Haunting in Connecticut, The (2009)


Režie: Peter Cornwell
Rok výroby: 2009
Délka: 102 min
Země: USA

Hrají:
Kyle Gallner … (Matt Cambell)
Virginia Madsen … (Sarah Cambell)
Elias Koteas … (Reverend Popescu)
Martin Donovan … (Peter Cambell)
Amanda Crew … (Wendy)
…a další

 

Mladík Matt trpí rakovinou. Jeho rodina se proto rozhodne změnit prostředí a odstěhovat se někam do Connecticutu, blízko nemocnice. Nabídka se objeví záhy. Nový domov je prostorný, zachovalý, ale také velmi tajemný. Rodina zjišťuje, že je to bývalá márnice, nýbrž jim to zatím nevadí. Jak to však bývá, celé je to daleko složitější. Nemocný Matt začne vidět děsivé věci, které se zde odehráli, pomocnou ruku mu podává – také na smrt nemocný – reverend Popescu. Společně odhalují záhadu domu, který postupně ohrožuje celou Mattovu rodinu…

Z úvodního odstavce je tedy jasné, že za originalitu si Haunting in Connecticut žádné body nepřipíše. Celá koncepce snímku mi až nápadně připomíná již několikrát zfilmovaný případ z Amityville, kde také „zaručeně“ strašilo, až se z toho vyklubalo především pěkné divadélko, na jejímž počátku stál dobrý nápad několika lidí, vzniknuvší u pár sklínek vypitého alkoholu. Nejhorší na tom je, že ačkoliv je divák mého rázu ochoten přistoupit na určité dějové začátky těchto „skutečných“ příběhů, tato duchařská story dělá všechno proto, aby jste se nad Connecticutem vůbec nepozastavili. A to je velká škoda.

Ničím jiným totiž tento horor nedokáže oslnit. Sledujeme více méně pouze sled lekacích scén, které jsou tu povedené, tu předvídatelné a nedovolují, aby se divák začal nudit. Samozřejmě, že atmosféra v nějaké delší podobě, než je pár sekund po leknutí, neexistuje, ale na to jsem si již v těchto domech hrůzy zvyknul. Horší je ovšem fakt, že ačkoliv se duchové objevují velmi často, snad ani jednou jsem neměl o jednotlivé postavy vůbec žádný strach. Vytrácí se tím samozřejmě napětí.

Člověk se také pozastaví nad tím, jak je možné, že rodina vydržela v domě tak dlouho, když se nemrtví objevují s železnou pravidelností. Jsem asi poseroutka, ale kdyby se mi stejně jako Mattovi objevovali duchové několikrát denně, tak hodím nohy na ramena a raději strávím celý zbytek života na nemocničním lůžku. Ale to by pak nemohl vzniknout tento film, že?

Hodnocení4
Mno, stejně můžu s naprostým klidem říct, že Haunting in Connecticut ve mně příliš dlouho nezůstane. Vyprchá jako pára nad hrncem, zvláště pokud se potvrdí nadšené reakce na Drag me to hell velkého Raimiho, od jehož příspěvku do duchařských hororů očekávám o několik tříd lepší podívanou...
40%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

12 komentářů

Přidejte svůj komentář
 1. annaz 23 dubna 2011 v 10:30

   Podle mě je to moc hezký film,který ve mě zanechal docela dost…věřím tomu,že se to stalo,nebo se to alespoň mohlo stát a proč v tom domě zůstávali? To je jednoduché…Matt byl někde mezi životem a smrtí a proto moc dobře dokázal vnímat to,co se mu snažil Jonah ukázat a on stejně jako Jonah se kterým byl propojený potřeboval osvobodit nešťastné duše v tom domě.Byl k tomu domu připoutaný a velkou podporu měl i reverendovi.Naproti tomu jeho rodina tam zůstávala z dvou prostých důvodů.Za prvé,že oni sami nic neviděli,takže je ani nemohlo nic vyděsit a za druhé,jelikož to místo bylo blízko nemocnice kde se Matt léčil,takže…ten film,se mi zkrátka líbí!

 2. Jino 3 února 2010 v 23:39

   Dostal jsem přesně to, co jsem čekal. Již několikrát oxeroxovaný námět, byť podle skutečné události, dává za vznik lekacím scénám s duchy škaredých umrlců a atmosféře, založené především na divákově dychtivě očekávaném konci, v němž jako vždy dochází k rozuzlení a prozrazení pointy. Hrůza v Connecticutu je tuctový horor, který si laťky rozhodně vysoko nestaví a spíše jede na jistotu, než aby se pokusil o něco, díky čemuž by byl více zapamatováníhodný. Oproti tomu však nemůžu říct, i přes nepopíratelnou podobnost s jinými filmy (série Amityville), že bych nějak nudil. Více jak 60% ale nedám, protože jsem už viděl několik podobných filmů a tento nemá opravdu čím překvapit. Možná, kdybych neměl ty možnosti vidět předchozí verze o strašidelných domech, hodnotil bych více pozitivně.

 3. hoperoad 26 ledna 2010 v 19:18

  Zaprvý sem se vůbec nebála, zadruhý mě to vůbec nebavilo a za třetí výkony herců byly absolutně podprůměrný … to odstříhávání očních víček, bože kde se to vzalo v duchařským hororu??? opravdu totál americkej propadák, zbytečně vyhozený prachy, 3:15 zemřeš úplně stačilo…30% za sympatickou herečku Virginii Madsen

 4. Erinka 29 listopadu 2009 v 12:30

  Mně se též tento film líbil. Netvrdím, že jde o nějaký převrat v duchařinách, ale to co jsem očekávala, se mi splnilo. Je mi jasné, že je to všechno jak se říká “na jedno brdo”, žádné novinky, jen neustálé omílání stejné tématiky, ale bohužel v dnešní době nemůžeme čekat zázraky a například dějově i atmosférou mi film právě přišel velmi dobrý. Pro mě 80%.

Nový komentář