Highwaymen (2004)


Český název: Smrt na dálnici
Režie:
Robert Harmon
Scénář: Hans Bauer, Craig Mitchell
Rok výroby: 2000
Délka: 80 min
Země: USA

Hrají:
Jim Caviezel
Rhona Mitra
Frankie Faison
Colm Feore
…a další

 

Zamysleli jste se někdy nad tím, že každý druhý, no možná třetí, americký horor se spouští tím, že někdo jede v autě nebo špatně odbočí nebo mu někdo velice ochotně poradí špatnou cestu? Je nepřeberné množství ať už lepších, horších, anebo úplně špatných filmů, týkajících se právě amerických silnic, dálnic, odpočívadel a lesních cest i necest.

Tento film se týká, jak jinak, dálnice. Když se jednoho krásného rána rozhodne manželka Rennieho Craye ( Jim Caviezl ) přejít silnici, je velice, ale velice úmyslně poponesena na kapotě jednoho velice rychlého vozu. Toto nenadálé zrychlení chůze samozřejmě nepřežije a pro Rennieho začíná úplně nová etapa života. Jeho novým smyslem bytí je dálnice. Pronásleduje po celých Státech člověka, který mu zabil někoho, koho vroucně miloval. Ten člověk je, jak už to v hororu, bývá maniak a jeho jedinou zábavou je, čistit si kapotu svého bouráku o nic netušící spoluobčany. Jak tak jednou zase válcuje údy laskavých platičů mýtného v tunelu, přehlédne jednu svědkyni, která po spojení se, samozřejmě jen duševně, s našim mstitelem, začne boj na život a na smrt za mohutného hučení motorů a skřípění plechů.

 

 

 

Hodnocení7
Jak to všechno dopadne se podívejte sami, myslím si, že vás tenhle film pobaví jako mě. Jen když teď náhodou přecházím silnici, tak se šestkrát podívám na obě strany, protože mně by asi nikdo nepomstil...
70%

Sdílejte článek

  1. Solo 8 srpna 2014 v 16:05

    Taky patřím k těm nadšencům, kterým se líbí psychologické thrillery, road movie a vůně spálených pneumatik. Když se k tomu přidá i psychopatický maniak, který nemilosrdně sráží své oběti ve svém „bouráku“, beru to jako bonus navíc. Tento kanadský kousek nám nabídne slušnou atmosféru, houstnoucí napětí, pěkné auta, solidní herecký výkon Caviezela a pohlednou Rhonu Mitru. Takže co víc si přát. Dá se tomu snad něco vytknout? Něco by se tu přece jenom našlo, ale i tak jde o lehce nadprůměrnou podívanou, kterou jsem určitě neviděl naposledy.
    Líbila se mi opravdu jednoduchá zápletka, která nenudí a ve které hrají hlavní prim automobilové honičky a zabíjení nebohých lidí. Je sice pravda, že tvůrci mohli ještě o trochu víc přitvrdit (scéna s tažením převráceného auta byla super) a trochu jsem postrádal „grandiózní“ finále, ale jinak určitě spokojenost.

Nový komentář