Glass Trap (2005)


Český název:  Skleněná past
Režie:
Fred Olen Ray
Rok výroby: 2005
Délka: 90 min
Země: USA

Hrají:
C. Thomas Howell … (Curtis)
Stella Stevens … (Joan Highsmith)
Siri Baruc … (Sharon)
Brent Huff … (Dennis)
Chick Vennera … (Paolo)
Peter Spellos … (Howard Brunel)
Martin Kove … (Corrigan)
…a další

 

Film u nás distribuoval Intersonic, který tyto “klenoty” asi sbírá. Nejsem proti, u těchto filmů se dokonale pobavím.

Děj
Na začátku se ocitáme kdesi v rezervaci, kde jsou nějaké právě přivezené stromky. To by nebylo tak divné, ale nějak se tam ztrácí lidé (to ale až později) Teď se přemisťujeme do jedné budovy, kde se setkáváme s jedním bývalým trestancem, který teď uklízí a s jednou hezkou, mladou pomocnicí jedné staré báby. Mezitím najdou v rezervaci jednoho pohřešovaného chlapa. Je mrtvý a ohlodaný na kost. Jo a málem bych zapomněl, přišla jedna ženská z ministerstva zemědělství.

Nyní se přemisťujeme do budovy, tentokrát do garáže, kde se nachází mladá holka a její otec, který šel ukrást nějaké dokumenty. Do jiného poschodí přijde jeden fotograf. Jde na střechu fotit hezké holky:-). Mezitím umře nějaký ten člověk. Pomocnice jde udělat kafe a z kanalizace (nebo co to je) na ní vyskočí velký (hodně počítačově znetvořený) mravenec. Na pomoc jí přijde ta stará bába (která než ho zabije, zavtipkuje na úkor Ferdy mravence. Tak se po několika zabitých mravencích sejdou přeživší (uklízeč, stará bába a pomocnice, zloděj). Mezitím zlodějova dcera v garáži potká hlídače. Zaútočí na ně mravenci, takže se schovají do auta. Po několika minutách se pokusí uniknout, protože mravencům vadí negativní vibrace. Zapnou rádio, ale bez úspěchu. Poté se přesouváme opět ven za ženskou z ministerstva zemědělství. Ta zjistí, že mravenci byly na lodi a tam zmutovali (originální, že?). No a naši hrdinové utekli na střechu za fotografem. Zloděj na ně vytáhne pistoli a vyhrožuje jim (celkem z neznámých důvodů). Jo a ještě k budově přišel nějaký drsňák, který jí chce vyhodit do vzduchu. Nakonec se jim povede dostat z budovy. Takže šťastný konec? Kdeže, zapomněli jste snad na dceru zloděje? Takže akce pokračuje a konec si můžete domyslet.

Hodnocení
No řeknu to na rovinu. Film je naprosto špatný. Teda ne zase tak jako film Bugs. Ale efekty jsou jako z roku raz dva. Občas tu jsou gumoví mravenci, ale ti jsou ještě horší, než efekty digitální. Scénář je naprosto primitivní a jednoduchý (Kdy už lidé pochopí, že zmutovaná zvířata nejsou v módě?).

Herci jsou k uzoufání. Příklad za všechny je tento: když ta pomocnice potká prvního mravence a křičí, zní to, jako kdyby měla orgasmus:-). Hudba by nebyla tak strašná, jen kdyby se po celou dobu neopakovala jen jedna písnička. Pak by to totiž možná i ušlo.

 

Hodnocení2
Takže jaké je moje hodnocení? Myslím, že je tento film velmi těžké hodnotit, protože je opravdu tupý. Ale je až zábavný, takže jsem si ho užil. Dávám za všechno ostatní asi...
20%

Sdílejte článek

  1. Solo 23 prosince 2016 v 17:16

    Já jsem zkrátka nepoučitelný. Fred Olen Ray mě už několikrát zklamal, ale přesto jsem mu chtěl dát znovu šanci. V jeho docela bohaté režisérské kariéře (i když převážně té odpadové), jsem tu a tam narazil i na docela koukatelné kousky. Někde ve skrytu duše jsem doufal, že by z toho mohla být nakonec alespoň průměrná podívaná. No spletl jsem se. Tento kousek je opravdu špatný a vlastně ani nevím, čím bych svou kritiku začal. Pokud však máte rádi céčkové braky, budete jistě spokojeni. O digitálních mravencích se asi nemá potřebu moc rozepisovat. Jistě si dokážete živě představit jakousi černou skvrnu, které na hlavě raší gumové kusadla. Jejich útoky především absence jakékoliv mimiky těla, mě však dokázala místy i rozesmát. Zvláště ve chvílích, kdy jakože skočili na svou oběť a všude začala stříkat umělá krev. Tvůrci se navíc snažili stupidní scénář okořenit množstvím laciných hlášek a situací, při kterých zůstával rozum stát. No a aby toho nebylo málo, herecké obsazení bylo až na pár jedinců doslova katastrofální. Nechci tady zbytečně spoilerovat (to prostě musíte vidět), ale tak debilní film jsem už dlouho neviděl. Zvláště když se tvůrci snažili do svého příběhu přidat i dávku akčnosti a právě tyto momenty byli mnohem horší, než samotní digitální mravenci. 20%

Nový komentář