Gone (2007)


Český název: Ztraceni v divočině
Režie: Ringan Ledwidge
Rok výroby: 2007
Délka: 85 min
Země: Velká Británie / Austrálie

Hrají:
Shaun Evans … (Alex)
Scott Mechlowicz … (Taylor)
Amelia Warner … (Sophie)
Victoria Thaine … (Lena)
Zoe Tuckwell-Smith … (Ingrid)
…a další

 

Děj
Alex přilétá z Ameriky do Austrálie, aby byl po skončení školy zase se svou dívkou Sophií. Jenže cestou z letiště nestihne autobus, a tak zůstane přes noc v Sydney. Jak se tak poflakuje po ulicích a jedinou jeho zábavou je zboží ve výlohách obchodních domů, seznámí se s milým mladíkem, který se mu představí jako Taylor. Ten ho pozve na mejdan do baru, kde se pořádně zřídí a ráno se probudí někde v parku. Taylor se nabídne, že Alexe sveze kousek autem. Během cesty se z nich stanou kámoši, ale už na první pohled je jasné, že Taylora se nebude lehké zbavit.

Když dojedou do městečka, kde bydlí Sophie, Alex se rozloučí s Taylorem a rozhodne se užívat dovolené se svou holkou. Jenže Taylor se jim nabídne, že by je po Austrálii mohl vozit autem a nemuseli by utrácet za autobus. Alex nechce, ale nechá se přemluvit od Sophie.

Ze začátku navštíví pár krásných bílých pláží a dovolená se jim zdá fajn, ale Alexovi je čím dál tím víc nepříjemný Taylor, který zkouší flirtovat se Sophií. Začínají pravidelné hádky a několikrát se pokouší Taylora zbavit, jenže ten je jak pijavice a svými činy už dohání Alexe k šílenství. Začíná tak psychologický boj mladíka, který miluje svou holku a záhadného Taylora, který je obklopený tajemstvím.

Hodnocení
Filmů s podobným scénářem je už několik takže nic nového pod sluncem. Režisér vsadil na osvědčené téma a vlastně jen s třemi herci natočil průměrné B-éčko. Musím říct, že po nudném začátku se to začalo pomalu rozjíždět a po mnoha psychologických pasážích jsme se na posledních 15 minut dočkali i pořádné akce.

Jak už jsem řekl, film je spíše působivý po psychické stránce, kdy vlastně máme prožívat s postavami jakousi hru šíleného Taylora, který je na začátku milý a kamarádský. Ale na konci vypluje na povrch jeho skutečná temná stránka. Alex se Sophií mohli stokrát od něho odejít, ale stejně to neudělali – jak už to u takových filmech bývá, takže mě to ani nepřekvapuje.

Co se týče hereckých výkonů byly průměrné, ale dokázaly stvořit vlastně celý film, protože v něm opravdu hrají jen tři herci. Objeví se tam občas pár vedlejších rolí, které mají minutové dialogy, ale to nestojí ani za zmínku. A Efekty??? Ty ve filmu buď vůbec nebyly nebo jsem si jich nevšiml – teda jen u scény s klokanem.

Hudba mi přišla celkem nevýrazná a během pár minut jsem ji přestal úplně vnímat.


Hodnocení5
Tenhle film je spíše psychologický thriller než horror, ale své místo tu určitě mít může. Jde o průměrné béčko se všemi svými klady i zápory. Určitě stojí za podívání, ale asi si ho nebudu pouštět pořád dokola.
50%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

  1. snenat3 15 ledna 2010 v 01:17

    No myslel som si ze to bude hovadina ale film ma milo prekvapil velmi milo ja som cakal ze sa nejaka skupinka strati v pusti a tam postupne pokapu kedze sa to vola Strateny v divocine sice to bolo nieco uplne ine ale velmi dobre hrala tam pekna babenka a film bol taky zvlastny nic sa tam nedialo ale aj tak bol proste napinavy a vyborne sa sledoval velmi mi pripominal Open Water kde sa divak pozera na dvoch ludi vo vode a nenudi ho to tu sa to na konci dokonca vsetko vyjasnilo co sa mi pacilo   ja zvysujem na 85% Dobry filmik

Nový komentář