Halloween (2007)


Český název: Halloween
Režie: Rob Zombie
Rok výroby: 2007
Délka: 109 minut
Země: USA

Hrají:
Malcolm McDowell … (Dr. Sam Loomis)
Daeg Faerch … (mladý Michael Myers)
Tyler Mane … (dospělý Michael Myers)
Sheri Moon Zombie … (Deborah Myers)
Danielle Harris … (Annie Brackett)
Scout Taylor Compton … (Laurie Strode)
Kristina Klebe … (Lynda Van Der Kolk)
…a další

Tohle je moje první větší recenze, tak doufám, že se mi povede. Snímek Halloween znáte všichni. Bylo tu tolik přepracování a pokračování, až se z toho stala legenda a všichni od toho opustili. Rob Zombie se ale rozhodl, že legendu oživí a já vám teď prozradím, jestli se mu to podařilo nebo ne.

Obyvatelé Haddonfieldu to zatím netuší, ale smrt přichází do jejich ospalého městečka. Před patnácti roky vyvraždil Michael Meyers polovinu svojí rodiny, bylo mu tehdy jen 11 let. Od té doby byl pod zámkem v psychiatrické léčebně. Nyní v podvečer Halloweenu, svátku zesnulých, přichází zpět, aby našel svou malou sestru. Dr. Loomis jako jediný opravdu ví, čeho je maniak schopen a vydává se varovat městečko.

Úspěšné znovuzrození jednoho z nejslavnějších hororů nově odhaluje pozadí patologicky narušené mysli a oslovuje jak nové diváky, tak i fanoušky původní série. Režisér Rob Zombie obrací čas a pátrá po původu čistého zla jménem Michael Meyers.

Musím říct, že mě tento film překvapil, a to velmi příjemně. Doposud jsem žádný Halloween neviděl a tento remake je asi jediný, u kterého zůstanu. Rob Zombie dokázal, že umí spojit to, co už dnes nedokáže téměř nikdo. Ve filmu nenaleznete žádné vnitřonsti, ani další podobné věci. Akorát je tam spousta krve, ale to jsou vyloženě skvrny po zemi. Atmosféra je též velmi napínavá a čeká vás i pár opravdu podařených leků. Kdo se bojí, najde se zde.
Psychické vyžití je ve filmu též velmi vidět, například, když malý Michael brutálně ubije hliníkovou pálkou přítele své sestry a řve přitom. Hudba byl také zvolena dobře, nevím jestli je to typická melodie pro Halloween, ale rozhodně tam uslyšíte tuto písničku, a to na konci u titulek. Velice mě překvapila písnička Love Hearts, která tam zazní jenom jednou, ale pro tenhle typ filmu je spíše neobvyklá.
Herecké výkony jsou překvapivě velmi dobré a vřískot Scout Taylor Compton na koci filmu patřilo k tomu nejlepšímu, co ve filmu usyšíte.
Také představitelé jak mladého, tak dospělého Michaela Myerse zahráli svou roli skvěle. Nudit se v tomto filmu taky nebudete, je tu docela zábava. Tento film je přístupný až od 18 let, což mě velmi překvapilo, protože mě 18 není, ale na film jsem se dostal. Rob Zombie rozhodně nešetřil a zasypal nás ve filmu pěknou dávkou sporstých slov a sexuálních scén. Efekty tu nebyly až tak moc potřebné, protože jediné, co se ve filmu objevuje, je spousta krve po zemi a mrtvoly, takže v téhle oblasti Zombie ušetřil.

Hodnocení9
Tento horor rozhodně doporučuji. Pro milovníky starého dobrého Halloweena to bude jistě úžasný zážitek a pro ty ostatní to bude, k nimž se řadím, to bude jeden z nejlepších filmů roku. Dávám mu 90%, a to z důvodu několika nejasností, například jak mohl Michael přežít tak dlouho když byl 4x postřelen z toho 2x do hlavy jednou boden nožem do krku a nakonec vyhozen z prvního patra oknem? Nad tímle mi zůstává rozum stát, protože i po tom kdy vypadl z okna stále vzdoroval.
90%

