Grizzly (1976)


Český název: Grizzly
Režie:
William Girdler, David Sheldon
Rok výroby: 1976
Délka: 97 min
Země: USA

Hrají:
Christopher George … (Ranger Michael Kelly)
Andrew Prine … (Don Stober)
Richard Jaeckel… (Arthur Scott)
Joan McCall … (Allison Corwin)
Charles Kissinger … (Dr. Samuel Hallitt)
Tom Arcuragi … (Ranger Tom)
Vicki Johnson … (Ranger Gail)
… a další

 

Byli tady žraloci, piraně, aligátoři, tak proč nenatočit film o lidožroutském medvědovi.

Příběh začíná zcela nevinně. Klidná hudba, krásná příroda, sluníčko. Kdyby dvě mladé turistky tušily, co je čeká, jistě by si vybraly ke stanování jiný americký národní park…….obě končí ve spárech obrovského medvěda.

Zaměstnanci trvají na uzavření parku do doby, než se zvíře podaří vypátrat, ale vedení nesouhlasí (je přece turistická sezona a kvůli jedné nehodě uzavírat park……) a varování skoro nikdo nebere vážně.

Jak už to u zvířecích hororů bývá, dravec je neskutečně mazaný. Je těžké ho vypátrat, buď se neobjeví vůbec a nebo se naopak objeví tam, kde by ho nikdo nečekal a mrtví přibívají. A obrovský hladový medvěd, který dokáže jedním máchnutím tlapy urazit hlavu koni, si rozhodně nevybírá, kdo bude jeho příští obětí (ano i na děti dojde).

Nakonec se přece jen podaří Michaelovi Kellymu a jeho kolegovi Donu Stoberovi grizzlyho najít a stanout mu tváří v tvář.

Hodnocení7
Toto byl jeden z prvních hororů, které jsem viděl a jako dítěti mi to přišlo hodně strašidelné a nechutné (krve je tu dost). Dnes bych se tomuto filmu spíš zasmál. Pár much se tu najde, ale za shlédnutí určitě stojí.
70%

Sdílejte článek

14 komentářů

Přidejte svůj komentář
  1. Shark 4 května 2007 v 15:38

     My si vlastně vůbec neuvědomujeme jaký že to máme štěstí že žijeme kde žijeme, protože vlese narazíme jedině tak na oslivovicovaného myslivce, což je sice taky v tu chvíli nebezpečná zveř, ale jinak se nám vlastně nemůže nic stát. A na co jsem naposled narazil ve vodě vám snad ani nebudu říkat.

Nový komentář