House at the End of the Street (2012)


Český název: Dům na konci ulice
Režie: Mark Tonderai
Rok výroby: 2012
Délka: 96 min
Země: USA / Kanada

Hrají:
Jennifer Lawrence … (Elissa)
Max Thieriot … (Ryan)
Elisabeth Shue … (Sarah)
Gil Bellows … (Weaver)
Eva Link … (Carrie Anne)
…a další

 

Matka s dcerou, nové městečko, nový domov, nový život. Škoda jen, že soused je samotář, jehož sestra před 4 lety zabila jejich rodiče. Elissa ale jeví o podivného mládence zájem, čímž rozvíří koloběh událostí, na jejímž konci to bude někoho bolet…

Neoriginální? Podobně asi přemýšleli i scénáristé, kteří se proto rozhodli příběh prošpikovat jistou neprůhledností a zvraty (což je hodné chvály), aby se nakonec opět topili v bezradnosti a klišé (což je hodné facky).

Co Dům na konci ulice zoufale postrádá je hutnější atmosféra. Tvůrci neví, jak „hororově“ zaujmout ještě před závěrečným twistem a tak nechají několikrát někoho pobíhat po lese nebo nabízejí laciné lekačky, které zkušenější fanda ocení leda zívnutím. Tato mizérie zamrzí i proto, že vizuálně je snímek poměrně zdařilý, mrzkému rozpočtu navzdory. Bohužel i přes viditelnou snahu udělat film trochu zajímavější se stále nedaří natočit něco lepšího.

Film tak musí na svých bedrech táhnout čerstvě oscarová Jennifer Lawrence, která je nejen sympatická, ale i uvěřitelná. Její vztah k Ryanovi funguje, proto je celkem nepochopitelné, jak s postavami zametou scénáristé později. Nečekejte žádná dilemata, žádné emoce, vlastně to skončí tak, jak jste čekali, což není pochvala. Závěr totiž definitivně pohřbívá jakékoliv ambice a stokrát omletou naháněnou doplňují logické lapsy a nejběžnější klišé.

Hodnocení5
Dům na konci ulice je prostě další jednohubka, která nepřekročí svůj stín. Nehodlám proto příliš plýtvat virtuálním papírem na tuto šeď, kterou lze přežít, ale opět si z ní neodnesete nic. Mark Tonderai přitom v roce 2008 ukázal ve svém Hush (Umlčeni), že by to jít mohlo.
50%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

  1. Simona16 14 srpna 2013 v 18:16

    KOMENTÁŘ BUDE PRAVDĚPODOBNĚ OBSAHOVAT SPOILER! (jen aby mi nikdo nemohl nic říct)..

    No, s komentářem od uživatele Solo i s hodnocením autora musím nesouhlasit. Pravděpodobně je to ale tím, že jste viděli víc filmů než já, ale na mě tento film zapůsobil. Abych byla upřímná, ani mě nenapadlo, že by jeho sestra nemusela být jeho sestra. To mi došlo až když jsem si všimla té mikiny <kdyby se mi ta holka nelíbila, tak bych si na tu mikinu asi ani nevzpoměla :-)> v tom jejím pokoji. Pochopila jsem, že si obstaral novou Carrie Anne… Vážně jsem si do tý doby myslela, že ten kluk je prostě jenom chudák, kterého nikdo nemá rád… Mě osobně se film moc líbil 🙂

  2. Solo 28 dubna 2013 v 10:37

    Jelikož jsem si před zhlédnutím filmu o něm zjistil pár informací a přečetl několik komentářů, nečekal jsem od něj nic víc, než že půjde o další tuctový psychothriller s provařenou zápletkou a ani jsem se moc nemýlil. Popravdě jsem byl nakonec spíše zklamán, protože mne tu nezaujalo skoro nic. Tonderai to projel na plné čáře, nedokázal z toho vymáčknout prakticky vůbec žádnou šťávu – atmosféra byla pěkně nemastná neslaná, napětí aby tu člověk hledal pod mikroskopem a o hororový žánr to zavadilo jen opravdu málo (zřejmě omylem). Po celou dobu jsem očekával, kdy se konečně začne něco dít, kdy to tvůrci rozbalí, tak jako na začátku, ale když naběhly závěrečné titulky bylo mi jasné, že jediným pozitivem tak zůstane herecké obsazení – Elisabeth Shue i Jennifer Lawrence měly co dělat, aby alespoň trochu zachránily jinak dost podprůměrnou podívanou od označení odpad.

Nový komentář