi
  přišlo vážně best.

  Ne ne, nebuďte tak zaujatí, protože tenhle film za shlédnutí stojí.
  Musíte se jen nad ním více zamyslet a zjistíte, že je to tak super
  komedie, že se na ní můžete dívat pořád dokola, jako na Klub sráčů.

Nový komentář