Happy Death Day (2017)


Český název: Všechno nejhorší
Režie: Christopher Landon
Rok výroby: 2017
Délka: 96 min
Země: USA
Alternativní názvy: Half to Death / Again

Hrají:
Jessica Rothe … (Tree Gelbman)
Israel Broussard … (Carter Davis)
Ruby Modine … (Lori Spengler)
Charles Aitken … (Gregory Butler)
Jason Bayle … (David Gelbman)
Rob Mello … (John Tombs)
… a další

 

Studentka Tree (ano, to děvče se jmenuje „strom“!) má narozeniny. Krom toho řeší chlápka, u něhož se probudila, studentské povinnosti spojené se sváděním ženatých doktorů, neurovnané vztahy s rodinou i spolubydlící a večerní párty, na které se vždy objeví zakuklený zabiják. Smrt má ale tentokrát zřejmě volno, poněvadž vždy následuje probuzení a totožný průběh dne. Tree musí vymyslet, jak z řetězce smrti uniknout.

Koncept časové smyčky, v níž se opakuje dokola tentýž den, je velmi populární. Divák si v mžiku vzpomene na komedii Groundhog Day (Na Hromnice o den více, 1993) nebo akční sci-fi Edge of Tomorrow (Na hraně zítřka, 2014). Mě na toto téma zaujal i hororový thriller Triangle (2009).

I Happy Death Day je v první řadě sympatická blbina. Co si budeme namlouvat – i přesto, že se tu skládá pocta slasherům, atmosféra je spíše pohodová a snímek nevyděsí. A ten kdo se bude chtít nimrat v tom, že hrdince by stačilo prostě jen někam ujet, si svou hůl jistě najde. Mně vyprávěcí struktura přišla super, pozornost udržely i milé drobnosti (každá smrt vás oslabuje, takže nemáte nekonečno možností) a potěšil celkový nadhled s pohodovou blondýnkou v hlavní roli.

Krkolomnosti v poslední desetiminutovce už výsledný dojem naštěstí neničí. Snímek je obtočen stuhou poselství, že všichni se můžeme změnit a být lepšími. A je jedno, na kolikátý to bude pokus, pakliže se k tomu dostaneme.

Hodnocení6.5
Happy Death Day je slušná podívaná, která zabaví teenagery a ani hardcore fanoušky žánru neodradí. A protože už byla oznámena dvojka, přejme jí alespoň podobné kvality.
65%

Sdílejte článek

Profilový obrázek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář