House of the Dead 2: Dead Aim (2005)


Režie: Michael Hurst
Rok výroby: 2005
Délka: 95 min
Země: USA

Hrají:
Emmanuelle Vaugier …(Alexandra ‘Nightingale’ Morgan)
Ed Quinn …(Ellis)
Victoria Pratt …(Henson)
James Parks …(Bart)
Sticky Fingaz …(Dalton)
…a další

 

Dva agenti AMS Ellis a Nightingale jsou vysláni společně se speciálně vycvičenou skupinou mariňáků na jednu univerzitu, která byla označena za epicentrum zombie nákazy. Mají zde za úkol najít a odebrat vzorek krve z nulté generace zombie, ze které by se dala získat protilátka. Na splnění své mise však mají zoufale málo času, protože vláda chce místo srovnat ze zemí a v cestě jim stojí horda hladových zombíků.

Popravdě jsem byl hodně zvědavý, jak si povede pokračování Bollova filmu House of the Dead, přestože s ním už nechvalně proslulý režisér neměl nic společného. No a zatímco se na oba filmy valí vlna kritiky ze všech stran, tak já byl v rámci možností s oběma spokojen. Tedy abych to uvedl na pravou míru, ani jeden z nich nemá ani na průměrné hodnocení, ale díky svému propojení s komedií (vím, tento žánr uvedený v zařazení není), ale já se u obou místy docela nasmál. Nejen nad stupiditou některých hlášek (které byli cílené a někdy i dost trefné), ale i některými scénami, nad kterými zůstával rozum stát.

Scénář dvojky má přece jenom alespoň trochu myšlenku, ale chvíli mi trvalo, než mě film zaujal. Když pominu začátek nesoucí se v duchu teen komedií a seznámení se členy speciální jednotky (z nichž zaujme snad jen dvojice Victoria Pratt a Nadine Velazquez ve spodním prádle, no a nesmím opomenout ani Jamese Parkse a jeho oblibu ve fotografování), tak jsem očekával další nudnou zombie frašku, u které to nejspíš zapíchnu. K mému překvapení jsem neusnul, a to i díky (místy) slušné akci odehrávající se již v prostorách univerzity. Sice jsem v některých momentech nevěděl, zda má větší IQ zástup zombie, nebo hlavní hrdinové, protože nelogické chování a stupidita tu prostě nesměli chybět, ale zas na druhou stranu bych chtěl pochválit Almost Human za přijatelné efekty a masky zombíků.

Jenže dalším obrovským problémem, je velmi chabá atmosféra. Nejen mě už nestačí jen poblikávající žárovky a pobíhající zombie, které v určitých chvílích agresivně útočí a koušou, aby hned vzápětí nechali svým středem proklouznout dva bezbranné agenty aniž by jim způsobili sebemenší škrábnutí. To samé by se dalo říci o komandu, které se údajně účastnilo několika bitev po celém světě, ale nedokáží si pořádně krýt ani záda a překvapí je snad každý útok. Právě tyto do očí bijící blbosti mi dost kazily dojem z filmu.

Hodnocení4
Asi největší škodou je pouhé mihnutí herce (Sid Haig), jehož jméno na obalu bylo pro mnohé jistě tím největším lákadlem. I proto si tak musíme vystačit s popichováním ústřední dvojice Emmanuelle Vaugier a Eda Quinna. Oba se však jen svezli na vlně podprůměrných hereckých výkonů, což byla taky velká škoda.
40%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář