High Plains Invaders (2009)


Slovenský název: Votrelci útočia!
Režie: Kristoffer Tabori
Rok výroby: 2009
Délka: 85 min
Země: Kanada / USA / Rumunsko
Alternativní název: Alien Western

Hrají:
James Marsters … (Sam Danville)
Cindy Sampson … (Abigail Pixley)
Sanny van Heteren … (Rose)
Antony Byrne … (Gus McGreevey)
Sebastian Knapp … (Jules Arning)
… a další

 

Obyvatelé malého městečka v Coloradu se stávají svědky popravy pistolníka a zloděje Sama, který po válce s indiány přepadával vlaky. Šerif právě dává odsouzenému smyčku kolem krku, zpovzdálí vše sleduje jeho bývalá láska Abigail i lovkyně lidí Rose, když tu náhle se do městečka přiřítí zoufalá a naříkající žena, která má v patách podivného mimozemského tvora. Ten se ihned pouští do pustošení budov i zabíjení nebohých lidí, a jak se zdá, nejen že se nedá zastavit, ale navíc se k němu postupně přidávají další tvorové. Jejich řádění přežije jen hrstka vyvolených, která se skryje v místním vězení. Mezi nimi je odsouzenec Sam, Abigail, Rose, místní šerif, těžař Jules a pár dalších. Musí překonat vzájemnou nevraživost, nedůvěru a pokusit se najít způsob, jak invazi zastavit. Může to mít souvislost s nedalekou těžbou uranu?

Nízkorozpočtových céček, ve kterých se skloubí hned několik filmových žánrů najednou, existuje celá řada. Většina z nich však má velmi mizernou kvalitu a tento scifi westernový kousek říznutý hororovými prvky je jedním z nich. Ty jsou zde však spíše odsunuty do pozadí, jako tomu bylo třeba u obou pokračování Hvězdné pěchoty. Je však potřeba říci, že i tento film je součástí Maneater film Series, přestože je svým pojetím dosti odlišný. Kanadsko-americko-rumunská spolupráce tu však smrdí na sto honů, a to po všech stránkách.

Mimozemská invaze zasazená do westernového prostředí nám kromě podivných téměř nezničitelných tvorů (kteří nevypadají zas až tak úplně zoufale – to ta jejich vesmírná loď už ubohá byla dost) nabídne i pěknou řádku mrtvých, nějaké to gore, nebude chybět ani zrada, trocha té romantiky a vůně střelného prachu. Kromě toho však i několik absolutně plochých postav, které tu byly spíše jen do počtu, a to i napříč důležitými osobami tohoto příběhu. Jediní, kdo tu trochu vyčnívali, byl odsouzenec Sam, který příležitost chopil k očištění od svých hříchů, a otravná lovkyně lidí Rose – jedna z mála ženských, které bych dal přes hubu, kdyby stála vedle mě.

Hodnocení3
High Plains Invaders je bezesporu podprůměrným televizním kouskem, ale dá se v něm narazit i na několik světlejších okamžiků (některá úmrtí postav) a ani samotní invazní tvorové nevypadají úplně katastrofálně. Bohužel malý rozpočet a nemohoucnost tvůrců s tím spojená je tu cítit až moc. Tahle série nám však už nabídla i několik ještě horších filmů.
30%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář