Hive, The (2008)


Český název: Pomsta mravenců
Režie: Peter Manus
Rok výroby: 2008
Délka: 90 min
Země: USA

Hrají:
Kal Weber … (Len)
Elizabeth Healey … (Claire)
Tom Wopat … (Bill)
Mark Ramsey … (Cortez)
Jessica Reavis … (Debs)
… a další

 

Z nebes spadne nepozorovaně neznámé vesmírné těleso a nežádoucí účinky na sebe nenechají dlouho čekat. Obyvatelé malého asijského ostrova musí čelit obrovské mravenčí invazi a tak je na místo povolán speciální tým společnosti Thorax pod vedením vědce Lena. Ti mají velké zkušenosti s bojem proti hmyzu po celém světě, jelikož disponují tajným receptem/zbraněmi a vybavením, jenž jim dosud přinášely úspěchy, na druhou stranu zase velkou kritiku odborníků, vědců a entomologů kvůli vlivu na přírodu a tajnůstkaření. Ve spolupráci s místní armádou se jim podaří zpočátku mravence zastavit, ovšem zarazí je jejich podivné chování, celkový počet i zvláštní úkazy, na který rozhodně nebyli připraveni. I z toho důvodu na místo dorazí expertka, entomoložka a Lenova stará známá Claire. Je totiž patrné, že zdejší mravenci nejsou zcela normální, jsou mnohem chytřejší a nebezpečnější…

Horory se zvířecí tematikou patří dlouhodobě mezi moje velmi oblíbené a svého času jsem je i vědomě dost nadhodnocoval. Dokážu hodně přimhouřit oko nad stupiditou scénáře i lacinými triky – zvláště když jde o céčkové televizní kousky, ovšem mravenčí kousky jsem nikdy moc v oblibě neměl, přestože mezi nimi existuje opravdu pár světlejších výjimek. Tento film je samozřejmě součástí Maneater film series, nicméně z těch které jsem dosud viděl, je prozatím tím jednoznačně nejhorším. Dokonce předčil už tak slabý Croc (2007) na který jsem tu rovněž před časem psal recenzi.

Prvních několik minut vypadalo ještě docela dobře a mělo to i náznak zajímavé atmosféry a samotného příběhu. Jenže na to, co následovalo, jsem už nadále čuměl jen v tichém úžasu nad absolutní stupiditou scénáře i režiséra. Manus nikdy nebude patřit mezi top režiséry, ale třeba takový film 999-9999 (obdoba Nezvratného osudu) se mi docela líbil. Ale tohle? To snad nemohli myslet vážně. To už i ten díl ze seriálu MacGyver (kdy hlavní hrdina čelí mravenčí invazi) měl mnohem lepší atmosféru i triky než tento céčkový paskvil.

Mravenci tvořící živá chapadla, ruky, počítač a obrázky ze svých těl? To jako vážně? Kdo to neuvidí, ten neuvěří! Do toho trojice drsňáků se speciálními zbraněmi, kteří několikrát lacině padnou do pasti, i když kdo by čekal mimozemsky inteligentní mravence, že jo… Ženské tu byly leda tak pro okrasu, stejně jako ta připitomělá romantická vložka a několik rádoby vtipných drsňáckých nebo intelektuálních hlášek, ze kterých vás bude přepadat zrak, stejně jako ze samotného finále.

Hodnocení1
Už hodně dlouho jsem neměl takovou chuť to prostě vypnout. To i náš nejznámější mravenec Ferda by nejspíše dostal infarkt z toho, co nám tu tvůrci nabídli. Jediný důvod, proč tomu nedám čistý odpad (nulu), je prvních pár minut a útok na vesničanku s dítětem.
10%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář