Goosebumps (2015)


Český název: Husí kůže
Režie: Rob Letterman
Rok výroby: 2015
Délka: 104 min
Země: USA

Hrají:
Jack Black … (Stine)
Dylan Minnette … (Zach)
Odeya Rush … (Hannah)
Ryan Lee … (Champ)
Amy Ryan … (Gale)
Jillian Bell … (Lorraine)
… a další

 

Spisovatel R. L. Stine, autor série bestsellerů s názvem Goosebumps, má nového souseda. Je jím teenager Zach, který se do městečka přistěhoval se svou matkou a hned od prvního dne slídí kolem jeho domu. Důvodem je především pohledná spisovatelova dcerka Hannah, kterou se jednoho dne rozhodne tajně navštívit, ale omylem spustí příchod celé řady monster do naší reality.

Ačkoliv se objeví celý zástup tradičních hororových postav – břichomluvecká loutka, zombies, masožravá kytka, sněžný muž, vlkodlak, klaun, blob a další – musíte mít na paměti, že Husí kůže je (navzdory svému názvu) velmi dětský film. Tudíž prostinký. Jeho režisérem je Rob Letterman, jehož filmografie čítající Příběh žraloka, Monstra vs. Vetřelci a Gulliverovy cesty mluví za vše.

Jakmile Zach vypustí zhmotněné noční můry do nočních ulic (a to se stane v první třetině), stává se hlavním cílem naší party utíkat a vymyslet nápravu. Znamená to tedy vlastně jednu nekončící naháněnou, ve které se pravidelně mění pronásledovatelé a prostředky potřebné k úniku. Bohužel akce není pojata příliš originálně a působí podobně jako pokusy o vtipné prupovídky docela ospale. Samozřejmě pokud nejste cílovka, tedy dvanáctileté děti.

Hodnocení5
Husí kůže je nudná sázka na jistotu a bezkrevná atrakce. A to nejen protože v ní hrdinové neustále prchají před digitálními příšerkami, ale především svým neobjevným zpracováním. Průměr ve všech složkách.
50%

Sdílejte článek

Profilový obrázek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

  1. Profilový obrázek
    Solo 10 března 2017 v 18:42

    Přiznám se, že kdybych na tohle šel do kina s domněním, že se bude jednat o „klasickou“ hororovou komedii, odcházel bych zřejmě hodně zklamán. Pokud bych tam tedy nešel s dítětem. Tento film je totiž opravdu určen hlavně pro menší publikum a nálepka „rodinný film“ je zcela oprávněná. Naštěstí jsem si tentokrát dopředu zjistil, o co v něm půjde, takže se žádné nemilé překvapení nekonalo. Spíš jsem od toho nečekal vůbec nic. Jack Black mi sice není neznámý, ale jelikož moc nesleduji přiblblé americké komedie, ani jsem nikterak nepostřehl jeho kariérní úpadek. Ničím extra ovšem mezi svými mladšími kolegy nevyčníval. Stejně jako zbytek osazenstva podal obyčejný průměrný výkon. Milovníci podobných fantasy dobrodružných komedií si snad přišli na své, ale já byl hlavně zvědavý na hororovou stránku děje. Ta zde byla zastoupena rozmanitými postavami (filmovými monstry), z nichž někteří byli po vizuální stránce docela povedení. Hlavně se mi líbil ten pudl. Vlkodlak v trenkách či vražední trpaslíci byli spíš k smíchu, ale tak coby se taky v podobné komedii dalo čekat. On celkově ten příběh zas až tak špatný nebyl, tedy hlavně z pohledu dětského diváka. Dobro proti zlu, trocha romantiky a hlavně neohrožení dětští hrdinové. Nebyl jsem vyloženě zklamán, ale vlastně ani nevím, zda Husí kůži potřebuji ještě vidět znovu. V mých očích jde o obyčejný průměr, který mi brzy vyšumí z hlavy. 50%

Nový komentář