Ginger Snaps 2: Unleashed (2004)


Český název: Moje sestra vlkodlak 2
Režie: Brett Sullivan
Rok výroby: 2004
Délka: 94 minut
Země: Kanada

Hrají:
Emily Perkins … (Brigitte)
Tatiana Maslany … (Ghost)
Eric Johnson … (Tyler)
Janet Kidder … (Alice)
…a další

 

Uf, to byl průšvih. Uvažuju, jestli má cenu tady o tomhle vůbec psát. Protože shrnout se to dá do jedné jediné věty – byla to kardinální bl-bi-na! A to od všeho po všechno. Ghost je naprosto příšerná a nechápu, co chtěl její postavou básník říci, Ginger ze všeho nejvíc připomíná obyčejnou pichnu, a kromě jedné jediné scény nechápu, co tam vlastně pohledává, a nezachrání to ani Brigitte, která se mi sice ze začátku vážně líbila, ale ke konci jsem jí vážně přála nějakou hezkou smrt (i když ne že bych jí to přála víc než tomu nadrženýmu blbečkovi a tý copatý náně).

Prvních padesát minut jsem zhltla jedním dechem a vážně se mi to líbilo. S útěkem z léčebny přišel zlom, kdy se každá vteřina vlekla jako žvýkačka na botě a já jen se znuděným výrazem sledovala hodinky, kdy že má tahle bohapustá kravina skončit. V konečném výsledku mám tisíc chutí předchozímu dílu nejméně 10 procent přidat, protože pokud by měla mít jednička 60%, pak by dvojka byla ve velmi těžkém mínusu.

Hodnocení1
Shrnu to jednoduše, udělejte si obrázek sami, ale radši od toho nic neočekávejte. Mimochodem, ke konci jsem našla odpověď na jednu otázku z jedničky - ku***í bude doopravdy dědičný. Nejde o to, že bych to nepochopila. Jde o celkové vyznění, a to bylo strašné. Bod za toho vlkodlaka, který konečně vypadal jako vlkodlak a ne jako olysaná potvora a naučil se pořádně skákat.
10%

Sdílejte článek

24 komentářů

Přidejte svůj komentář
 1. RavenShan 27 září 2011 v 07:25

   No musim souhlasit, že pokud se ti začátečních padesát minut líbilo, nemohlo bých těch čyřicet minut a něco o to hroznějších.
  Je fakt, že osobně cítím, že jednička byla zkrátka klasika, originál a moc nešlo navázat ve stejném duchu a prostředí na dvojku ani trojku. Tím chce básník říct, že Ginger Snaps 1., je prostě 60% lepší než ostatní dva díly. Konec u dvojky mě celkem nenadchl a to z důvodu, že sem si přála vyléčení B, ale i tak. Dobrý film.

 2. Solo 1 ledna 2011 v 22:21

  Solidní pokračování s ještě lepší Emily Perkinsovou, která zde hraje
  prim největší. Ubylo zbytečných citových projevů o sesterské lásce a 
  přibylo napětí. Líbila se mi vytvořená atmosféra uvnitř ústavu, kde se
  konají velmi zajímavé terapie. Škoda jen, že ten konec zase tvůrci tak
  trochu zmrvili.

 3. Eraserhead 30 listopadu 2009 v 12:02

   Kdysi dávno jsem viděl trojku, která se mi docela líbila a o níž jsem si až doteď myslel, že to je jednička. I proto mě zezačátku zarazila ta současnost v tomhle díle. Je to trošku temněji podaná parafráze Vlka s Nicholsonem, v podstatě to samé (tady ozvláštněné vynikající malou Ghost a hromadnou masturbační terapií), možná trochu méně nudnější. Čekal jsem trochu víc. Být to nejvýše půlhodinová povídka z nějakého vlkodlačího povídkového filmu, do níž by se nahustilo všechno to dobré z téhle hodiny a půl, bylo by to i na 80%. Takhle je to ale dost roztahané, místama se tu skoro nic neděje a tak pouze za 30%.

 4. ThatsNotMe 29 listopadu 2009 v 21:42

  John Fawcett by to udělal líp dvojka byla taková nezáživná,nudná až ke konci filmu se něco dělo,protože celej film byl jenom o tom jak získat dávku.Ghost mě tady na konci dost překvapila,ale vůbec jsem nepochopil co to mělo za význam asi měla hodně ráda ty “komiksy”  jednička byla teda o dost lepší.Tomuhle dávam tak 30% za snahu a za nějaký lepší efekty,kterých nebylo moc.

 5. Dextra 6 června 2008 v 13:12

  Beonica: Já bych mu taky upravila s časem hodnocení, ale pouze na dvacet… Kdyby to neneslo odkaz prvního dílu, bylo by mi to putna a klidně bych dala víc, ale jsem prostě zkostnatělý blbeček, který by si tohle představoval jako samostatný film a ne pokračování takového skvostu jako byla jednička (byť jsem jí dala jen šedesátku).

Nový komentář