Half light (2006)


Český název: Světlo ve tmě
Režie: Craig Rosenberg
Rok výroby: 2006
Délka: 110 min
Země: Německo / Británie

Hrají:
Demi Moore … (Rachel Carlson)
Henry Ian Cusick … (Brian)
Beans El-Balawi … (Thomas Carlson)
Kate Isitt … (Sharon Winton)
Nicholas Gleaves … (Dr. Robert Freedman)
James Cosmo … (Finlay Murray)
Joanna Hole … (Mary Murray)
Therese Bradley … (Morag McPherson)
Hans Matheson … (Angus McCulloch)
…a další

 

Představte si, že jste úspěšná spisovatelka, která má nádherný dům, skvělého manžela a rozkošného, pětiletého synáčka. Život jako z pohádky. V životě to ale bývá tak, že několik vteřin, dokáže ze selanky nadělat kopici nepoužitelných pocitů vlastní existence. Co třeba svatba? Tak dál. Naší spisovatelce všechno klape, dokud na pět minut neztratí z očí svého syna. Ten se, jak jinak, utopí v řece hned za barákem, což Rachel (Demi Moore) samozřejmě nerozdýchá a po vlně sebeobviňování, vezme roha od manžela a pláchne do Skotska, kde se hodlá z toho všeho asi vzpamatovat.

Tím však sama sebe vrhne do víru událostí, ze kterých tak tak vyleze se zdravým rozumem. Nebo nevyleze?? No jak by se vám asi libilo, kdyby jste s někým chodili po majáku několik měsíců a pak vám místní obyvatelstvo řeklo, že ten člověk je už pár let po smrti? Brr… Jak by vám bylo, kdyby se vám zjevoval vlastní syn? Taky už nějaký ten pátek a i pár čtvrtků po smrti? Já bych asi popadnul svých šest hrušek a pelášil bych až do hustě obydlené oblasti, což ve Skotsku nevím kde je.

Tenhle film je plný překvapení a opět má konec, co mi vyrazil dech. Škoda, že na podruhé už to není nikdy ono. Demi Moore příjemně překvapila, protože od dob G. I. Jane jsem jí měl zafixovanou jako holohlavou mužatku co by mi nabančila i ve spánku a tenhle typ zrovna nemusím. Tenhle film zase musím doporučit, ale je to pro to, že si teď vybírám ty lepší a na ty horší dojde později…

Sdílejte článek

 1. Solo 11 února 2010 v 08:41

  Průměrné mysteriozní drama, které ze začátku dost nudí, ale později
  nabere docela zajímavých otáček, které vyvrcholí sice dost
  předvídatelným koncem, ale konečně mě dokázalo v tomhle snímku něco
  zaujmout. Pro DEMI jsem měl vždycky slabost, ale tak jako ve filmu
  S.T.R.I.P.T.Ý.Z mě rozpálit nedokázala…50%

Nový komentář