Gargoyle (2004)


Český název: Gargoyl
Režie: Jim Winorski
Rok výroby: 2004
Délka: 90 min
Země: USA

Hrají:
Michael Paré … (Ty “Griff” Griffin)
Sandra Hess … (Jennifer Wells)
Fintan McKeown .. (Father Nikolai Soren)
Kate Orsini … (Dr. Christina Durant)
Tim Abell… (Lex)
…a další

 

Rok 1532 – Rumunsko
Krásná děva utíká před něčím, co jí pronásleduje ze vzduchu. Brzy máme možnost poprvé spatřit monstrum, o kterém je tento film. Dívka dorazí až k farnosti, kde ji začne Gargoyla otravovat. Přiběhnou vesničané a pomocí vidlí a klacků jí drží v uctivé vzdálenosti. Z kostela vyjde místní kněz a šípem z kuše trefí nestvůru. Ta padá k zemi a zmizí pod ní. Zůstane po ní jen velká díra, kterou zavalili kamenem a kněz vykonal obřad. Po něm má zůstat nestvůra navždy pochována v zemi.

Současnost
V Bukurešti právě probíhá menší drama. V daleké ocelárně probíhá výměna mezi únosci a CIA. Najednou se země zachvěje a začne menší zemětřesení. Následuje honička v ulicích města, která skončí bouračkou jak únosců tak i policisty Griffina. Jediný kdo dokáže utéct, je vůdce únosců, kterého však na střeše jednoho z baráků něco napadne a on zmizí. Griffin objeví na místě jen zkrvavenou tašku, ale tělo nikde.

Po pár dalších záhadných vraždách,kdy svědci vypráví o létající nestvůře, se začínají agenti Griffin a Wellsová přibližovat k odhalení tajemství, které v Rumunsku přežilo několik stovek let a díky zemětřesení se zlo mohlo vrátit zpět na povrch. Seznámí se s americkou restaurátorkou Christinou, která se svým kolegou spravuje místní farnost (její kolega se však taky ztratí). Začíná tak hon na Gargoylu, jenže brzy není zas až tak moc jasné, kdo je vlastně lovec a kdo oběť. Do toho všeho se jim postaví pár překážek a nikdo si nemůže být jistý, jestli jsou všichni to za co se vydávají.

Hodnocení
Jim Winorski patří mezi jedny z mnoha céčkových režisérů. Jeho TV filmy jsou mnohdy tak otřesné, že se na to nedá dívat. Občas sice vyplave na světlo snímek, který stojí za podívání, ale těch je jen velmi málo. Ovšem abych mu zase tak nekřivdil některé filmy stojí za to. Je známý tím, že si rád ve svých filmech zahraje a nejvíc co zdobí jeho filmy je nahota a kopírování jiných filmů (tedy se spíše pokouší parodovat jiné filmy). Z jeho tvorby můžete znát úspěšný film Return of Swamp Thing, The,Varan vs. Cobra nebo Povstání strojů.

V Gargoyle si zahrál na chvilku jednoho z únosců.

Co se týká filmových triků, jsme na mrtvém bodě. Kostýmek monstra by mě nevylekal ani na Halloweenské párty po 12ti pivech a vlastně vše, co mělo monstrum na sobě, vypadalo naprosto směšně (gumově). Vajíčka z nichž se mělo narodit nové pokolení byly zřejmě myšleny a navrženy podle samotného Aliena – jenže zcela bez úspěchu.
Výkony amatérských herců byly naprosto, ale naprosto otřesné. Chaotické navazování děje a nesmyslné prvky v něm mě přiváděly k zoufalství. Gargoyle si létá v pohodě po městě a zabíjí lidi, ale nikdo ho nevidí, je rychlejší než auto, naprosto mu nevadí kulky ze samopalů (no mohl bych pokračovat).

Herci
Jediný kdo vybočuje z amatérismu je agent Griffin v podání Michaela Parého. Jde o známého herce především pro milovníky průměrných filmů. Zahrál si ve Far Cry, Varan vs. Cobra, BloodRayne a Bad Moon. Sandra Hess si zahrála v pár filmech, ale žádná velká herečka to není. Objevila se v Mortal Combat 2 nebo California Man.

Hodnocení2
Jedná se o velmi špatný film, který se sice pokusil oživit mytologické stvoření, ale bez valného úspěchu. Jde o trapné dílo, které bylo omylem natočené. Nechápu proč za něco takového utráceli peníze. Pokud se chcete zasmát stupidnímu scénáři a fajnové gumové nestvůře určitě se mrkněte na tenhle film. Dám 20% za Michalea Parého a za pobavení u těch strašných scén.
20%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Nový komentář