Grindhouse: Planet terror (2007)


Český název: Grindhouse: Planeta terror
Režie: Robert Rodriguez
Rok výroby: 2007
Délka: 86 min
Země: USA

Hrají:
Naveen Andrews … (Abby)
Electra Avellan … (Babysitter Twin)
Elise Avellan … (Babysitter Twin)
Michael Biehn … (Sheriff Hague)
Josh Brolin … (Dr. William Block)
Leroy Castanon … (Sicko)
…a další

 

Byl to dětský sen obou tvůrců. Natočit hororové béčko za áčkové peníze se vším všudy, co viděli jako dorůstající výrostci na svých zaprášených videokazetách. Natočit odporný, krvavý horor se všemi žánrovými klišé, ale lépe než kdokoliv předtím. Auto zabiják jsem bohužel doposud neviděl, ale Planety teror jsem si musel všimnout, zvláště, co se naprosto nečekaně objevila na stránkách jak bulvárního, tak i seriozního tisku.

Příběh se motá kolem děsivého plynu, který mění lidi na nafukující se “cosi” a víc nepotřebujete vědět. Film se totiž opírá o klasický béčkovitý příběh, takže tu máme partu nenakažených, kteří hledají úkryt, několik drsných hochů, polosvlečených koček a spoustu gore efektů, hnusáren a vybuchujících hlav. Rodrigueze se příliš nedrží logiky, snaží se pro diváka na plátně předvést to nejlepší. Takže po celkem nudném začátku se Planeta teror dostane do obrátek a sledujeme nonstop akci. A když už neexistuje pražádné napětí, proč film neokořenit i nějakými vtípky a hláškami! Potěší jednonohá striptérka, která dřevěnou násadu vymění za menší zbrojní jednotku a vše vyhazuje do povětří (ačkoliv jsem nepochopil, jak tuto pistoli ovládá, když nedosáhne na kohoutek). Krve je opravdu velké množství a Rodrigueze často nechá celé plátno téměř zahalit do červené. Gore efekty jsou někdy nechutné, někdy vtipné (ve smyslu vtipné scény, nikoliv špatného efektu) a místy se vám možná bude i navalovat. Pochvalu si také zaslouží dobře zvolená hudba.

Herecký amsábl je složen z lidí, u kterých si budete během filmu tisíckrát říkat, že jste je už někde viděli. A opravdu, máme tu Bruce Willise, Rose McGowan, Freddy Rodrigueze (že by rodina?) nebo třeba již trochu zestárlého Michaela Biehna. V úvodu se dokonce na plátně objeví i zpěvačka známá pod názvem Fergie (ta je rajcovní). Všichni zúčastnění vědí, co se od nich očekává a bezesporu to plní. Malou roli ve filmu hraje i sám Tarantino, ale já sem ho bohužel nepoznal.

Hodnocení6
Své fanoušky si Planeta teror určitě najde, hlavně ty, kteří u filmu nechtějí příliš přemýšlet a chtějí vidět krev, gore a nechutnosti všeho druhu. Já sem bohužel z těch, kteří očekávali od Rodrigueze trochu víc.
60%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

28 komentářů

Přidejte svůj komentář
 1. Eraserhead 9 listopadu 2009 v 13:05

   Jestliže jsem u Návratu do Sleepaway Camp psal, že je to nejzábavnější a nejlépe natočená kravina co jsem viděl, tak Planeta terror je hned v závěsu. Žádný duchaplný děj, jen někdo zastřelenej (či jinak zmasakrovanej) tak co 4 minuty, hnis, krev, mokvající a praskající puchýře, polonahý děvy s kvérama (je až zarážející, jak holkám strašně sluší dvě věci – chlapská košile a pořádnej kvér), spousta humorných (trapně, suše, ironicky, černě – můžete si vybírat namátkou) hlášek, nějaký nelogičkosti a spousta známých tváří (je tu barman s Desperada, i ten chlápek s koltem místo ptáka z Od soumraku do úsvitu – to jen z těch méně známých). Trošku mě sral ten uměle špiněnej a škrábanej obraz (tady mnohem více než v Tarantinově Autě zabijáku) a moc poetickej závěr. Ale jinak docela slušná jízda.

 2. Nemesis 27 září 2009 v 21:41

   Dávám 100% jako fanynka všech Tarantinových a Rodriguezových filmů.Jen abych podotkla…není to film u kterýho nemusíte přemýšlet,není to film ve kterým vidíte jen krev….tenhle film je pro prdel…kdo by se nezasmál nad trpkým osudem Zlatíčka Cherry,které zombíci sežerou nohu a její přítel Wrey jí místo ní nasadí kulomet?Info pro autora této recenze…Ve filmu Tarantino hraje nadrženého nakaženého vojáka,na Cherry řve ať mu zatancuje(jde to těžko s nohou od stolu) a když jí chce znásilnit tak se mu rozteče pindík….

 3. Solo 3 února 2009 v 21:12

   Tak to já vás pěkně zklamu. Dneska jsem se na to díval se segrou. Nevím jestli to bylo znechucením z předešlého filmu co jsem se díval před tímto, ale u tohoto díla jsem dvakrát usnul, nudil jsem se jako prase, nelíbilo se mi tam skoro nic. Pro mě je teda podprůměrný film, který si už asi nepustím 40%.

 4. Avatarx 14 července 2008 v 07:21

  režisér nebyl Eli roth ale Quentin Tarantino!!!A zapoměl si na El Wraye nééé(Freddy Rodriguez).A ta planeta teror podle mě trvá jenom cca 120 min.

  Jinak čupr samí zombie,sliz a krev.Kravější než Země mrtvých.

  Newím ale myslíte že se po normální kulce rozletí chlapovy hlava na 1000 kusů???

  A hodně se mi líbilo jak tam přišel Brúúz Wylííš a řekl:”Kde je ta sračk*?!!”

  90%

 5. Knor 8 března 2008 v 14:18

  Jak se dají dohromady  Tarantino a Rodriguez je to vždycky skvělěj nářez. Tihle dvanevypočitatelní magoři jsou schopni všeho ale opravdu všeho. Planeta Teror je jeden z nejlepších hororových nářezů všech dob. Je to nechutný, brutální, absurdní, akční a vtipný. Prostě skvělý. Ps.: Chlapi, který neměli v prvních pěti až deseti minutách filmu erekci, jsou nejspíš teplý, protože Rose je pořádnej kus ženský. 

 6. Dawee 27 prosince 2007 v 16:31

   Včera jsem viděl tento film znovu, dávali ho na opáčko v kinech a stále mě upoutal. Obraz byl strašný, chvílemi přeskakoval nebo byl posunutý, zvuk taky nebyl nejlepší, děj byl jaksi bez děje, krev vypadala spíše jako zahuštěnej kečup a když někým mrskli o auto bylo znatelně poznat, že je to figurína. Herecké výkony, tak na ty si nestěžuju. Co dodat? Byl natočen absolutní brak, kterej je absolutně skvělej a rozhodně nato běžte vy, co ste ho ještě neviděli máte šanci ho ještě v kinech vidět. Ale nevím jak dlouho.

 7. Dawee 18 listopadu 2007 v 10:54

   Vynikající podání tohohle typu filmu. Musím říct, že mě už dlouho žádný film nedostal do varu jako Planeta Teror. Úžasné herecké výkony skvělá hudba drsné vtipné hlášky a nechutné scény dělají z tohohle filmu vynikající věc. Herci byli vybráni suprově zvlášť mě potěšila i když malá herecká role Fergie, i když mě jí bylo pak líto jak ju tam roztrhali, ale zážitek to byl. Tomuhle filmu dávám 100%. Zaslouží si to, protože něco takového se vidí málokdy

Nový komentář