Haunted Sea, The (1997)


Režie: Dan Golden
Rok výroby: 1997
Délka: 73 min
Země: USA

Hrají:
Krista Allen … (Johnson)
Joanna Pacula … (Bergren)
Don Stroud … (Foster)
James Brolin … (kapitán Ramsey)
Ronald William Lawrence … (Marcus Talbot)
Duane Whitaker … (Andy Delgado)
… a další

 

V oceánu nedaleko mexického Yucatanu je nalezena opuštěná loď Hádes. Kam zmizela celá posádka a co loď převážela? Kapitán Ramsey se rozhodne záhadné plavidlo prozkoumat a tak na jeho palubu vyšle tým pod vedením „šéfa“ Fostera. Ti v nákladovém prostoru naleznou starověký aztécký poklad z Montezumova chrámu. Jednotlivé členy začíná přepadat chamtivost, ale tu brzy vystřídá strach a zoufalý boj o holé přežití. Součástí pokladu je zde totiž i socha jeho strážce, která dokáže posedlého přeměnit v plazovité monstrum a rozpoutat krvavá jatka…

Při pohledu na herecké obsazení (plné známých jmen) i strohý obsah k filmu, jsem si od tohoto kousku slibovat slušnou béčkovou podívanou, ale to jsem se šeredně mýlil. Dostalo se mi pouze céčkového braku s nahou Kristou Allen, která byla jedním z mála pozitiv, jenž se tu dočkáme. Což bylo samozřejmě velké zklamání, protože očekávání jsem měl rozhodně větší, zvláště když se tu objevila i má oblíbenkyně Joanna Pacula nebo takový James Brolin. Zatímco on se tu však objevil jen v několika záběrech, Joanna rovněž moc prostoru nedostala, přestože hrála jednu z hlavních rolí.

Vše si totiž pro sebe ukradla právě Krista Allen (jenž mužskou část publika několikrát potěší svým odhaleným poprsím), flashbacky z aztéckého chrámu z minulosti a gumový ještěrčí strážce, který byl absolutně k smíchu. O nějaké děsivé atmosféře si můžeme nechat zdát, většina rozpočtu zřejmě padla na platy herců, troška krvavých cákanců a asi dvě – tři céčkové gore scény to nezachrání. Zbytek je vyplněn nudným tlacháním, totálně chaotickým střihem, roztřepanou kamerou (tu jsem nabyl podezření, že kameraman měl nejspíš Parkinsona).

 

Hodnocení2
Naštěstí nás tento film ušetřil nějak dlouhé stopáže, takže jsem to dozíval dokonce, odškrtl si další položku ve své filmotéce a přidal mezi kousky, které už nikdy znovu vidět nepotřebuji. The Haunted Sea klidně můžete minout obrovským obloukem a o nic nepřijdete.
20%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář