Ginger Snaps (2000)


Český název: Moje sestra vlkodlak
Režie: John Fawcett
Rok výroby: 2000
Délka: 108 min
Země: Kanada/USA

Hrají:
Emily Perkins … (Brigitte)
Katharine Isabelle … (Ginger)
Kris Lemche … (Sam)
Mimi Rogers … (Pamela Fitzgeraldová)
Jesse Moss … (Jason McCardy)
Danielle Hampton … (Trina Sinclair)
John Bourgeois … (Henry Fitzgerald)
Peter Keleghan … (pan Wayne)
…a další

 

Myslím, že název (v češtině) je natolik výmluvný, že rozepisovat se zde o ději nemá valnou cenu. Přejdu tedy rovnou k mému osobnímu zážitku z filmu, a ten tedy nebyl úplně nejhorší, byť v konečném výsledku divný, ale myslím, že takový ten příjemný-nepříjemný pocit je po shlédnutí hororu důkazem toho, že film splnil svůj účel.

Můj dojem může být možná zkreslený tím, že jsem se na něj dívala po kouskách, ale můžu říct – ještě že tak. Protože od začátku mi z dění na obrazovce bylo tak nepříjemně, že kdybych ho viděla celý v kuse, asi by se to rovnalo sebevraždě, v lepším případě by se mi o tom zdálo ještě týden. Jak jsem řekla už v úvodu – bylo to prostě divné. A divné pro horor v tom lepším slova smyslu. Ne nejlepším, protože to, že se člověk akorát cítí jako kdyby pozřel dikobraza, se strachu opravdu nerovná a kdybych si měla vybrat, pustím si znovu raději Hory mají oči, byť co do nechutnosti, kterou já ve filmech rozhodně neocením, ba právě naopak, jsou opravdovou řežbou vůči pár roztrhaným psům a zhuleným teenagerům s podivně vodnatýma očima. Ale to odbočuji jinam…

Prostě začátek a střed filmu je špica. Konec taky není tak špatný, jenže má spoustu ale. Především mi vadilo (jasně, je to pro atmosféru, ale prostě mi to vadilo) že milá Ginger potřebovala na pomalinkou a postupnou proměnu celý měsíc, aby se pak během pár vteřin (a těch pár vteřin bylo aspoň pro mě nejnechutnějších z celého filmu) změnila v úložním prostoru auta v tu nejodpudivější a nejodfláknutější atrapu zvířete, kterou jsem viděla naposledy v Cestě do pravěku, a i tak ta zvířata ze staré dobré české klasiky vypadala realističtější (pokud nepočítám ty nakreslené).

Hodnocení6
Takže ač se rozhodně nedá říct, že by to byl špatný film, já ho znovu riskovat nebudu. Na mě až moc divné.
60%

Sdílejte článek

28 komentářů

Přidejte svůj komentář
 1. RavenShan 26 září 2011 v 15:42

   Ano, určitě je to hodně protahovanej “horor”, ale myslim si, že oproti hororům jako Saw, Texaskej masakr .., a tak dále je zajímavější, co-by neobsahuje “jen” zabíjení bez důvodu. Jo v Saw nějakej  důvod je, ikdyž si myslim, že ne moc výstižnej pro takový morbidity. Ale Ginger Snaps je celkem propracovanej film a hlavně koncem trošku i dojemnej. Koukáte na konec a myslíte si, bůhví co nepřijde, ale jen Smrt a konec filmu. Dvojka byla taky dobrá! Ale trojka?, no nic moc, čekala sem na nějaký navázání s dvojkou, něco v pokračování o Ghost, nebo tak něco a nic. 200 let zpátky a to má být trojka? No aspoň bych obsadila jiný holky do vlčicích, páč takhle to nebralo moc smysl. Ale ve smyslu pomalý proměny a pak zvratu v kuufru dodávky, s tim souhalsim. Ale jinak super film. Ne moc strašidelnej, ale dobrej oddech po celodení makačce.

 2. Solo 1 ledna 2011 v 18:44

  Začátek filmu, potažmo většina děje je pro EMO populaci jako stvořená.
  Nicméně i já patřím k těm, kterým se film docela líbí a hodnotí ho jako
  průměrný hororový počin. Herecké výkony obou filmových sester jsou na
  velice slušné úrovni (především pak Emily Perkins). Dokonce i hlášky
  které se zde objeví, jsou místy opravdu trefné a dokázaly mě rozesmát.
  Horší to už je s vizuální podobou samotného vlkodlaka, který je doslova
  katastrofální.

Nový komentář