Ginger Snaps Back: The Beginning (2004)


Český název: Moje sestra vlkodlak 3
Režie: Grant Harvey
Rok výroby: 2004
Země: Kanada
Délka: 94 minut
Alternativní názvy: Ginger Snaps 3, Ginger Snaps III: The Beginning, Ginger Snaps: The Prequel, Hellwolf: You Will Be Eaten Alive

Hrají:
Katharine Isabelle … (Ginger)
Emily Perkins … (Brigitte
J.R. Bourne … (James)
Adrien Dorval … (Seamus)
Brendan Fletcher … ( Finn)
Hugh Dillon … (reverend Gilbert)
…a další

 

Jednička špica, dvojka hrůza… A trojka? No klasika. Prostě pokračování.

Děj je v podstatě stejný jako v jedničce, až na pár rozdílů. Ten hlavní je, že se příběh odehrává na počátku 19. století. Nám dvě dobře známé sestry (pro něž mají indiánské věštby roztomilé přezdívky Black and Red) putují přes les, aby našly nocleh. Jeden z indiánů je zavede do osady poněkud podivínských, hm, myslela jsem si, že to byli Angličani, ale zase mi přijde divný, aby se člen anglického vojska jmenoval Jean-Pierre, kteří mají VELKÝ strach. Strach z něčeho, co žije v okolních lesích a kvůli čemu si úzkostlivě chrání svou zásobu pijavic, protože podle nich poznají, jestli je někdo infikovaný nebo ne.

Další odlišnost od původního děje je, že Ginger nepokouše žádná hladová potvora, ale malý, ještě ne úplně proměněný syn důstojníka, který místo toho, že by si na ní chtěl pochutnat, za ní začne dolejzat. Podle pověsti m údajně kletbu zlomit, když pokousaný zabije toho, kdo ho pokousal (kravina, jinak by se Brigitte ve dvojce mohla na nějakou oměj vybodnout). Ginger zo víceméně zkusí, ale má smůlu – vojáci jsou rychlejší. Takže šupem za starou indiánskou vědmou.

No a konečně třetí a pro mě asi nejnepříjemnější odlišnost od jedničky – zatímco v jedničce se Ginger s Brigitte vytrvale hádala a vzápětí usmiřovala a znovu hádala, celou trojku je divák nucen poslouchat typické americké výlevy „já tě neopustím” „musíš, nechci tě zabít” (věštba totiž zněla, že musí zabít chlapce, jinak jedna sestra zabije druhou). Čímž je zabita i ta poslední troška hororu.

P.S.: Docela mě zaujalo, kolik herců z téhle trilogie si zahrálo i ve Freddy vs. Jason.

Hodnocení3
Konečně vyznění je tedy takové nějaké nemastné neslané. Film neurazí, ale ani ničím nezaujme. Takže doporučení pro tvůrce: Takovéhle nastavované nesmyslné kašičky si příště radši odpusťte.
30%

Sdílejte článek

33 komentářů

Přidejte svůj komentář
 1. Solo 1 ledna 2011 v 22:32

  Tak třetí díl je zhruba na stejné úrovni jako jednička. Jediný rozdíl je
  v tom, že se odehrává v jiné době. Tentokrát mě však spíše než výkon
  obou sester zaujala vojenská posádka, která byla složená z 
  opravdových….Tvůrci se rozhodli ještě více přitvrdit a na scéně se
  objeví vlkodlaků hned několik. Bohužel se nevyvarovali toho, že do děje
  vsunou i postavu indiánského Ramba, který kosí jednoho podruhém. Jinak
  však ani zde nechyběla docela zajímavá atmosféra, která byla místy
  opravdu hodně solidní, stejně jako některé herecké výkony.

 2. Dextra 25 listopadu 2006 v 14:20

  Johny: Aj, já su blbec, all apologies. Jinak mě by se konec moc líbil, nebýt tý úplně poslední scénky. Chápu, že se v ní rozuzloval celej příběh, ale mě se prostě nelíbila, bylo to zkrátka krajně nehororový. Kdyby to utli ve chvíli, kdy Ginger odvádí Brigitte do lesů, bylo by to zajímavější a účel by to taky splnilo.

Nový komentář