Sdílejte článek

33 komentářů

Přidejte svůj komentář
 1. Solo 11 listopadu 2018 v 20:28

  Nějak se netajím tím, že nemám rád remaky, takže jsem i do tohoto filmu šel s obrovskými rozpaky. Původní Halloween mám docela rád a status „kultovní“ má zcela oprávněně. Filmy Roba Zombieho se mi rovněž celkem líbí, ale v tomto případě si klidně troufnu jeho dílo označit za „kýč“. Ovšem i kýč v podání tohoto režiséra nedopadl vůbec tragicky. Tento Halloween v jeho režii byl prostě jiný – zvláštní – ale dá se přežít bez úhony. Líbilo se mi, že se Rob Zombie nerozhodl jen okopírovat celý děj podle svého předchůdce, ale přidal do svého filmu i spoustu vlastních nápadů (některé z nich byli vážně dobré, jiné už tolik ne…). Hlavně začátek s mladým Michaelem Myersem byl vcelku vydařený. Ten malý parchant to zahrál opravdu dobře, až z něj šel i strach. Bylo to pěkně krvavé, bezcitné a atmosféricky zvládnuté zrození jednoho z nejznámějších filmových vrahů. Potom však nastal zlom a přenesení o patnáct let dále. A problém byl na světě. Kurva nechápu, odkud vyhrabali tu absolutně nesympatickou krávu (pardon herečku), která Jamie Lee Curtis nesahala ani po kotníky. Po celou dobu mi lezla neskutečně na nervy – no naštěstí tu měla i svoje kámošky. Byl jsem rád, že se tu objevila Danielle Harris, kterou mám coby herečku docela rád (taky patřila k tomu nejlepšímu a jako bonus jí ukecali, ať svlíkne alespoň vršek a ukáže…). Za to přičítám nějaký ten plusový bodík k dobru. Bohužel mi tu neseděl ani Malcolm McDowell – což byl další průser. Sice si herecky nevedl zas až tak špatně, ale Donald Pleasence byl sakra jen jeden. Sorry za to neustálé srovnávání, ale jinak to prostě nejde. Jediným štěstím Roba Zombie je to, že on prostě „normální“ filmy netočí a já mám rád ujetou zábavu. A některé scény byly opravdu pěkně krvavé a lehce brutální – což já mám rád. Počet sprostých slov tu byl taky luxusní, sem tam i nějaká ta „chuťovka“, takže z toho nakonec chlapec dokázal v mých očích jakžtakž šikovně vybruslit. Natočit něco podobného někdo jiný, asi bych ho bez milosti odstřelil, ale takhle tomu přece jenom dám alespoň to průměrné ohodnocení. Bylo tu dost věcí které dokázaly potěšit, ale i dost těch jenž dokázaly pěkně nasrat. 50%

 2. JasonVoorhes 9 března 2011 v 18:48

  Moje řeč.  Tento Remake se asi nebude líbit každému, ovšem mě velice pobavil. Teď sem asi hodně odvážnej, že to řeknu, ale mě se to líbí víc než původní Halloween. Pořád se tady něco dělo, objevili se tu i sem tam vtipné hlášky atd. Jenom mi to přišlo že to bylo až přehnaně brutální (mě to obyčejně nevadí, ale tohle bylo opravdu moc), ale musíme brát v podtaz že to natočil Rob Zombie, od kterého asi nemůžeme čekat něco jiného. U prvního Halloweenu jsem se často nudil, prakticky v celém prostředku filmu. Zde ale ne. U mě 100%.

 3. Sheldon 19 září 2009 v 19:06

  Nejzbytečnější remake celého žánru. Konečně jsem se dostal k tomuto filmu a musím říct, že něco tak debilního jsem už dlouho neviděl. Rob Zombie neumí natočit jedinou lekačku, staví to na primitivní brutalitě. Navíc malý Michael vypadal jako můj spolužák z gymplu. Za tenhle film budou Zombieho vařit v kotli v pekle a já pod toho magora půjdu přiložit. Hnus

 4. Erinka 30 ledna 2009 v 17:28

  Tento film jsem zkoukla ihned po prvním původním dílu a myslím si, že porovnávat ho s původním není zas až tak na místě. Pro mě to bylo příjemné překvapení, co se týče scén, příběhu, atmosféry i dobré hudby. Je to prostě drsnější Halloween v podání dnešní doby a mně ani moc nevadilo, že si Zombie okopíroval většinu z originálu a doplnil něco málo ze svého repertoáru. Srovnávání se jistě nevyhneme, ale pokud pomineme původní díl a podíváme se na tento remake jako na jeden celistvý film, tak pro mě super. Je to prostě jiný režisér a jiné pojetí, ale souhlasím s hodnocením Daweeho – 90% .

 5. Adys 2 prosince 2008 v 12:19

  To se prostě pozná, že to točil Rob Zombie:D Mám strašně ráda jeho filmy…Nikdo jiný by takový film nenatočil…A ten jeho humor do tohoJe to masér…Myslím, že se mu povedl…Je jasný, že se někomu ten jeho styl nelíbí…protože je výjimečnej a jinej…Jen škoda, že tam Sheri Moon Zombie nehrála delší dobu, to by mi prej vůbec nevadilo A taky bylo fajný, jak tam byli někteří herci z HO1C a DR…

   

 6. Dawee 24 prosince 2007 v 17:06

   Možná, že máš pravdu, Rob Zombie je skutečně, jeden z nejlepších režisérů hororů dnešní doby, dá se říct, že ho jako režiséra mám asi ze všech nejradši. Jeho filmy sou originální a zajímavé, v brzké době se chystám na recenzi jeho dalšího filmu, který tu ještě není, teda doufám, že mě někdo nepředběch.

 7. Morgan 17 prosince 2007 v 15:32

   Nemůžu si pomoct, ale tenhle film je při nejlepší vůli “nepovedený remake.” To, že celou první polovinu koukáme na mladého Myerse, což  perfektně zničí jeho původní osobnost a tajemnost kterou měl, by se dalo ještě snést. To, že místo toho, aby chtěl svojí sestru zabít jí chce… ani sem nezjistil co s ní měl v plánu. Odtáhnul jí zpátky do svého domu a to bylo všechno a když jí nakonec pustil… tohle neni Myers z Halloweenu. A co se křiku týče, to byla opravdu chvíle kdy sem chtěl film vypnout, poslouchat dva malý haranty jak soutěží o – kdo bude křičet víc, dýl a z blbějšího důvodu mi totiž film vážně kazilo. Dal bych 50%, ale připouštím, že nevidět původní Halloween byl bych víc nadšený.

Nový komentář