H5N1: Le jour de la pandémie (2009)


Režie: Jean-Olivier
Rok výroby: 2009
Délka: 8 min
Země: Francie

Hrají:
Aymeric Dapsence … (Jérémy)
Jones Diana … (Diane)
Fabien Ara … (Stéphane)
Thomas Houvet … (Greg)
…a další

 

Čtveřice lidí se rozhodne ve stejnou chvíli zastavit u malé benzínové pumpy. Zatímco dvojice mladíků obdivuje zdechlinu ptáka, mladá žena znuděně kouří a čeká na svého přítele, který si šel zatelefonovat. Nikdo z nich nemá ani tušení, že v rádiu právě probíhá oznámení o podivné nákaze, kterou přenášejí právě ptáci. Infikovaný pumpař je však brzy připraví o poslední poklidné chvíle dnešního dne.

Ačkoliv vše co se týče zombie tématiky moc nemusím, tak tento short přece jenom nedopadl v mých očích až tak katastrofálně. Za těch devět minut se tvůrcům nepodařilo mě znechutit a to i přes lehce humorné pojetí a především ehm nepříliš zdařilé herecké výkony některých aktérů. Docela na mě zapůsobil výběr prostředí, tedy samotné benzínky a stupidní chování jednotlivých postav.

Akční stránka snímku ještě ušla, protože od prvního útoku se pořád něco děje, ale jakmile přišly na řadu gore efekty, neubránil jsem se hlasitému smíchu. Žádné divukrásné záběry nečekejte, spíše hodně amatérskou prácičku.

Samotný závěr mě však lehce zklamal. Proti navyšujícímu počtu zombíků nic nemám, ale to náhlé utnutí slibně se rozjíždějícího zoufalého boje o přežití tvůrci dost nezvládli. Když už se konečně začalo dít něco pořádného a na scéně se objevila i bouchačka, tak přišly titulky spojené s finišující animací.

Hodnocení5
Doporučovat tento krátkometrážní kousek nikomu nebudu, ale fandové tohoto žánru by si jej neměli nechat ujít.
50%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář