Hitcher 2: I’ve Been Waiting, The (2003)


Český název: Stopař 2: Čekám
Režie: Louis Morneau
Rok výroby: 2003
Délka: 93 min
Země: USA

Hrají:
Kari Wuhrer … (Maggie)
Jake Busey … (Jack)
C. Thomas Howell … (Jim Halsey)
Shaun Johnston … (Sheriff Castillo)
Marty Antonini … (Semi-Truck Driver)
Darcy Dunlop … (Bonnie Esteridge)
Stephen Hair … (Capt. Esteridge)
…a další

 

Pomalu nám do kina nastupuje remake původního stopaře, tak by se slušelo připomenout si i jeho méně známější a o dost méně úspěšnější dvojku. Jim Halsey vyrostl ve velikého policajta, který strašně rád honí různé zabijáky všude možně po Americe. Bohužel si s sebou nese trauma z minulosti, kdy se stal obětí psycho stopaře a nemilosrdně každého podezřelého raději odpráskne, než aby mohl někomu ještě ublížit. To sebou nese řadu problémů, které se Jim snaží vyřešit tím, že se svojí krásnou polovičkou odletí ke svému dávnému příteli, který vyšetřoval zločiny Stopaře a jako jediný Jimovi věřil. Co čert nechtěl vyděšenému Jimovi se po návratu na stará známá místa stále připomínají děsivá dramata z minulosti a k jeho velké nelibosti s přítelkyní vezmou do auta stopaře. A dál už nejspíš ten příběh všichni znáte. Ze stopaře se vyklube velmi, ale velmi neodbytný a všehoschopný maniak, který se za pomocí pistole a smutných očí snaží Jima připravit o život. Během lovu na Jima pošle do pekel pěknou řádku nic netušících obyvatel okolí, včetně několika policistů. Ovšem všechno dokáže zosnovat tak, že nakonec je hlavním podezřelým Jim a jeho přítelkyně.

Během filmu se stane několik zlomových událostí, díky nimž třeba vím, že Jim ve trojce už určitě nebude, protože dvojka byla jeho konečná stanice. A tak zatím co do rána pomaličku vypouštěl duši, jeho přítelkyně se musí naposled utkat s maniakálním stopařem. Kdo z nich také vychladne a kdo nakonec pojede stopem domů? To se dozvíte, když se na to kouknete.

Hodnocení7
Přiznávám, že jsem jedničku nikdy neviděl, ale ani tak to dvojce neubralo na atraktivitě a nebýt Jimových vzpomínek na první díl, tyhle dva filmy mohou žít jeden bez druhého. Věřím, že jednička je dobrá, ale to samé můžu říct klidně i o dvojce a vřele vám jí doporučit. Víte, jak se bere stopař do letadla? Ne? Tak se podívejte na tenhle film.
70%

Sdílejte článek

 1. Solo 6 listopadu 2009 v 22:19

  Tak tohle už beru jen jako pokus o vtip a vydělat co možná nejvíc
  dolarů na zvučném jménu původního filmu. Kdybych neznal všechny tři
  filmy, tak by se mi to líbilo možná o něco víc, ale takhle je to pro
  mne jen slabý průměrný film, který za moc nestojí. Vražd je tu jak
  máku, tedy těch nápaditých, když pominu několik zastřelených policistů.
  Jediný důvod proč jsem se dodíval až do konce je Kari Wuhrer, kterou já
  můžu. Škoda jen, že se alespoň nesvlíkla. Úplný závěr je už z kategorie
  shit movie.

 2. Jino 15 března 2008 v 17:32

  Ja davam prumernych 50%, protože si myslím že mělo zůstat jen u jednoho dílu – tohle je nastavovaná kaše, která se snáží divákovi vnutit atmosféru prvniho dilu. Líbilo se mi jak C.T. Howell alias Jim chtel vyhodit stopare z auta, ale to je tak asi jediné. Pár povedených triků nebo hlášek tam možná bylo, ale to mi bylo naprosto lhostejné, protože mě znechutili různé klišé, kopie a v některých věcech podobný scénář či děj kopírující první díl. Snad jen ještě stojí za zmínku Jake Busey, který je asi nejsvětlejším prvkem filmu.

Nový komentář