Honeymoon (2014)


Režie: Leigh Janiak
Rok výroby: 2014
Délka: 87 min
Země: USA

Hrají:
Rose Leslie … (Bea)
Harry Treadaway … (Paul)
Ben Huber … (Will)
Hanna Brown … (Annie)
…a další

 

Předně bych vás chtěl upozornit, že Honeymoon je nezávislá scéna, takže si vystačí se čtyřmi herci a jednou chatou v lesích. Je to rodinná chata, ve které chtějí novomanželé Bea a Paul strávit osamocené líbánky. Dny plné milování jsou jednoho dne narušeny, když se Bea v nočních hodinách vytratí z domu. Paul ji nachází v lese – vypadá to na pouhou náměsíčnost. Manžel ovšem den po dni, pozorujíc svou ženu, propadá myšlence, že se v onen večer stalo mnohem víc.

Honeymoon má slušný rozjezd. Tvůrci z intimního života novomanželů (druhý pár, který uvidíme, má dvě zbytečné scény) čerpají sugestivní atmosféru a následná paranoia je misty skutečně intenzivní. Trochu problém nastává ve chvíli, kdy divák odhadne “co se asi děje” a už pouze čeká na finále. Film se tak jeví jako zdlouhavý, jako jedna natažená epizoda mysteriózního seriálu, jak praví zavedené recenzentské klišé.

Mírně roztrpčený jsem byl i ze samotného závěru. Ten sice nabídne jedno krvavé pomrknutí pro fanoušky gore, ale jeho vyústění mi přišlo slabé (ve smyslu “vlk se nažral a koza zůstala celá”).

Hodnocení6
Jinak je ale Honeymoon sympatické dílo s přirozenými herci v minimalistickém prostředí. Rozhodně slibná prvotina.
60%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

  1. Solo 15 dubna 2015 v 13:29

    Ke zhlédnutí tohoto filmu mě asi nejvíce nalákalo docela vysoké (lehce nadprůměrné) hodnocení, ale přiznám se, že já z něj moc nadšený nebyl. Romantiku v hororech moc často nevyhledávám a ani jí tam popravdě nepotřebuju, ale chtěl jsem dát lehce ujeté ústřední dvojici šanci. Proto jsem se zatnutými zuby přetrpěl jejich sexuální radovánky i nezajímavé kecy, abych se dočkal nějakého výrazného zlepšení. K mému zděšení jsem však zjistil, že právě první polovina je mnohem zajímavější nežli ta druhá. Popravdě asi nejvíc za mou nechuť může mimozemská tématika, kterou hned po zombících rovněž nesnáším.
    Takže jediné co se mi opravdu na filmu líbilo, bylo prostředí. Pěkné jezero, samota a nažhavená ženská – to je přesně kombinace, které dávám zelenou. Bohužel po stránce atmosféry a napětí jsem dost strádal. Potom všem co jsem už viděl, začínám být stále náročnější a rozhodně jsem se nemohl uspokojit s tím málem, co mi tu režisérka ve své prvotině nabídla. Zvláště když si k tomu napsala sama i scénář, který rozhodně originalitou moc nepřekypuje. No a v neposlední řadě se dá to samé říci i o napětí. Dost odbytá proměna hlavní hrdinky a celkově nezajímavé vyvrcholení příběhu (nechápu, jak tohle může tolik lidí chválit). Ta trocha krve a gumový „emzák“ na mě tedy moc velký dojem neudělali.

Nový komentář