Hellborn (2003)


Český název: Satan
Režie: Philip J. Jones
Rok výroby: 2003
Délka: 98 min
Země: USA

Hrají:
Matt Stasi … (James Bishop)
Bruce Payne … (Dr. McCort)
Julia Lee … (Lauren)
Tracy Scoggins … (Helen)
Gregory Wagrowski … (Hadley)
Tommy ‘Tiny’ Lister … (Smithy)
…a další

 

Mladý James Bishop odjíždí na stáž do psychiatrické léčebny St. Andrews. Je plný ideálů a chce pomáhat nemocným lidem. Jenže to si vybral špatné místo. Léčebna vypadá z venku pěkně, ale když vstoupí James dovnitř a seznámí se s hlavním doktorem McCortem netuší, že jeho osobní život se změní k nepoznání. Ten ho provede po klinice všemi místnostmi, kde jsou pacienti rozděleni podle chování a brutality. On si vyprosí ty nejtěžší případy v sekci A. Když jednoho dne najde mrtvého pacienta, který ho chtěl před něčím varovat a na jeho těle uvidí zvláštní popáleninu, nespokojí se s pitevní zprávou, že zemřel na selhání srdce. Začne tedy pátrat na vlastní pěst. Podezřívá totiž personál léčebny z nekalých praktik, ale to co objeví, si nedokázal představit ani v těch nejhorších snech. Všude kolem se rozprostírá zlo a James brzy zjistí, jakou moc má samotný Satan!

Režisér Jones si zřejmě myslel, že natočí skvělý film z prostředí blázince, který bude strašit diváky v jejich snech. To se ovšem šeredně mýlil. Snímek balancuje na velké hranici amatérismu a spadá do vrstvy céčkových braků. Kdyby se držel hororových osnov, určitě by to vypadalo lépe. Už jen prezentace monstra hned v úvodní scéně filmu byla velká chyba, protože když uvidíte tu hrůzu hned na začátku, kdy příšera i efekty vypadají jako ze seriálu Strážci vesmíru a bát se budou jedině malé děti, vypnete svůj DVD přehrávač.

Příšera a efekty nejsou tím jediným, co je na filmu špatně. Třepotající se kamera, laciné kulisy, tmavé scény, ve kterých najdete mnoho chyb, slabá hudba v podání arizonské skupiny Ph8. A v neposlední řadě otřesné herecké výkony většiny herců.

Bruce Payne je nejznámějším hercem v tomto filmu a zároveň předvedl i nejlepší výkon v rámci možností. Ve filmových vodách se pohybuje už nějaký ten pátek a ve svých filmových rolích hrál hlavně záporné postavy. I tentokrát nebyl žádný svatoušek. Zahrál si ve filmech Howling VI, Necronomicon, Dračí doupě.

 

Hodnocení1
Konečný verdikt: mizerné dílo ve všech směrech, kterému doporučuji se vyhnout velkým obloukem. Dávám 10% jen za Paynea a nechápu, jak se mohl propůjčit takové slátanině.
10%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Nový komentář