Hangar 10 (2014)


Režie: Daniel Simpson
Rok výroby: 2014
Délka: 87 min
Země: Velká Británie
Alternativní název: The Rendlesham UFO Incident

Hrají:
Abbie Salt … (Sally)
Danny Shayler … (Jake)
Robert Curtis … (Gus)

 

Trojice přátel se vydává do anglického Suffolku, aby zde s pomocí detektorů kovů hledala starý poklad. Gus však své přítelkyni Sally a jejímu kamarádovi zatají skutečný důvod, proč tam jedou. Jejich cílem je totiž nechvalně proslulý Rendleshamský les, ve kterém byly roku 1980 hlášeny pozorování nevysvětlitelných světel na obloze a údajně existuje i zvukový záznam o existenci UFO z téhož období. S minimem zásob se vydávají vstříc dobrodružství, které se však s příchodem tmy, nefunkčností navigačních přístrojů, odcizením auta, blouděním lesem a ocitnutím tváří v tvář děsivému setkání s nelítostnou mimozemskou přítomností pro tuto trojici změní v jejich nejhorší noční můru…

Kombinace found footage a UFO je pro mne přímo vražedná, jelikož mi ani jedno z toho není vůbec po chuti. Na UFO nevěřím a co se týká filmů ala Záhada Blair Witch, to je kapitola sama o sobě – na ty jsem vyloženě alergický. Prvních cca 60 minut bylo vyloženým utrpením a to jsem se snažil alespoň trochu najít na tom naservírovaném paskvilu nějaká pozitiva. Scénář a samotné dialogy – jedna velká katastrofa, až moc se to podobalo mnou nenáviděné The Blair Witch Project.

Ústřední trojice mi byla krajně nesympatická (hlavně oba pánové), ani jsem jim to jejich chování a vystrašení moc nevěřil – pro jejich až ochotnický způsob (ne)herectví. Kamera a kvalita obrazu otřesná, no ještě že ta krajina alespoň působila dost ponuře. Posledních dvacet minut se to alespoň trošku zlepšilo. Pár náznaků zajímavé atmosféry a napětí by se tu našlo, finále taky nebylo vyloženě špatné. Bohužel chaotický střih a opravdu špatná práce kameramana mi prostě nedovolovaly si to více užít ani po druhém pivku.

Hodnocení2
Hangar 10 tak řadím k těm vůbec nejslabším found footage, které jsem zatím viděl. Vážně moc jsem se snažil, ale mnoho pozitivních věcí jsem tu nenašel. Z toho všudypřítomného chaosu mě neskutečně bolely oči, mnohdy šlo jen těžko identifikovat, co se vůbec odehrává před kamerou a nebýt toho závěru, dal bych tomu čistý ODPAD. Pár barevných světýlek vážně nedokáže více uspokojit mé potřeby a choutky – když už se dívám na „horor“.
20%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář