Hollow, The (2015)


Režie: Sheldon Wilson
Rok výroby: 2015
Délka: 85 min
Země: USA

Hrají:
Stephanie Hunt … (Sarah)
Sarah Dugdale … (Marley)
Alisha Newton … (Emma)
Richard Harmon … (Seth)
Deborah Kara Unger … (teta Cora)
… a další

 

Nad ostrovem Shelter se stahují mračna. Blíží se velká bouře a většina obyvatelů míří raději na pevninu, a to i z důvodu, že zanedlouho bude Halloween a všichni si moc dobře pamatují starou kletbu. Před sto lety ji vyřkla šestice dívek, která zde byla obviněna z čarodějnictví a následně upálena. Přísahaly krvavou pomstu, a přestože se tomu spousta lidí dosud jen smála, v podvědomí je sžírá strach. Zatímco oni opouštějí ostrov, opačným směrem přijíždí tři sestry, které po smrti svých rodičů nemají kam jít a útočiště jim nabídla jejich teta Cora. Ty nemají o blížícím se nebezpečí ponětí, tedy až na nejmladší Emmu, která má zvláštní dar – je sužována děsivými nočními můrami, které nedokáže vysvětlit. Blesky křižující oblohu v kombinaci s tamními lesy doslova „porodí“ bezbožné a nenasytné stvoření, stvořené z ohně, kostí a země, lačnící po lidské krvi a hrůza může započít…

Když jsem zjistil, že jde o vůbec poslední film z Maneater film Series, málem mi i slza ukápla. Ani ne tak tím, že by mi tato scif-i – hororová série nějak zvlášť přirostla k srdci, ale spíše tím, že zrovna tento film mi lezl dost na nervy. Sheldon Wilson nám totiž opět nabídl céčkovou a dosti podprůměrnou podívanou, ale tak uječený film jsem už dlouho neviděl. Přitom samotná tvůrčí myšlenka zas až tak špatná rozhodně nebyla. Bohužel její provedení už ano.

Blížící se velká bouře, odříznutý ostrov, vyděšení obyvatelé a hrůza přicházející z lesů – to vše slibovalo zajímavou podívanou, jenomže kromě několika vcelku povedených ponurých momentů, se divák dočká především uřvaného a věčně hádajícího se tria sester, jejichž nekonečné hádky a rozepře mi dost lezly na nervy. První polovina filmu sebou ale přinesla v určitých scénách i zajímavou atmosféru a docela pěkně znetvořené mrtvoly obyvatel. Samotný vykonavatel kletby se činil opravdu svědomitě, jenomže většina mordů proběhla mimo záběr kamer a nám už byly naservírovány jen pozůstatky jeho řádění. Navíc ani jeho digitální vzhled na mne moc velký dojem neudělal. Vypadal dost podobně jako Strašák z filmu Scarecrow (2013) akorát v ještě slabším provedení a kroužily kolem něj ohnivé jiskry a z tlamy srčel oheň.

Druhá polovina už byla jen nudná naháněčka po městě, lese a elektrárně. Sice se tu pokusili zapracovat co možná nejvíc emocí a několik rádoby dojemných úmrtí, ale to všudypřítomné ječení prostě přebíjelo všechno ostatní. Navíc se začala kupit i hromada nelogických situací a žánrového klišé, které bylo už dost chabé i na výtvory Syfy. Co se hereckých výkonů týče, tak tady si neměl nikdo co vyčítat. Všichni předvedli podprůměrně odvedenou práci.

Hodnocení3
Maneater sérii tak zakončuji další podprůměrnou céčkovou podívanou. Je škoda, že se toho nechopil někdo lepší, protože jistý potenciál se tu dal rozhodně najít. Jen zůstal nevyužit.
30%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář