Green Room (2015)


Slovenský název: Zelená miestnosť
Scénář a režie: Jeremy Saulnier
Rok výroby: 2015
Délka: 94 min
Země: USA

Hrají:
Anton Yelchin … (Pat)
Joe Cole … (Reece)
Alia Shawkat … (Sam)
Callum Turner … (Tiger)
Patrick Stewart … (Darcy)
Macon Blair … (Gabe)
Mark Webber … (Daniel)
… a další

 

Předně bych opět upozornil na kvalifikaci tohoto filmu. Green Room není horor (ačkoliv je snad všude tak uváděn) a není ani hudební (WTF?!). S muzikou jej pojí akorát několik metalových písní, které předvede jedna nepříliš úspěšná čtyřčlenná kapela. Mít hluboko do kapsy je věc jedna, ale být nevhodným svědkem na místě plném pochybných existencí, to už je šlamastyka. A tak se kamarádi, opevněni v malém pokojíku, dohadují se skinheady o tom, jaký bude jejich odchod z koncertu…

Takže kolem dokola je Green Room vyhrocený thriller, v němž zprvu banální situace graduje do bolestivých střetů. Když jsem uviděl, že tato prostá zápletka zaujala i některé známější tváře (Yelchin, Stewart), dal jsem jí také šanci.

Co se však nestalo – pod tím vším se opravdu neskrývá nic jiného než dvě bandy, které se budou zabíjet a výsledkem je tedy čekání na to, kdo to schytá a kdo přežije. Doufat v nějaké překvapení je zbytečné a kromě několika krvavých momentek (zejména psi) si film pluje na poměrně klidných vodách.

Pocit zoufalství se daří navodit tak napůl, protože příběh se překlápí do zmaru tak brzy, že jsem ji ještě ani nezapamatoval jména hlavních postav. Zbytek filmu je pak taková průměrná hra na to, jak zabavit diváka.

Hodnocení5
Smysl toho, proč byl Green Room natočen, mi ale unikl.
50%

Sdílejte článek

Profilový obrázek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář