House of 1000 Corpses (2003)


Původní název: Dům tisíce mrtvol
Režie: Rob Zombie
Rok výroby: 2003
Délka: 88 min
Země: USA

Hrají:
Sid Haig ….(kapitán Spaulding)
Bill Moseley …. (Otis Driftwood)
Sheri Moon …. (Baby Fireflyová)
Karen Black …. (matka Fireflyová)
Chris Hardwick …. (Jerry Goldsmith)
Erin Daniels …. (Denise Willisová)
Jennifer Jostyn …. (Mary Knowlesová)
Rainn Wilson …. (Bill Hudley)
… a další

 

Děj:
Kvůli poruše auta se dva páry mladých lidí ocitnou uprostřed opuštěné krajiny. Stopařka, kterou cestou vzali s sebou, jim nabídne, že je zavede k ní domů, kde jim její příbuzní pomůžou vůz opravit. Když ale zaklepou na dveře, představí se jim rodinka, jakou ještě v životě nepotkali…

Osobní hodnocení:
Jedná se trošku o aktualizaci rodiny Addamsových dle obecných názorů a cítění druhého tisíciletí. Po vzhledové stránce působí pitoreskně (nezaměnitelné postavy) až přehnaně, a to je dobře. Nejsem expert na režii, ale zdá se mi bezchybná.

Rob Zombie, dříve zpěvák skupiny White Zombie a poté sólový muzikant, je známý hororový fanoušek. Ve snímku se evidentně inspiruje Texaským masakrem motorovou pilou od Tobea Hoopera, ale jeho film také vzdává hold všem polozapomenutých hororům nejen ze 70., ale také z 50. a 60. let.

Snímek je docela drsný a zřejmě vás nijak neuklidní, spíše naopak. Takový budíček z letargie společensky přijatelných mravů, ale občas taky neuškodí.

Hodnocení8
Jediné, co bych filmu vytknul je pár scén, kde dochází k fyzickému mučení, ale to je jen osobní postřeh, nemám totiž podobné scény rád všeobecně. Jinak je to debut na jedničku.
80%

Sdílejte článek

46 komentářů

Přidejte svůj komentář
  1. JasonVoorhes 4 dubna 2011 v 15:43

    Brutus. Kam se hrabe Hostel? Souhlasim se Solem, Zobmie musí být úchyl. Některé scény jsou opravdu přehnané, (třeba líbání nebo i jak to říct pohlavní styk s mrtvolou která má ještě k tomu vyřezanou lebku atd.) ale postupem času si řeknete řert to vem a budete se s napětím dívat dál. Tenhle díl si nějak extra nepamatuju, (sou to 2 roky co sem to viděl)Vyvržence pekla si pamatuju lépe, ale pamatuju si že mě to opravdu hodně bavilo. A závěr to už opravdu, no coment. SPOILER! Jak ona už si myslela že už má všechno za sebou, narazí na toho retardovaného klauna a najednou se v zadu v autě objeví ten…Konec SPOILERU. Není co dodat. 90%

     

  2. Solo 19 července 2010 v 09:06

     Zombie je úchyl o tom žádná, protože natočit něco takového již při své
    první režisérské zkušenosti je prostě neuvěřitelné. Film má rozhodně
    obrovské množství chyb a nelogičností, ale ty s radostí hodím za hlavu.
    Já jsem si totiž film mrtě užíval od začátku až dokonce. Zvrácené
    choutky rodiny Fireflyových, jsou rozkošně úchylné a všichni členové
    této rodinky jsou cool. Asi nejvíc mě však rajcovala prdelka Sheri
    Mooon. Tahle mrška se do této role hodila úplně skvostně a pro mne
    osobně byla jasným tahounem filmu. Režiséra musím pochválit i za luxusní
    flashbacky. Tenhle film si rozhodně zařadím mezi ty více oblíbené.

  3. Pavel 14 ledna 2009 v 20:31

    No tenhle horor si moji přízeň moc nezískal, nadruhou stranu při sledování tohoto filmu mi tu a tam šel mráz po zádech což se mi u moderních hororů(jestli se jim dá vůbec tak říkat) ještě nestalo. Málo krvelačných scén dokonale nahradila kvalitní atmosféra, ale to je asi tak všechno. Jediné co mne drželo abych ho schlédl až do konce, bylo čekání na další scénu v které se objeví kapitán Spaulding, jelikož nebýt ve filmu jeho, asi bych ho ani nedokoukal. Takže pokud by se k té skvělé atmosféře připojil o něco lépe smyslný děj nemám co vytknout, bohužel se to nestalo.Ale i tak bych dal 75%

  4. Rhee 9 července 2008 v 23:01

     Popravdě to byl jeden z nejhorších hororů, jaký jsem kdy viděla. Vlastně jeden z nejhorších filmů vůbec . Od hororu očekávám, že se budu alespoň trochu bát a film bude mít dobrou atmosféru a herecké výkony. Bohužel tento film v mých očích nesplnil ani jedno Měla jsem co dělat, abych to dokoukala, prostě jedno z největších zklamání.

  5. Dawee 6 prosince 2007 v 18:01

     Jak už sem tu říkal v kinech běží nejnověiší remake Halloween. A je to supr film nato, že je to třetí dílo od něho tak je to na 90%. Dějově je to vynikající dílo kterému můžu vytknout pouze to že Michael Myaers je jaksi nesmrtelný. Byl 2x střelen do hlavy a jednou boden nožem do krku a přesto žil dál. Jinak úplně úžasnej film.

  6. Jason 1 prosince 2007 v 19:50

    je to super, genialni, dokonaly, desivy, mrazivy a s fantasticky ozvuceny film!!! Uz tu mam jeden komentar ze je to blbost, ale dal jsem Robovi Z. druhou sanci a prepalil si to a skoukl to znovu a jsem nadsen, pujdu si pujcit tu dvojku(vyvrzenci pekla) a doufam ze to bude stejny nazer, tohle je pravy horror, asi jsem dospel , davam mu 99%

  7. Dawee 17 listopadu 2007 v 09:08

    No tenhle horor rozhodně zkouknu. Jo a víte že Rob Zombie natočil další film. Kdo někdy viděl Halloween tak ví o čem je řeč, tenhle chlápek mu vdechl novou tvář, takže by to mohlo být fakt dobrý, už se těším až to bude v kinech. Co se týče tohohle filmu tak bych ho chtěl dneska zkouknout, ale jesi budou mít v půjčovně třeba Americkou kletbu nebo Hostel II tak beru nejpr tyhle kousky. 

  8. Agaci 4 června 2007 v 13:55

     Ten kdo ma rad horory a nelibi se mu tenhle film tak asi kouka na same americke radoby horurky kde od pocatku clovek premysli zda lidi, kteri utikaji pred vrahem a maji moznost vyberu mezi bananem a kudlou si vyberou kudlu nejsou opravdu magori. Nicmene tento film me osobne natchnul. Devils reject uz se mi zdal trosku slabsi, ale taky se rara na neho kouknu znovu.

  9. Hackí 4 dubna 2007 v 12:48

     HH, tak skvělý, že mě to láká kouknout se znovu.
    Nebudu machrovat a tvrdit, že se ve mně nic nehnulo při sledování… To
    bych lhala. Naopak jsem se párkrát zašťukla a schovala pod deku abych
    se nekoukala.  Mno co, bojím se a co má být? Neříkejte, že vy jste tak pasivní, aby jste se nezabáli

Nový komentář