Happy Death Day 2U (2019)


Český název: Všechno nejhorší 2
Režie: Christopher Landon
Rok výroby: 2019
Délka: 100 min
Země: USA
Alternativní název: Happy Death Day 2

Hrají:
Jessica Rothe … (Tree)
Israel Broussard … (Carter)
Phi Vu … (Ryan)
Suraj Sharma … (Samar)
Sarah Yarkin … (Andrea)
Rachel Matthews … (Danielle)
Ruby Modine … (Lori)
…a další

 

Už je to nějaký čas, co se studentka Tree postavila maskované hrozbě, která ji opakovaně zabíjela. Bylo to v den jejích narozenin a výsledkem smrti bylo probuzení a tentýž průběh dne. Nyní to samé prožívá její kamarád Ryan, který má navíc se spolužáky na univerzitě zařízení, které zřejmě má spojitost s problémem časových smyček. Vtipných parametrů nabude scénář ve chvíli, kdy se po dalších pokusech o napravení škod Tree opět probudí do dne, kdy má narozeniny a… maskovaného vraha za zády!

Tím je obhájen název filmu, který tak v jednom okamžiku kopíruje děj prvního dílu (2017). Naštěstí jen u pouhé kopie nezůstalo a režisér Christopher Landon zase hýří zajímavými nápady, byť se tentokrát pohybuje na dost tenčím ledě než posledně. Jak by také ne, záběr dvojky je mnohem širší a pocta slasherům uhnula ke sci-fi (stroj času), přes komedii (sebevraždy, ředitel univerzity), až po existenciální drama (Sophiina volba mezi matkou a láskou).

Jakožto příznivec jedničky mám chuť napsat tradiční klišé o tom, že váš vztah se bude odvíjet od vaší spokojenosti s prvním dílem. Protože i přes úkrok stranou jsou strukturou podobní a oba filmy považuji za feel-good pohodovky (hlavně tedy asi pro teenagery). Jako horor samozřejmě nepřekvapí a zajímat se o to, kdo je nyní schovaný za maskou, je takřka nemožné.

Landon totiž sype informace do diváka nemilosrdně a i během 100 minut máte pocit, že film má 6 konců a pořád pádí vpřed. Někdy je prodlužování příběhu až směšné – například ve chvíli, kdy hrdinové musí odložit pokus na zařízení o několik hodin, protože mají zavirované počítače od sledování porna.

Hodnocení6
Více všeho, jak je u pokračování zvykem, samozřejmě vyplodí i více pitomostí. Proto si myslím, že je Happy Death Day 2U krapet horší než jeho předchůdce, který měl k dobru i moment překvapení. Přesto jsem s Tree ten čas strávil rád.
60%

Sdílejte článek

Profilový obrázek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář