Halloween II (2009)


Česká název: Halloween 2
Režie:
Rob Zombie
Rok výroby:
2009
Délka:
101 min
Země:
USA

Hrají:
Scout Taylor Compton … (Laurie Strode)
Malcolm McDowell … (Dr. Sam Loomis)
Tyler Mane … (dospělý Michael Myers)
Chase Wright Vanek … (mladý Michael Myers)
Sheri Moon Zombie … (Deborah Myers)
…a další

 

Film začíná tam, kde první díl skončil. Když Laurie zastřelila Michaela, tak jeho tělo naloží a vezou do márnice. Jenže v autě se zabiják probouzí s odhodláním dokončit to, co začal. Michael zabije své převozníky a další mrtvoly přibívají. Při cestě do Haddonfieldu se mu zjevuje duch jeho matky a on sám, když byl mladý. Mezitím se Laurie dozvídá pravdu o tom, že Michael Myers je její bratr, a to se jí samozřejmě nelíbí. Zabiják dorazil domů a boj o život začíná.

Po dvou letech od natočení remaku slavného Halloweenu vzniklo pokračování, které moc dobře nedopadlo. Režie se opět ujal Rob Zombie, ale tady to pěkně odfláknul. Když nepočítám brutální vraždící scény, které jdou Zombiemu opravdu dobře, tak celý film je takřka o ničem. Je to prostě nuda. Špatný scénář tu smrdí na sto honů a logika odjela asi někam na Bahamy.

Co se týče herců, tak je tu stará parta z jedničky a několik nových tváří, které jsou vám stejně ukradené, protože do paměti se prostě ničím nevryjou. Stejně přijdou o život ve snadno předvídatelných scénách a pak už si akorát budete moct představovat jak zemřou. Sheri Moon Zombie tu sice dostala větší prostor než v jedničce, ale scény s ní jsou nudné a naprosto zbytečné. Podobně je to i s Malcolmem McDowellem, který se proměnil na sobeckého a arogantního člověka a tady prostě leze na nervy. V roli mladého Michaela nahradil Daega Faerche mladík se jménem Chase Wright Vanek, a to ptoto, že Daeg Faerch za dva roky docela dost vyrostl. A to je škoda, protože Faerch mi v roli mladého Michaela seděl mnohem víc.

 

Hodnocení3
Na tomhle filmu nemůžu kromě brutálních vraždících scén pochválit vůbec nic. Snad jen herecké výkonu některých aktérů, obzvlášť výkon Tylera Manea, který na sebe opět navlékl starou známou masku a typickou Michaelovu kombinézu. Tohle se zkrátka nepovedlo a jestli se bude někdy točit další pokračování, tak budu doufat, že dopadne mnohem líp.
30%

Sdílejte článek

  1. Solo 12 listopadu 2018 v 19:36

    Hurá, tak mám za sebou i tento v pořadí desátý Halloween, no a že to byla zase podívaná. Začátek vypadal docela slibně a já byl i rád, že se Zombie vydal odlišnou cestou, než aby jen kopíroval starý originál. Jenže tentokrát to na rozdíl od jedničky opravdu přehnal a to ve špatném slova smyslu. Pasáž s jeho převážením a následné řádění v nemocnici bylo doslova excelentní – neskutečně jsem si tu řezničinu užíval a těšil se na solidní podívanou, jenže mé počáteční nadšení velmi rychle opadlo. A pak už jsem jen nestačil zírat… Rob Zombie byl zřejmě pod vlivem nějaké zakázané látky, jinak si nedokážu představit, jak mohl natočit něco tak otřesného. Několikrát jsem se musel štípnout do ruky, jestli se mi ta odpornost odehrávající se na obrazovce nezdá, ale bohužel to byla realita. Ty scény s přízrakem matky a mladšího vydání Michaela Myerse byly vážně otřesné, kýčovité a debilní. Tep se mi začal zvedat i při každé následující scéně, ve které se objevila Scout Taylor-Compton, páč já tu krávu nemusel ani v předchozím Halloweenu. To samé se dá říci i o mladším vydání Michaela, protože ten herec mi byl krajně nesympatický a svému předchůdci (Daeg Faerch) nesahal ani po kotníky. A Malcolm McDowell může být sakra rád, že nedostal za svůj výkon Zlatou malinu. Co to do prdele jako mělo být? Doktor Loomis tu byl za naprosto arogantní a sebestředné hovado a kromě závěru tu byl naprosto zbytečný. Jediným štěstím bylo, že se Zombie rád vyžívá v bizarních, špinavých a šílených věcech, takže si i tentokrát pro nás připravil několik opravdových chuťovek (brutálnost některých scén byla vážně uspokojující). A Danielle Harris se opět svlíkla – za to palec nahoru. Jinak ovšem semnou lomcovalo spíše zklamání nad filmem jako celkem. Dospělý Michael totiž sice řádil jako zběsilý, ale jinak tu byl spíš jen za buranské hovado a dost často bez masky – což mu výrazně ztrácelo na „kreditu“. Já vážně nevím, jak s tímhle naložit, protože některé momenty byli vážně dobré, ale tentokrát tu převažovala spíše nespokojenost a celkový dojem byl taky spíše negativní. Takže prostě nemůžu dát ani průměrné ohodnocení, protože spokojený jsem určitě nebyl.40%

  2. Isaac 30 března 2011 v 16:33

     Já patřím k těm lidem, kteří po druhém shlédnutí Halloweenu 2 obrátili o 180 stupňů. Poprvé jsem myslel, že padnu nudou, ale poté jsem pochopil, že Zombie si splnil svůj sen! Režisér se v jedničce musel alespoň trochu držet originální verze příběhu, do které vštěpoval i něco málo ze svého potenciálu. Dvojka se už nese jen v jeho duchu… Jako fanoušek série Halloween bych nad tímto zanevřel, ale jako přívrženec Zombieho stylu se mi to docela líbilo…

Nový komentář